Zacina sikana na strednej

Príspevok v téme: Zacina sikana na strednej
ludskedohody

Dobry deň mam 16 rokov a som prvý rok..no vlastne nejaké prvé 2 týždne na strednej.A od včera a dnes som si všimla že jedna baba ..to máme tam take,nazvem to pipky...nepríjemné su,je ich asi 5 a jedna baba ktoru poznám zo základnej už dlhšie do mňa neustále hnusne zabrda..podľa mňa je to tým že sa chalani na škole zaujímajú o mňa aj v našej triede..ona bola zvyknutá na obdiv tak teraz neviem ako o co jej ide..poviem príklad napr.dnes na mňa kričala z triedy a ja na chodbe ,že ku*va a to absolútne bezdôvodne,potom na hodine som si poskrabkala tak s perom hlavu a ona začala kričať že určite mam vsi a tak..podla mňa je toto vsetko dosť detinske a oni mňa netrápia..to su ich problémy ale nieje to príjemné..je to asi este len začiatok sikany tak to ccem hneď zastaviť alebo co..a mimochodom sikanou son si už od 1 do4 ročníka na základnej prešla..viem co to je..a trpim uzkostnou poruchou takže je to o to horšie..ľudia máte nejakú radu? Maama hovorí že mam ísť za triednou a tak,ale podľa mňa je to dosť detinske..chcem to sama vyriešiť

5.5elsa

je to intrigánka ktorá potrebuje neustále vyvolávať konflikty zistila že si slabšia tak si to na teba skúša a na tebe sa ventiluje zisti jej slabé miesto možno frajer alebo niečo také rodina a tam potom treba potiahnuť nitku, alebo jej povedz či ju už dlho niekto ne...tiahol inak by som ti povedala to čo tvoja mama aby to riešila triedna skús najprv tú triednu,ale musíš sa dokázať obrániť aj sama o to ide treba jej to vytmaviť pekne s očí do očí choď za ňou či aj potom bude taká frajerka keď nebude mať kamarátky okolo seba ty sa jej musíš postaviť aby videla že si s tebou nemôže len tak pinkať keď ti povie že si pííííp tak sa na ňu usmej a povedz jej hovoríš o sebe niečo jej musíš odpovedať hlavne nebuď ticho

quw

Rady typu postav sa im a podobne su somariny ak si dievca jemneho typu a oni su nejake muzatky a este k tomu ich je az pet tak si v koncoch bud zmen skolu alebo proste celu strednu pretrp ja som to tiez schytaval v tvojom veku a pokusal som sa vzopriet ale protimne stali jedinci ktory v sestnastich vyzerali ako tricatrocny mali aj o styricat kilov viacej a z takymi hovedami sa nedalo bit cim viac som sa pokusal vzopriet a vydobit si aspon niaky respekt tym viac som dostal este vedsiu nakladacku ale este ze je to uz davno a mam to za sebou.

keysha777

Podla mna by si sa jej mala postavit,ak do teba zacne zabrdat chod za nou a opytaj sa jej aky mas problem ? alebo ked nieco povie na tvoju adresu zasmej sa na plno..a ked zacne byt drza a zacne sa ti stavat tak ju vytrhaj za vlasy :D ale nie v skole este ta vyhodia vonku si ju pockaj..ručne stručne

skusim

ak mas uzkostnu poruchu, tak to bude pre teba zlozite, lebo to si mozno aj troska introvert. keby si bola odvazna, troska egocentricka, lahsie by sa ti toto riesilo. ja napr. keby mi zakricala, ze mam vsi, by som sa kludne zasmiala a zakricala jej, ze veru ano, mam ich strasne vela, skacu okolo mna v celych hufoch, tak aby si davala pozor a nepriblizovala sa. alebo keby za mnou zakricala ku-va, tak by som jej povedala zase so smiechom :tesi ma, ja sa volam...a povedala by som moje meno. proste sa vzdy treba nad to povzniest a zobrat to humorne. tym ze nereagujes alebo ze sa stiahnes nic nevyriesis. taketo utoky okrem toho robia hlavne taki, ktori maju sami komplexy a inym zavidia. asi nevie nicim inym zaujat len takymi trapnostami. mala by si si najst v triede nejaku silnu osobnost a s nou sa skamaratit. ta by ti bola oporou. su ludia, ktorych nikto nikdy nesikanuje, lebo maju prirodzenu autoritu. da sa to naucit, mozno by si si mohla precitat nejaku dobru knihu alebo skocit za psychologickou a poradit sa co s tym. riesit to cez ucitelku zatial nepokladam za mudre, to by to mohlo este zhorsit. dolezite je, aby si sa v triede neizolovala, ani nevyvysovala, ale ani sa nestpravala utiahnuto a zakriknuto. taky ten prirodzeny prejav, vesely, bezstarostny, vzdy dobre naladena, to je najvhodnejsie. a nedavat najavo, ze ta to pokrikovanie zranuje, lebo to ju bude este viac provokovat.

Žužova

No ak to chceš sama riešiť tak pri podobných poznámkach sa jej postav,..príd za nou a spýtaj sa jej pekne kludným tonom že o čo jej ide a aký má stebou problém alebo čo si jej urobila že má potrebu ťa stále riešiť alebo aké má nejaké komplexy ked je taká?.pred celou triedou,kludne a hlavne nedaj najavo podriadenosť..
Ale myslím si že učitelia su na to aby rišili aj toto takže ak to nepomože kludne to povec učitelke alebo nech si za nou zbehne tvoj otec,mama a stručne jej vysvetlí ako sa má správať :)))) To dievča musí mať strašné komplexi zos eba preto si to vybija na tebe . nenechaj to tak