Schudla som - zastavila sa mi menštruácia.. čo teraz?

Príspevok v téme: Schudla som - zastavila sa mi menštruácia.. čo teraz?
Laura93

ahojte :) vie mi niekto vysveltiť prečo pri takom malom ubytku váhy sa mi zastavila menštruacia?
pri vyske 164 cm som mala 53 kg - menstruacia normalna, vsetko bolo v pohode
no v lete som sportovala, chcela som si spevnit postavu, tak je jasné ze kilá isli trosku dole
aktuálne vazim 50-50,5kg a menstruacia sa zastavila :(

To znova musim pribrat aby som ju dostala? :(
teraz ked som zo sebou konečne spokojna? :(

v minulosti som presne toto isté riesila avsak vtedy som schudla az na 48 kg no ked som pribrala na tych 53kg menstruacia sa mi vratila..
nečakala som ze pri ubytku len 3kg telo vie takto zblbnúť :(

ma niekto podobnú skusenost?

dakujem ;)

Laura93

ddddddd: prečo nechces mať nikdy menstruáciu? ved si zena, je to niečo, čo je prirodzené pre ženu a ked ju máš telo funguje ako má a je zdravé.
Napr. ja nemávam bolestivú menstruáciu a často ani neviem ze ju mám. A to mi trvá len 3 max. 4 dni. Som velmi rada ze som ju znova dostala bez lekarskej pomoci :)

No ak ju nechces mat tak jedine musís schúdnút vtedy telo zastaví menstruáciu. Ale neodporúcam, je to velmi nebezpečné. Hrozí ze v bud. nebudes môct otehotniet a mozes to potom (ked uz bude neskoro) velmi ale veeelmi lutovať...a okrem toho mozes mat aj iné problémy

ddddddd

A ked niekto už nikdy nedostane krámy, a nechce děti tak to nevadí či? Ja by som bola len rada keby nemám tie BOLESTIVE krámy

Laura93

takze ani neviem ako menstruaciu som znova dostala :D proste mne to chodí ako sa jej zachce..a to bez akýchkolvek liekov, doplnkov a čajov..

margaréta1

Ja som pri výše 167cm a váhe 54 kg schudla na 45,5 menštruáciu som nemala pol roka, teraz mám 48,5 kg a menštruáciu som chvála bohu dostala :)

sewie

Laura, percento tuku v tele sa da zmerat aj v niektorych lekarnach-niekde mavaju taky ten pristroj kde hodis nejake euro, postavis sa tam, chytis sa rucok a zmera to vahu plus percentu svalov a tuku... priblizne sa to da vyratat ajna nete na zaklade vahy, vysky a obvodu pasa

Liecitel Milan

Dobrý deň "dievčatá",prepáčte mi,že sa miešam do Vašej diskusie.Venujem sa poradenstvu v oblasti zdravého životného štýlu a dejmi s tými súvislými.Chápem obavy Laury93,kde číslo znamená asi vek.Tým by som spomenul,že vek je tiež určujúci faktor pri menštruácii.Ženské telo je jednoducho nastavené na určitú periódu,ale s tým Vás nebudem obťažovať.Ako Laura správne skoro pochopila,telo jej hlási problém a ten aj treba riešiť.Dnešný životný štýl a hlavne trend plážových tiel spúšťa potreby chudnutia,dokonalých postáv a extrémneho športovania.V prvej fáze cvičenia a ako píše Laura spevňovania tela telo skôr reaguje priberaním.Je to logické,keďže svaly sú ťažšie.K chudnutiu prispieva aj strava a v lete aj počasie,či skôr vyššie teploty.Ale,aby som sa vrátil k problému,telo reaguje a ak je to viacmesačný problém(výpadok,posunutie sa objavuje pod stresom,vplyvom choroby a pod.)mal by sa riešiť aj ohľadom,že je to prirodzený čistiaci proces.A zanedbanie,okrem chemických procesov v tele,môže mať za následok práve spomínanú sterilitu.V dnešnej dobe hormonálnych prípravkov stále existuje prírodný spôsob regulácie telesných funkcíí.Bylinky nám dáva príroda v podstate ako alternatívu a aj keď ich účinky sú pomalšie,bývajú trvalejšie a hlavne,pri správnom užívaní,bez vedľajších účinkov.Ja sám miešam čajové zmesi,kde sa kombináciou dosiahne lepší výsledok. Každý človek je individuálny a preto nespomeniem konkrétnu bylinku,či zmes.Je tiež možné použiť výťažky s týchto bylín,kde sa tiež ich účinnosť koncentruje do jednoduchších užívacích foriem ako sú tabletky,šťavy a pod.A na záver spomeniem jednu dôležitú vec, dievčatá,ženy potrebujete pre zdravý život cukor,či už pre správne fungovanie mozgu,tak aj pre úsmev na tvári.Okrem tela,potrebuje potešiť aj duša a preto verím,že skôr v zrkadle budete pozerať do veselých očí ako na nejaký dostatok na Vašom tele.Želám zdravie.

lombardo1981

Aj ja som bola spokojná, že nemám menštruáciu. Pokiaľ som nevidela snímku kostí baby, ktorá ju nemala "iba" 5 rokov a jej kosti vyzerali ako kosti 60-ročnej ženy.