Schudla som - zastavila sa mi menštruácia.. čo teraz?

Príspevok v téme: Schudla som - zastavila sa mi menštruácia.. čo teraz?
Laura93

ahojte :) vie mi niekto vysveltiť prečo pri takom malom ubytku váhy sa mi zastavila menštruacia?
pri vyske 164 cm som mala 53 kg - menstruacia normalna, vsetko bolo v pohode
no v lete som sportovala, chcela som si spevnit postavu, tak je jasné ze kilá isli trosku dole
aktuálne vazim 50-50,5kg a menstruacia sa zastavila :(

To znova musim pribrat aby som ju dostala? :(
teraz ked som zo sebou konečne spokojna? :(

v minulosti som presne toto isté riesila avsak vtedy som schudla az na 48 kg no ked som pribrala na tych 53kg menstruacia sa mi vratila..
nečakala som ze pri ubytku len 3kg telo vie takto zblbnúť :(

ma niekto podobnú skusenost?

dakujem ;)

Maoam

sara11 - ty to (este) nevidis, neuvedomujes si to, ale NIE JE to vobec normalne

snad na to prides v dohladnej dobe

tvoje okolie ta este nezalarmovalo? nevidia to? ci su tak lahostajni?

a samozrejme, ze sa porovnavas a trpis silnym perfekcionizmom, to je uplne jasne uz od prveho prispevku

a never tomu, ze z tej kopy bab, ktoru opisujes, je väcsina prirodzene v tej podobe ;-)), mozno 2% to ma dane geneticky, ak vobec

nemas ani sajnu, co je vo väcsine pripadov za tym (samozrejme aj vazne ochorenia, malabsorpcie, celiakia, atd.), ale velmi vela bab ma presne to iste za sebou, co aj ty

povodne normalna hmotnost alebo dokonca krasna, stihla zdrava hmotnost a vynikajuca postava s fungujucim zdravym telom, ale nespokojnost, konkurencia, medialne vplyvy, vplyvy kamosiek, okolia, perfekcionizmus, emocionalne, psychicke dovody, vyber si co chces - ich doviedlo k tomu, ze zrazu sa z upravy hmotnosti o par kg smerom nadol stal ubytok 20kg, ako u teba...

som zdravotak a proste aj u baby s vyskou 160cm povazujeme 45kg za alarmujucu hmotnost (je to uz podvaha), nieto u tvojej vysky

viem, ze si to neuvedomujes, zatial nepocitujes ziadne negativne dosledky, je tomu iba polroka, ok, okrem uz vymeskanej MS, co je prvy alarmujuci signal tvojho tela, ale uvidis casom

uz teraz nevladzes cvicit viac ako denne (co je tiez abnormalne musiet cvicit 5x v tyzdni, aby si sa udrzala, ak nie si vrcholova sportovkyna) a tak dalej a tak dalej, ide zima, aj v troch pulovroch ti bude chladno

v mladom veku a este aj ciastocne v strednom veku telo u niektorych jedincov dokaze paradoxne dlho kompenzovat mnohe nasilie, ktore pacienti sami sebe robia, ako napr. PPP-pacienti, ale telo si pamäta uplne vsetko a nic neostane zabudnute

lenze po case, ked pridu nasledky, je uz neskoro a mozem ti napisat, ze velmi vela zien si po tom hlavu o stenu trieska a zelaju si iba jedno - moct vratit cas

Hrac

preco ludia myslia, ze zdravy clovek = podvyziveny clovek?Najzdravsi clovek je taky, ktory ma trochu vacsiu hmotnost od svojej idealnej vahy a pritom pravidelne sa venuje akemukolvek pohybu. Napr. pre zenu s 173cm vyskou je spravna vaha 60-65kg a zamerat sa skor na % telesneho tuku. Cisla ako 45kg by sa mali pohybovat len u deti na konci ZS.

sara.11

maom - tych 45kg nie je pre mna prvorady ciel, chcem hlavne uzsie nohy, s ktorymi este stale nie som celkom spokojna a preto pocitam, ze kym z nich dam nejaky centimeter dole tak pojde aj takych 2-3kg... keby sa mi to uz nepodarilo tak sa z toho nezblaznim, ale aspon to skusim, priznavam ze som strasny perfekcionista a fakt som nebola spokojna, ked som mala tych 60kg :(

uvedomujem si ze mam nizke bmi, ale po svete beha kopu dievcat co su chudsie nez ja a pochybujem ze kazda z nich by bola podvyzivena, chora a neviem co... proste su prirodzene stihle :)

Maoam

a ak ma hlava neklame, orientacne mas BMI 16,0 a so 45kg budes okolo 15,0

to je zivotu nebezpecna podvaha, dievca moje

Maoam

posledna otazka- AKO a PRECO si dospela k presvedceniu, ze cielom ma byt u teba 45kg?

aky mas na to dovod? z akeho popudu?
ja viem, je to strasne rozsirene a prepadne tomu vysoke percento dievcat a zien, potom to ale neskonci, ide to dalej - perfekcionizmus, vsemozna snaha udrzat danu hmotnost (co sa nie vzdy dari), dalej sklon k umelym zasahom, ktory pride neskor od vlasov, nechtov, az po silikonove prsia atd atd atd

ja si myslim, ze si mala krasnu vahu na svoju vysku a musela si vyzerat super, neverim, ze teraz vyzeras lepsie

navyse co s kozou, ktora bola stavana na 60kg? povazujes ju za tuk, ktory este treba zhodit

Maoam

sara, urob ako myslis, navyse u teba vidim este problem v tom, ze si schudla velmi rychlo, ubytok 17kg za 6 mesiacov je rapidny, ine je ked clovek schudne tolko cojaviem za dva roky a mal nadvahu, ale to nie je tvoj pripad -ty si mala normalnu hmotnost a netrpela si adipositas, si so sebou casom ponesie nasledky

nemusis ich zbadat hned

Maoam

pretoze to nie je pri tvojej vyske hmotnost, ktora by bola pre telo prirodzena

sama vies, ze tvoje telo bolo prirodzene stavane na cca. 60kg (okolo tejto hmotnosti), takze je logicke, ze vazit o 15kg pren nemoze byt prirodzene

hmotnost 45kg je nizka aj pre babu s vyskou 160-163cm, nieto pre teba

sara.11

maoam... no ja som tiez nepocitala s tym ze to pojde tak rychlo dole, proste si davam pozor na sacharidy v strave, nejem ziadne sladkosti, polotovary ktore su plne cukrov, nic nesladim, iba obcas med, a taktiez ziadna psenicna muka, iba spaldovu pouzivam, jem vela mliecnych cistych neochutenych vyrobkov, chude maso, ryby a ku vsetkemu vela zeleniny, bielu ryzu som vymenila za naturalnu - toto som dodrziavala tak na 95% tych 5-6 mesiacov a vysledky sa dostavili :)

co sa tyka cvicenia tak sa snazim jeden den kardio (chodza, beh alebo bicykel) a druhy den vzdy posilujem (cinky a cvicenia s vlastnou vahou)... samozrejme su dni ked nestihnem cvicit ale vzdy sa snazim aby som mala aspon hodinu cvicenia 5 dni v tyzdni, viac uz fakt sportovat nevladzem, teda vzdy ked mam cas tak sa snazim nesediet na zadku a hybat sa

preco by som mala mat zdravotne problemy ak dosiahnem vahu 45kg zdravym sposobom bez toho aby som hladovala?

Maoam

Laura93-uz mas dvojnasobnu skusenost, z minulosti aj teraz, tak by si si mohla pochopit, ze tvoje telo je mudrejsie a vie co robi a vie, kde su jeho hranice a do tych si neda kafrat

ked ich lames, tak sa brani a vidis dosledky...

ak sportujes, musis vyzerat super, baby prosim vas, krotte sa s tym perfekcionizmom a nezdravymi, chorymi predstavami, ktore absolutne nezodpovedaju realite

kym ste zdrave, mlade, teste sa z toho, potom uz bude neskoro plakat

ach boze, aj tak to nebude mat ziadnu odozvu, urobite si co chcete, len aby ste mali vysnivanu cifru pred ocami...na ukor telesnych nasledkov