Schudla som - zastavila sa mi menštruácia.. čo teraz?

Príspevok v téme: Schudla som - zastavila sa mi menštruácia.. čo teraz?
Laura93

ahojte :) vie mi niekto vysveltiť prečo pri takom malom ubytku váhy sa mi zastavila menštruacia?
pri vyske 164 cm som mala 53 kg - menstruacia normalna, vsetko bolo v pohode
no v lete som sportovala, chcela som si spevnit postavu, tak je jasné ze kilá isli trosku dole
aktuálne vazim 50-50,5kg a menstruacia sa zastavila :(

To znova musim pribrat aby som ju dostala? :(
teraz ked som zo sebou konečne spokojna? :(

v minulosti som presne toto isté riesila avsak vtedy som schudla az na 48 kg no ked som pribrala na tych 53kg menstruacia sa mi vratila..
nečakala som ze pri ubytku len 3kg telo vie takto zblbnúť :(

ma niekto podobnú skusenost?

dakujem ;)

Slobodna

Schudnutie u žien pod 17% tuku nie je prirodzené, môže spôsobiť stratu menštruácie. Pod 17% tuku mávajú profi športovkyne či modelky, ktoré tiež majú problémy s menštruáciou. Prsia aj maternica musí byť obalená správnym % tuku. To, že ho máš málo ti začnú signalizovať žily - sú viditeľnejšie. Ako moja babka hovorieva - žena musí mať aj rici aj cici, inak sa to už nepodobá na ženu ;)

sewie

Laura, skus caj z mysieho chvosta. Ja som zacala viac cvicit-nie nejak sialene ale kazdy den byciklujem, trochu posilujem atd-lebo mam sedave zamestnanie a pohyb mi chyba-strasne...a tiez mi vynechala (mozno aj kvoli stresu) tak som pila asi 20 dni kazde rano na lacno caj z mysieho chvosta-rebricka lekarskeho a vratila sa mi...

a stym ze je to nebezpecne mas pravdu...ja som mala anorexiu, vynechala mi menstruacia na rok...potom do mna nacpali vyvolavacky a lieky, vratila sa ale...nikdy som predtym nemala ziadne bolesti pocas menstruacie a odkedy mi vynechala a vratila sa...no krute...mam kazdy mesiac pripomienku toho ako som si ublizila! nikdy viac! tak skus ten mysi chvost, mozno sa ti to vrati a ak nie, tak skus tie dve kila teda pribrat-ved to ta naozaj nezabije:)

Laura93

ajajajaj: mám byt rada ze nemam menstruaciu? si robis srandu, nie?

ved to je signál, ze s mojim telom nieje niečo v poriadku, tak neviem ako tvojej sestre to je teraz mozno jedno, ale raz môze mat problémy s otehotnením

a ja som sa rozhodla ze priberem, to kilo dve ma nezabijú, radsej budem o par kil tazsia, ale hlavne budem mať menstruaciu ako normálna zdravá žena a hlavne bez vyvolávačiek. Dúfam ze sa mi to podarí.

Laura93

sara no ja mam obvod stehna presne 50 cm
a tie moje sa mi zdajú také fajn, akurát
lenze ja mam geniticky hrubsie lytka az 37cm a čo uz :D mozno to na mne nevyzera nejlepsie, ale neda sa s tym nič robiť

Maoam teba sa chcem spytat, vidím ze sa vyznas. Kolko by som mala prijať denne Kcal?
mam 21 rokov, pohybu mam tak akurát..uz tak nesportujem ako v lete

Maoam

sara11 - na vysku 173cm obvod stehna 46cm a zdaju sa ti tucne a chces z nich dat este 2-3cm dole?

fuuu, ja ti fakt prajem, aby si sa prebrala, aj ked o tom pochybujem :-(

zuzi74

Sara ja mam obvod stehna 53 cm a obvod lytka 31 cm a nohy mam tenke. Nie je to len moj pocit, vela ludi sa cuduje nad mojimi chudymi lytkami a to nehovorim o tom, ked si kupujem cizmy na zimu, staci mi vyhrnut nohavice a predavacka odpadava z tej chudosti:-) Preto si aj kazde cizmy davam zuzovat kvoli uzkym lytkam. Lenze na rozdiel od teba ja to mam rodove, od mala som rukata nohata.
To co ty robis je chorobne a ako je napisane nizsie v prispevku je to len a len na tebe a sama si to musis v tej tvojej hlave usporiadat.

sara.11

no su dni kedy uvazujem ze mam PPP, ale potom zisim ze nie som na tom az tak zle, fakt nevyzeram ako tie anorekticky z plagatov, co su len kost a koza...parkrat som si presla par proanablogov a tie dievcata tam zjedia par kuskov ovocia za den, hladuju... lenze toto ja nerobim, jem 4krat denne v mensich porciach (ak cvicim tak 5krat), v zivote som dobrovolne nezvracala ani neuzila prehanadla, takze som dosla nakoniec k zaveru ze anorexiu zrejme nemam

rodina aj okolie si samozrejme vsimli, ze som schudla, ale neriesia to, sami dobre vidia, ze jem celkom dost, pred par dnami som mala robeny KO, a vsetko bolo v poriadku, nemam ziadnu anemiu... z toho usudzujem ze som schudla zdravo :)

viem ze uz nie som tucna, ale neviem ako to uz inak napisat - fakt si nepripadam vychudnuta aj ked tie cisla (vaha,bmi) tomu nasvedcuju

LAURA - ten obvod stehna mam 46cm cez najsirsiu cast.. chapem ze pre niekoho to nebude vela, ale mne sa pacia tenke nohy :)