Naduvanie, zle travenie

Príspevok v téme: Naduvanie, zle travenie
coccinelle

Dobry den. Budem rada ak mi RNG alebo niekto iny bude vediet poradit. Asi od maja mam problemy s naduvanim. Zacalo to naduvanim a velkou plynatostou, tak som obmedzila v strave maso, muku cukor a pridala ovsene vlocky a acidofilne mlieko. Par dni bol pokoj a potom sa to opakovalo. Nafuklo ma vzdy na obed do pol hodiny po jedle. Po necelych 3mesiacoch prisli problemy so zlcnikom, zle mi nebolo len bolest pri pohybe a naduvanie uz kazdy den po veceri. Potom som zacala mat krce v bruchu, bolest po stlaceni okolo pupka a prehananie po tvarohu a hermeline. Zacala som uzivat psyllium a zlcnikove caje. Postupne ustupili krce aj bolest zlcnika, ale naduvanie mam stale. Ak zjem nieco rano je to v poriadku, ale ak zjem to iste vecer uz ma nafukne. Uzivam oraganovy olej /na problemy s prinosnymi dutinami/, vraj je dobry aj na zlcnik. Druhy den probiotika,ale neviem, ci to ma vyznam lebo mam pocit, ze je problem zaludok ked ma nafukne dost rychlo po jedle. Rano pijem citronovu vodu, skusala som prestat, ale nepomohlo tak ju pijem znovu. Rozmyslam o uzivani Betain HCL+pepsin len neviem, ktora znacka by bola najlepsia, ak je to vhodne, alebo traviace enzymy, ktore obsahuju Amylázu,Betaín HCL,Celuláza ,
Lipáza,Maltáza,Proteázy (papaín a bromelaín),Sacharáza /neviem, ci sa moze uvadzat nazov produktu, tak pisem takto/. Poradte mi prosim, co asi sposobuje tieto problemy, ako sa toho zbavit,co mozem uzivat ked este kojim 19mesacne dietatko. Vopred dakujem.

LMarika

Netrapia tie iste problemy aj tvoju mamu? Alebo netrapili v minulosti? Kludne si daj urobit test na potravinove intolerancie a alergie. Hermelin = penicillium, laktoza, kazein, kravske mlieko. To su hned 4 alergeny nachadzajuce sa v jednom vyrobku, ktore mozu zapricinit intoleranciu, ale aj alergiu. Vysetrenia ukazu viac. Moj problem - alergia na plesne. Ak uvarim polievku a zjem ju hned po uvareni, vsetko je O. K., ale ak ta polievka stoji na sporaku 2 hodiny a potom si ju znovu dam a je jedno, ci ju zohrejem, alebo zjem vlaznu, tak uz ma nafukne. To su afla toxiny, pozor aj na ne, pre zdravie sa oplati varit kazdy den a konzumovat vsetko cerstve. Neodkladat varenu stravu do chladnicky a restauraciam sa zdaleka vyhybat...