Chronická bolesť žaludka

Príspevok v téme: Chronická bolesť žaludka
|AnonyM|

Mám chronickú bolesť žalúdka. Žalúdok ma bolí stále už rok. Bol som 2x na gastroskopii raz mi zistili reflux žlče do pažeraka, helikobaktera, miernu chronickú gastritídu a metaplaziu na pažeraku na druhej gastroskopii mi povedali že všetko je OK aj ta metaplazia už vybledla. Lenže mńa žaludok boli staále. Bolesť cítim hneď pod hrudnou kosťou. Nije to silná bolesť dá sa stým žiť ale ja si myslím že normalneho zdraveho človeka nič nebolí. Neviete mi poradiť niečo na tu chronickú bolesť? Možno ešte doplním, že keď sa mi odgrgne tak sa mi tak na 2sek akoby uľavilo no potom zas len bolesť. Hovoril som to už niekoľko krát doktorke no vždy si to len napiše do počitača predpíše liek kinito a je to OK ...

|AnonyM|

a ešte ma napadla jedna vec ... možno to bude take odveci ale asi pred 3-4 rokmi (keď som bol 8 na zakladnej), tak pri hre futbalu jedneho kamarata podkli a on ma udrel lakťom presne tam ako ma to bolí. Nebola to vobec slaba rana on namňa doslova spadol s tým lakťom, mne to vyrazilo dych asi na 5-10 sek som sa nemohol nadychnuť. Potom to ešte asi týžden bolelo a prešlo to.

|AnonyM|

A ešte rano keď zjem nejake bilel pečivo (chlieb, nejaké žemle...) tak mám do 10 minut kyslo v ústach. Chodím ešte do školy tak mojimi raňajkami a desiatou su hlavne nejaké žemle.
Mohlo by to byť aj chronický zápal pankreasu? Nerad by som si pripuštal túto diagnózu ale inak už neviem :/ Mňa bolí by som povedal presne tam ako končí hrudná kosť. Keď si brucho prehmatavam prstami tak pri stlačení necítim nikde nejakú večšiu bolesť. Dosť ma nafukuje (čudné zvuky vychadzajuce z brucha). Tá chronická pankreatitida sa da zistit aj normalnym ultrazvukom? Vždy keď idem na kontrolu tak vždy mi prezrie celé brucho ultrazvukom a vždy povie že všetko je OK.

RNG

Mas nedostatok kyselin a tiez enzymov. Pri nedostatku kyselin sa mozu v zaludku rozmnozovat rozne mikroby zo surovej potravy a niektore sposobuju zapal. Kvasenie v zaludku pokracuje aj do criev a obcas natlaci z dvanastornika zlc do zaludka. Zaludok znasa velke mnozstva kyselin ale nie zasaditu zlc, ktora rozleptava zaludocne steny po case.
Ked si doplnis kyseliny, enzymy, dopln si samozrejme aj mikrovlakniny a probiotika. Viacero ludi, ked zjedlo na noc jablko(obsahuje mikrovakniny pektiny) sa zbavilo refluxu zlce do zaludka.Zlc sa totiz nasiakne do mikrovlaknin a ked nemas kvasenie v pankrease ako pokracovanie kvasenia v zaludku, tak ta zlc nasiaknuta do mikrovlaknin je vynesena spravnym smerom von.