Opustil ma, vratil sa k manzelke - preco?

Príspevok v téme: Opustil ma, vratil sa k manzelke - preco?
Zelenalinka

Mala som 5-rocny vztah so zenatym muzom. On ma dve deti, ale uz su dospele. Cely cas mi hovoril ako mu to v manzelstve neklape a ako ma ma rad a chce zit so mnou. Ja mam dospeleho syna ale pred tyzdnom sa odstahoval do vlastneho bytu. Tak som ostala uplne sama v domceku na dedine. Pripadam si osamela ako prst. Mam kamaratky, ale to nie je ono. Ratala som s tym, ze sa rozvedie, ale miesto toho sa vratil k zene. Prestal mi volat, neberie telefony, neodpoveda na maily. Neviem co mam robit. Nechce sa mi verit, ze na cely nas vztah mohol takto zabudnut. Ved mi stale hovoril ako ma ma rad a stale mi daval najavo ze chce uz do smrti zit iba so mnou. Ako to mohol urobit? Ako sa mohol vratit k manzelke, ked ju podla jeho slov uz davno nema rad a nerozumeju si spolu. Vraj spolu uz dlhe roky neziju ani sexualne. Tak co toto ma znamenat, ako si to mam vysvetlit? Uz to bude mesiac co som ho nevidela, neda sa s nim nijako spojit. Najskor som si myslela ze si zacal s nejakou inou ale potom som zistila ze naozaj travi cas len so svojou zenou a rodinou. Je mozne, ze by mi cely ten cas klamal? A preco to robil, ved som vedela ze je zenaty, nemusel si vymyslat ze sa chce so zenou rozist. Poradte mi co robit, ako sa s tym zmierit? Mam ho stale rada. Chcela som si to s nim nejako vysvetlit, ale uplne ma ignoruje. Preco si so mnou nesadne a nevysvetli co sa stalo. Nicomu nerozumiem.

Maoam

tak niektore veci sa riesia roky, niektore desiatky rokov (napr. rodinne vztahy), idealne by bolo, keby sa veci doriesili este v tomto zivote, aj ked nie vzdy to vyjde

paculka

Hej elsa, to si zvyknem hovorievať :) Prežila som v živote veľké rany. Všetky som ustála. Lebo žiť sa ďalej musí. Niekedy len prežívať. No aspoň sa o to snažiť.
A či som dobrá Maoam? Možno až príliš :)

paculka

Fungujú. Je potrebné veľa vecí doriešiť. Zmeniť sa. Dospieť. Nepripadá mi fér byť s niekým iným. Klamala by som jeho aj seba. To neznamená, že som bola alebo som sama. No nie na takej úrovni. Nie som naivná. Neživím v sebe ilúzie.

5.5 elsa

paculka to som rada :) vždy si povedz iný majú aj horšie problémy a hneď ti bude lepšie :D maoam tak to je pravda každému sa všetko vráti je to len otázka času ....

Maoam

paculka, chapem, to vsetko z teba citit :-), fakt ti prajem len to najlepsie, myslim, ze si velmi dobry clovek a zasluzis si, aby si sa mala lepsie

a ten osudovy, karmicky vztah - ono sa to raz vyriesi, zakony funguju ako maju

paculka

Áno Maoam pochopila som veľa cez sny. Preto je to stále vo mne. Konkrétnejšie tu rozoberať nechcem, pretože nie každý je ako ty :)Jednoducho zabudnúť nemám.
5.5 elsa viem, že to myslíš dobre.

Maoam

paculka, ja ta plne chapem a ak si este neskusila - mozno by ti pomohla psychoterapia a regresna terapia, to jedine ma zatial napada

ono sa vela veci cloveku potom postupne podari zvladnut, aj ked je to hrozne tazke a aj bolestive, ale viem, ze labilna nie si a dala by si to

bolesti si zazila vela, takze by si zvladla aj toto, ostatok, kedze mi prides velmi intuitivna a sugestivna, viem si predstavit, ze by si vela veci pochopila casom sama, skrz sny, uvedomenie si veci, postupne, krok za krokom

ono dusa cloveka vzdy veci davkuje, podla toho, ako sme pripraveni a kam sme sa posunuli

velmi ti prajem, aby si to zvladla, viem si velmi dobre predstavit, ake to je, drz sa a vela sily a kludne napis ako sa ti dari

5.5 elsa

paculka každý človek si prežil v živote veľkú lásku ale to netrvá tak dlho to zabúdanie mala by si na neho zabudnúť hodiť to za hlavu už sa s ním nezaoberať a baviť sa niekoho si časom nájdeš pri kom na neho zabudneš celý život na neho čakať nebudeš keby aspoň on chcel ale vidíš čo to je za charakter keď ti nedá obyčajné vysvetlenie nemá význam sa pre neho trápiť

paculka

Ďakujem Maoam za empatiu aj za to, že nesúdiš.
Labilná nie som. Ako píše Maoam kľúč je v minulosti. Do spoločnosti chodím. Aj partneri boli.
Kto nezažil, nepochopí. Skôr než začneš niekoho súdiť, obuj si jeho topánky a prejdi cestu, ktorou musel prejsť on.
Vzhľadom k tomu, že nepoznáme jeho dôvod, nemyslím, že je správne na neho nadávať. Domýšľať si dôvody nemá zmysel.
Niektorí ľudia v nás jednoducho zanechajú takú veľkú ryhu, ktorá sa hojí roky. Nie som splachovacia, že človeka len tak vyhodím zo svojho života a idem si užívať s iným.