Liek na uzkost

Príspevok v téme: Liek na uzkost
tomas1235

Dobry den, vzdy som sa vyhybal podobnym liekom, ale momentalna situacia (ktora pretrvava uz roky), lenze teraz presla do extremu, pretoze sa situaciam pri ktorych citim extremnu uzkost v spolocnosti vela ludi nemozem vyhybat pretoze to patri k mojej obcasnej praci.

Preto sa chcem spytat ci mi moze vseobecny lekar predpisat nejaky liek na uzkost napr. Lexaurin...alebo musim ist k psychologovi? (ku ktoremu naberam odvahu ist a urcite aj pojdem) lenze tuto situaciu chcem poriesit zatial liekom aby zo mna upadla uzkost a mohol som sa kludnejsie venovat praci bez toho aby sa mi potili ruky, ocervenel som ,triasol sa a podobne. Je to strasne neprijemne a ja praveze potrebujem byt uvolneny, pretoze moja praca potom nebude stat za nic.
Samozrejme tento typ lieku si dam fakt len obcas ked to je potrebne, a som si vedomy ako to skodi , lenze clovek niekedy nema na vyber. Preto chcem zajst ku vseobecnemu lekarovi aby mi nieco predpisal ale vobec neviem ci ma na to opravnenie predpisovat podobne lieky ako Lexaurin a ine lieky na uzkost.

Prosim nemoralizovat, som si vedomy vsetkych minusov, ale coskoro so odhodlam ist ku psychologovi uz len za to ze u mna prevladaju aj dlhodobo depresie.

Dakujem za reakciu smerovane konkretne na moju otazku

ivobrick

Tym ze budes do seba pchat lieky ktore maju utlmujuci ucinok nic nevyriesis, ba naopak stanes sa zavisly nanich.

Na zaciatok by bolo dobre zistit preco sa vlastne bojis ludi, a nie, nesud sa prilis rychlo.

sindri

Osobne mam s lexaurinom velmi dobre skusenosti. Lexaurin je iba pomocny liek v psychiatrii,tqkze ti ho asi moze predpisat aj vseobecny lekar. V mojom pripade to bolo tak,ze som strasne chcel ist psychologicke,lebo som v poradenskej psychologii videl velky pragmaticky vyznam. Vseobecna lelarka mi vsak povedala,ze musim najskor ist k psychiatrovi,lebo je to lekar,ktory dokaze lepsie posudit moj stav.Takze podla mna to bude urcite takto aj v tvojom pripade,ale nemaj obavy,pretoze psychiater nema v umysle ti ublizit,skor pomoct.
Drzim palce

liliana12345

ja idem zajtra k vseobecnej lekarke sa opytat, presne na ten lexaurin a presne mam situacie ako ty... niekedy pol tabletky si dam, naposledy mi to pomohlo-mala som pozicany od znamej ten 1,5 mg, dala som si polovicu pred prezentaciou, aj pred spanim a pomohlo mi to..aj ked som sa pripravovala, lebo uz sa to endalo zniest, predtym som si v zivote nic take endala...tiez len obcasne, lebo iank sa mi uz nedalo... zevraj vseobecny to moze predpisat..