Schudla som - zastavila sa mi menštruácia.. čo teraz?

Príspevok v téme: Schudla som - zastavila sa mi menštruácia.. čo teraz?
Laura93

ahojte :) vie mi niekto vysveltiť prečo pri takom malom ubytku váhy sa mi zastavila menštruacia?
pri vyske 164 cm som mala 53 kg - menstruacia normalna, vsetko bolo v pohode
no v lete som sportovala, chcela som si spevnit postavu, tak je jasné ze kilá isli trosku dole
aktuálne vazim 50-50,5kg a menstruacia sa zastavila :(

To znova musim pribrat aby som ju dostala? :(
teraz ked som zo sebou konečne spokojna? :(

v minulosti som presne toto isté riesila avsak vtedy som schudla az na 48 kg no ked som pribrala na tych 53kg menstruacia sa mi vratila..
nečakala som ze pri ubytku len 3kg telo vie takto zblbnúť :(

ma niekto podobnú skusenost?

dakujem ;)

sewie

ach sara11, ty mi púresne pripominas mna...ja som mala pri 173 cm, 48 kg a stale som si myslla ze este tie stehna su tucne...vsetkym som tvrdila akym zdravym sposobom som schudla-hahahahaha...ano najskor to bolo zdravo, ked som zo 64 sa dostala na 58, ale ten zbytok uz zdravy nebol...

bohuzial vsetci co sa do nej stazite vtlct rozum, je to zbytocna snaha, pamatam si ako som to ja mala v hlave popletene a na vsetych co sa ma snazili ukecat aby som neblbla som bola len nastvana a zurila som a myslela som si zechcu aby som bola nechutne tlsta a zrala nechutne tlste veci a zavidia mi lebo oni su slabosi....atd atd....a som mooooc moooooooc rada ze som z toho vonku! mam okolo 60 kg, sportujem, jem zdravo a obcas si doprajem aj nejaky zakusok ci palacinky a ak sa mi zjavi nejaky maly spek tak sa z toho nezblaznim...zivot je o inom ako pocitani kalorii....ale to si kazdy musi uvedomit sam, nikto zial popletenych ludi zazracne nepreprogramuje!

zuzi74

Maoam, ja som si dala od Sary vyfiltrovat prispevky a hned mi bolo jasne, aka to je perfekcionistka.
Mne isli kila dole zo stresov, ziadnu dietu som nikdy nedrzala a nastastie ani drzat nemusim a som rada, ze mam svoje kila naspat. Ked si zacvicim, tak len pre spevnenie postavy.

Maoam

uz som nasla jeden prispevok, Sara11, 20. augusta si si priznala problem a to si mala este 50kg a teraz ides na 45kg?
ved ty chudnes co tyzden to kilo, mi nehovor ze jedavas 'normalne', este k tomu excesivne sportujes

preco neriesis svoj skutocny problem? PPP je iba dosledok niecoho ineho (okrem perfekcionizmu)

Maoam

zuzi - tak to si musela byt fakt lata, ja si pamätam pacientku, ktora po OP schudla na cca. 47kg pri tusim 164cm a uz sa jej robilo ochlpenie na tvari a bola uplne prepadnuta, sivasta plet, padanie vlasov, nevladala vobec nic, vkuse unavena, podrazdena, zima jej bola - ale tam slo o ochorenie, nie PPP, za rok nabrala 8kg a je na tom uz OK, lekari skoro odpadavali, ked ju videli, rodina mala strach, kolegovia ju vraj nespoznavali

Maoam

Laura93 - verim ti, 48kg na 164cm je hrozne malo, viem ako vyzeraju baby s tymito parametrami. Clovek sa obava, ze zaduje vietor a odfukne ich aj s topankami a vetrovkou

moze sa to stat aj po tazkej OP alebo ochoreni, ze clovek schudne, ale vtedy uvidi, co to je, stratit par kg je pre telo velka zmena, nieto stratit 20kg z povodnej normalnej hmotnosti

flegma - to som netusila, kde su tie temy? keby som to bola vedela, tak sem nepisem, ale citam iba par tem

zuzi74

Sakra sara, ved ja som pri vyske 169 cm a 49 kg vyzerala ako lata a kolegovia mi hovorili, ze vyzeram choro a ty tvrdis, ze nie si vychudnuta? Boze co by som ja dala vtedy za to, aby som pribrala.

flegma

sara 11, mas anorexiu, v inych temach to dokonca priznavas, aj ze cely den sa toci len okolo pocitania kalorii a strazenia, co davas do ust, tak nechapem, preco tu hras formu a tvaris sa, ze tvoja podvyziva je v pohode...
sa zobud

ajajajaj

Menštruácia sa môže zastaviť aj vtedy keď veľa športuješ a pri tom nemusíš veľa schudnúť. Inač moja sestra má rovnaký problém. Mala trochu nadváhu tak sa začala zdravo stravovať a cvičila lenže ešte do toho pila stráášne veľa zeleného čaju. Veľmi schudla až príliš vyzerala strašne. Jasneže sa jej zastavil aj menzes. Spamätala sa a už má chvalabohu normálnu váhu primeranú na svoju výšku. Lenže menštruácia sa stále nedostavila a už je tomu rok a váhu si stále udržuje rovnakú. Ale jej to neprekáža tak to nerieši. Ja by som tiež neriešila. Môžeš byť rada že nemáš šak ona určite raz príde.

Laura93

sara, Maoam má pravdu úplne vo všetkom.

pár rokov dozadu som pri mojej vyske 164cm schudla na 48 kg (vtedy sa mi zastavila ta menstruacia prvy krat)
a bola som velmi chudučká, ale ja som si to uvedomovala a chcela som velmi menstruaciu naspat, lebo ked mi niekto povedal ze ak ju nedostanem budem mat problemy a neskôr nebudem môct mat babatko..a toto ma tak nakoplo, ze som v priebehu polroka pribrala naspať na 53 kg a menstruacia sa mi obnovila bez akýchkolvek liekov a vyvolavaciek

no teraz som chcela len spevnit telo, ziadne chudnutie som neplanovala a vidíš aj tak sa mi znova zastavila :(

Preto ti radím neblbni, sama viem aké to je. Ja keby mam vaziť 45 kg tak asi nevládzem ani nič robiť, ved to je strasne nizka vaha aj pre mna..ked som mala tych 48 bola mi stale zima, triasla som sa aj v lete na kupku, viacej mi padali vlasy..ale to je uz minulost..teraz sa cítim skvelo az na tu menstruaciu no :(

sara ked vravis ze mas tucne stehna, no odmeraj si obvod som fakt zvedavá aké ich más.. :) ale tucné ich mat nemôzes kedze si taká vysoká