Odpadla som z ničoho nič

Príspevok v téme: Odpadla som z ničoho nič
POMOC!

Dobrý den, mám 16 rokov, asi pred mesiacom som na čerstvom vzduchu pri pozeraní filmu z ničoho nič odpadla, prišlo mi zle a už si pamatam ako ma prebrali. Pritom som v živote nemala žiadne problémy akurát iba pri každej návšteve doktora čo sa týka odberu krvi, očkovania odpadávam. Odvtedy mám čudné závrate, točí sa mi hlava, je mi veľmi teplo a bojím sa že mi príde znova zle že odpadnem. Nemám žiadne psychycké problémy, nefajčím, nepijem ale športujem. Nechcem to povedať rodičom, pretože by ma hned poslali na všelijaké vyšetrenia a podobne čo nechcem. Preto Vás žiadam o pomoc a veľmi pekne vám dakujem za prečítanie a rady.

LMarika

Toto sa stava ludom, ktori su alergicki na spory plesni. Plesniam sa dobre dari tam, kde je teply a vlhky vzduch. Nemavas cez leto vonku medzi stromami LEN PO DAZDI nadchu, ze ti zrazu zacne tiect z nosa a podozrenie, ze by to mohlo byt nieco alergicke, aj ked stromy zrovna v tom case nekvitnu? Alebo nekychas doma v kupelni, ked vojdes par sekund po sprchovani sa ineho clena rodiny a nemas tam pocit na odpadnutie? Nezvyknu ta stipat a palit oci v kupelni, napriklad po sprchovani sa? Nezvyknes trochu kaslat v blizkosti kontajerov na smeti? Myslim suchy, drazdivy kasel, ktory trva iba kratko. Nemavas obcas pocit, ze ak vojdes do nejakej miestnosti, je tam zly vzduch, je ti na odpadnutie a musis vyvetrat? Ako si na tom s cuchom? Nemas ho oslabeny? Mate doma plastove okna? Nemas v izbe, v ktorej spavas, plesen (hoci aj nenapadnu - zltu)? Alebo tapety? Treba casto vetrat. Ak mas taketo problemy, zajdi k alergologovi, alebo k dermatologovi a daj sa vysetrit. Len zase treba mat aj stastie na lekara, lebo ak ti da do testu len dva druhy plesni, nemusi sa alergia ukazat. Najlepsie je, ak ti da 20 druhov plesni, potom sa uz nieco ukaze. Problem je len v tom, ze alergologovia radi davaju do testov prilis vela druhov pelu a roztocov a maximalne tak 3 druhy plesni a potom sa ziadna reakcia na plesne neukaze. Nechod s tymto problemom k praktickemu lekarovi, lebo ta bude kade-tade po psychiatroch posielat a balamutit ti mozog, ze je tvoj problem psychickeho povodu, co ale urcite nie je. Poznam ludi, ktori mali prisnych nabozensky zalozenych rodicov a boli nimi v detstve nuteni chodit do kostola. Cez leto v kostole pravidelne odpadavali, pokial tam stali, ale cez zimu nie. Aj to je priznak alergie na plesne. Stara, historicka budova s plesnami, vysoke horucavy v lete, nemat miesto na sedenie medzi vela ludmi a vzduchom, ktory vydychuju a nemat moznost vetrania - silnemu alergikovi staci 15 minut a je v bezvedomi.

Shejla

Mne sa to stavalo tiez v tvojom veku,cely cas si mysleli ze mam selest,ale nakoniec prisli na to,ze som v puberte rychlo vyrastla a ze srdiecko mi nestihalo dorast,mala som jednu stranu srdca hrubsiu ako druhu postupom casu dorastlo a bolo vsetko tak ako ma byt :) V kazdom pripade by si mala ist k lekarke .

naty356

Vivien2: prišlo mi naraz veľmi teplo, zakrútila sa mi hlava, ťažko sa mi dýchalo a odpadla som. Od tej doby je mi veľmi zle.
...
myslíte, že to môže byť z nedostatku pitného režimu ?

m8

nebola si len vyčerpaná? Ked je človek prehriaty, vyčerpany a malo pije tak sa mohlo takto nevolno spravit až do odpadnutia... a z odberu je to celkom bežné ked ti je na odpadnutie, to by nič nezisťovali..