Liek na uzkost

Príspevok v téme: Liek na uzkost
tomas1235

Dobry den, vzdy som sa vyhybal podobnym liekom, ale momentalna situacia (ktora pretrvava uz roky), lenze teraz presla do extremu, pretoze sa situaciam pri ktorych citim extremnu uzkost v spolocnosti vela ludi nemozem vyhybat pretoze to patri k mojej obcasnej praci.

Preto sa chcem spytat ci mi moze vseobecny lekar predpisat nejaky liek na uzkost napr. Lexaurin...alebo musim ist k psychologovi? (ku ktoremu naberam odvahu ist a urcite aj pojdem) lenze tuto situaciu chcem poriesit zatial liekom aby zo mna upadla uzkost a mohol som sa kludnejsie venovat praci bez toho aby sa mi potili ruky, ocervenel som ,triasol sa a podobne. Je to strasne neprijemne a ja praveze potrebujem byt uvolneny, pretoze moja praca potom nebude stat za nic.
Samozrejme tento typ lieku si dam fakt len obcas ked to je potrebne, a som si vedomy ako to skodi , lenze clovek niekedy nema na vyber. Preto chcem zajst ku vseobecnemu lekarovi aby mi nieco predpisal ale vobec neviem ci ma na to opravnenie predpisovat podobne lieky ako Lexaurin a ine lieky na uzkost.

Prosim nemoralizovat, som si vedomy vsetkych minusov, ale coskoro so odhodlam ist ku psychologovi uz len za to ze u mna prevladaju aj dlhodobo depresie.

Dakujem za reakciu smerovane konkretne na moju otazku

ni-ka

mne obvodny xanax predpisal,na moje zelanie,lebo ma cakali operacie tak som si ich davala na ukludnenie...takze predpisat ich moze aj bez papiera od psychiatra...

zullu1234

tomas 1235

urcite tie zachvaty nepodcenuj, ja som roky brala lexaurin, potom xanax, najprv iba tak prilezitostne, a potom som uz ani von nesla bez tabletky, na uzkostne stavy su velmi ucinne AD , alebo skus aj prirodne prostriedky,pripadne si pozri prispevky od RNG na fore, vie ti poradit

kikina:)

u nás obvodný takéto lieky nepredpisuje.

ja mám podobný problém a užívam FRONTIN..tiež len pred nejakou situáciou ( asi raz do týždna )

zullu1234

urcite ti obvodny lekar moze napisat lexaurin,xanax, diazepam, ale to su lieky iba na docasne uzivanie na ukludnenie, lenze velmi casto sa stava, ze maskuju skutocny problem, preco tvoja uzkost vznika, s tymto urcite zajdi za psychiatrom, ktory ti navrhne liecbu, aj lieky ale aj najdete pricinu a terapiu u psychologa odporucam bez obav
sponka2 si na hlavu ?!