Milovať srdcom či rozumom?

Príspevok v téme: Milovať srdcom či rozumom?
jajus 678

V poslednej dobe dost premyslam o vztahoch...

Podla coho si mam vybrat partnera? Podla srdca alebo rozumu?
Mozem byt stastna, ked si vyberiem partnera bez toho, aby som bola do neho predtym bezhlavo zamilovana? Niekoho, s kym viem, ze budem mat sstastne manzelstvo, bez podvadzania, hadok... skratka zivot s naozaj dobrym a uprimnym clovekom, ktoreho nemilujem, ale mam ho len rada...
Alebo sa vrhnut do vztahu s niekym, koho teraz milujem a nevidim ho az tak realne, skor cez ruzove okuliare a nechat vztah, nech sa vyvija...je sanca, ze ta laska zostane a jeho pripadne nedokonalosti mi nebudu az tak prekazat? Alebo laska sa skratka vytrati a ja zostanem vo vztahu s clovekom, s ktorym by som si, keby ze sa riadim rozumom, nevedela predstavit zivot?
Oplati sa vobec milovat, ked ta laska a vasen casom aj tak opadne? Nie je lepsie mat niekoho rad a vazit si ho a mat istotu, ze to je ten spravny clovek na zivot?

m8

no určite s rozumom, načo mi prazdna pekna, sexy misa, keď sa z nej nenajem..musi ta jeho duša zaujať, jeho vyžarovanie. a uvidiš to v jeho očiach ;)
moj partner ma napr. presne tie vlastnosti ktore ja obdivujem, ktore boli pre mna nezname a strašne ma očaruvavaju každy den. a naozaj prve čo ma na nom zaujalo boli jeho oči, to teplo v nich, take žive, krasne. mohol by byt tučny, plešaty aj tak by ma strašne pritahoval ;)
môžem povedať, že prišiel presne taky, akeho som vždy chcela :)

doubledog

pre obe pohlavia plati, ze sa treba riadit rozumom, ale nepotlacat uplne to, co ti hovori srdce.

a bezhlave zamilovanie nie je o srdci, to maju na svedomi uplne ine organy (u teba maternica a vajecniky)

usb

ak takto spekulujes o laske, tak pravou laskou sa to nazvat neda. Ides nato prilis racionalne, co nieje dobre. Byt s niekym len za tym ucelom, lebo ma nepodvedie a bude mi verny. Ale nemilujem ho bezhlavo, len ho mam rada ako kamarata. To co je? Takto vypocitavo vstupuje v dnesnej dobe vela parov. Bud pre peniaze, lepsie postavenie v spolocnosti, alebo nik ma uz nechce, berem hocikoho.
Ak by si aj vstupila do takeho vztahu a manzelstva, co ak ty budes ta, ktora v tom vykalkulovanom vztahu zacne podvadzat, lebo vtedy stretnes toho, ktory ti poblazni hlavu a zasiahne srdce. Bude to fer od teba?
Pises, ze laska casom opadne, ved aj ta naklonnost k cloveku, ci bezhlava alebo obycajna casom opadne. Ten clovek ti zacne casom urcitym spravanim prekazat, zacnes objavovat aj nanom chyby, zacne ti vadit. Casom sa nam vsetko okuka.