Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vyčerpaná vzťahom

Príspevok v téme: Vyčerpaná vzťahom
Liliana2100

Zdravím Vás,

obraciam sa na Vás s prosbou o radu, ako by som mohla pomôcť môjmu priateľovi, pretože som už naozaj zúfalá. Chodíme spolu rok, je to skôr vzťah na diaľku, vídavame sa raz-dvakrát do mesiaca na pár dní. Priateľ má 35 rokov a pracuje v Čechách ako advokátsky koncipient, ja mám pred sebou posledný rok na vysokej škole tu na Slovensku. Posledný mesiac je priateľ psychicky veľmi vyčerpaný z celého svojho života, ako vraví. V Čechách býva v prenajatej garsónke od svojich známych, veľmi by chcel dom (spolu so mnou, o čom sme sa neustále rozprávali od apríla tohto roku), podnikol veľa krokov na to, aby sme si ten dom mohli kúpiť, no tu je kameň úrazu. Vyzerá to tak, že zlyhali všetky možné zdroje, ktoré by umožňovali zrealizovať kúpu domu. Na hypotéku nemá nárok, vyskúšal viacerých známych, ktorí by mu mohli pomôcť po finančnej stránke, ostal mu jeden známy, splátky by však boli veľmi vysoké. Problém je v tom, že on stále dookola vraví, že si musí usporiadať svoj život.. a že vlastne nevie, čo chce a či to stojí za to. Pred mesiacom som za ním do Čiech šla s tým, že tam ostanem do polovice septembra. po troch týždňoch sa však predčasne vrátila, pretože priateľ voči mne veľmi ochladol. On tvrdí, že je z celej tejto situácie strašne vyčerpaný a že v tomto mu nepomôžem, že sám musí prísť na to, na čom mu záleží a sám si musí usporiadať priority. Na konci z neho vyšlo , že vlastne ani nevie, či ma ľúbi. Za celé tri týždne čo som tam bola sme sa ani raz nemilovali, povedal, že nevie prečo sa so mnou nedokáže milovať. (predtým s tým nemal problém). Čítala som mnoho článkov, že muži majú pri frustrácii problém vyjadriť svoje city a mnohokrát ani nemajú chuť na sex. Občas sa však pýtam, či nie je problém aj vo mne, v jeho vzťahu ku mne. On tvrdí, že sa rozísť v podstate nechce, zároveň však nevie, čo presne ku mne cíti a stále tvrdí, že to už nevládze riešiť a že mám dať tomu vzťah. Som z tejto situácie zúfala, pretože ho veľmi ľúbim a nie som zvyknutá sa len tak vzdávať, no toto ma naozaj vyčerpáva a ja už niekedy ani neviem, či to má cele zmysel...

kovadlina

nemam vobec pocit, ze hlavny kamen urazu je priatelova tuzba po dome. mate rocny vztah - skor na dialku, on zrejme vidi, ze ho mas rada a nedokaze ti na rovinu povedat, ze sa uz na buducnost s tebou netesi. nemusi v tom byt ina zena, skor si nie je isty, ci s tebou chce naozaj dlhodobo existovat. ak ta nema rad, co ti napokon aj povedal, tak o co sa vlastne chces pokusat? skoncit to moze tak, ze ked ten vztah neukoncis, tak s tym sekne on a mozno aj dost surovo. ked to inak nepojde... take vyhovorky ze sa s tebou nemoze milovat lebo nevie preco atd. zjavne sa na tvoj prichod netesil, nebol s tebou tie tyzdne stastny, skor mu to bolo cele na obtiaz a nevedel ako ti to povedat. moze byt sralo, ale moze mat aj pocit zavazku a je tazke pre neho zranit ta. to ale nie je dobry vklad do manzelstva. aj to rozmyslanie kto asi by mu pomohol aby si kupil alebo postavil dom. do frasa, ked na to nemam, tak nebudem zobrat peniaze po kamaratoch a znamych. ma 35 rokov, to je uz dost na to, aby si vedel so zivotom poradit. ak si myslis, ze s takymto clovekom by zivot bol stastny, tak sa co najskor preber. si mlada, koncis vysku, sustred sa na svoj zivot. reci ako "mam ho velmi rada" by si mala co najskor vyhodit zo svojho slovnika, ak sa nechces dostat este do vacsieho pruseru ako je rozpadnuty vztah. to tak byva, ze ked nas partner opusta, mame pocit, ze ho nesmierne milujeme.ale rozum je v takomto pripade dolezitejsi. mas rodicov? vedia o tom? porad sa s nimi.

zuzg

mam z toho taky pocit , ze v tom bude ina zena , je proti prirode , ked sa tak malo vidite a za 3 tyzdne sa nepomilujete , je to mlady chlap ...maj sa na pozore

k tomu domu , preco hned musite mat dom a vsetko a mate z toho mindraky a nervy , ved si najskor nieco zarobte a potom si robte plany

kafe

najviac mu naozaj pomozes tak, ze ho nechas na pokoji, aby si ten zivot usporiadal. Skus mu doverovat, ze je dostatocne stary/silny/schopny na to, aby to zvladol. Toto su dost osobne veci, s ktorymi mu nemas ako pomoct.

Co sa tyka vasho vztahu, ehm, vidiet sa raz, 2x za mesiac.. to sa vlastne ani poriadne nepoznate. Tiez by som skor povedala, ze to nema zmysel, pripadne, zacni sa sustredit viac na seba - ides koncit skolu, budes potrebovat vela energie a vztah (ktory aj tak vyzera kadejako, len nie stastne) odsun na vedlajsiu kolaj. On potrebuje pokoj, ty sa sustred na statnice. Neries. Nejak sa to vyvrbi.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.