Problém s mamou

Príspevok v téme: Problém s mamou
prezývka111

ahojte, už dlhšiu domu mám stále problémy s mamou. som v puberte a neviem či je chyba vo mne alebo v nej. každý den doma poriadim ked boli prázdniny vkuse ked prišla z roboty bolo poriadene to sa jej páčilo začala osm chodit do školy chodím unavená nieked poriadim inokedy s ami nechce akonáhle nie je poriadene vkuse kričí, ked sa snou pekne rozprávam vraví mi že jej papulujem a vkuse iba kričí ked ju ignorujem a nevravím jej nič tiež iba kričí prečo ju ignorujem ja fakt neviem ako sa mám ku nej správat, dneska som poriadila a zas sa iba rozčuila že tak to má byt vkuse.. vkuse poriadim ale tiež nie som stroj a nechce sami vkuse iba riadiť. ked sa nezhodneme v niečom znova začne iba kričať po mne ja už nevládzem do počuvat už mi je do plaču a fakt neviem či je chyba vo mne , staršia sestra si zastane mamu vraj ja odvrávam no ja kludne poviem svoj názor neviem či je to odvravanie a ked neodvrávam tak ignorujem aj vtedy je zle, fakt neviem čo mám robit

prezývka111

kkaffik- už sa kus ukludnila takže je to lepšie. no ja si vžy poviem čo myslím len kludným tonom ja nepotrebujem kričať ako ona lebo krikom sa nič nevyrieši podla mna a ja jej to vravím vkuse ale aj ona ma svoje problémy.. ale vravím je to už lepšie takže som spokojna :) ale dakujem :)

kafe

Bože, mať takú dcéru, čo aj poriadi.. čo by som ja za to dala. Si skvelé dievča. Mama si asi vôbec neváži/nevidí aké skvelé deculo má doma a ventiluje si na tebe svoje vlastné problémy, stres z práce.. neber si to tak k srdcu. Jej krik hovorí o jej zlej nálade, nie že TY SI niečo neurobila alebo odpapuľovala.
Vieš, niekto je tak nastavený, že nevidí čo urobíš, nepočuje čo hovoríš.. má len svoju vlastnú predstavu o tom, čo má byť doma urobené, že maš iba prikyvovať hlavou a nie hovoriť, čo si myslíš.. no veľa s tým neurobíš. Neviem, aký si typ, ak si dosť silná, brať to jedným uchom dnu a druhým von, proste si mamu nevšímaj, nechaj, nech sa tradične vyziape a skľudní, ber to AKO JEJ rituál na ukľudnenie. Ale jasné, že povinnosti si porob, podľa mňa je normálne, ak si sem tam dopraješ oddych. Ale možno by nebolo zlé ASPOŇ RAZ skúsiť správať sa rovnako ako mama - začneš po nej ziapať, že nie si stroj, prišla si unavená zo školy a nemáš chuť počúvať jej pindanie, nech sa LÁSKAVO správa ku tebe slušne a NEbľačí po tebe. Mame by asi padla sánka, čo? :) Mohla by si skúsiť aj toto. Pevné nervy prajem a vydrž to nejako. Uvidíš, bude lepšie.

krupockanie

nevsimaj si to povedz bud taka laskava a spravaj sa ku mne slusne, vadi mi ked kricis .nesmie na teba kricat aj ty si clovek ktory zasluhuje uctu aj ked mlady a ma svoje prava.asi je nervozna.popros tata nech sa s nou porozprava. ahoj

prezývka111

tu sa to tak vraví.. lenže aj ked poupratujem tak ma pripomienky že tak nech je to vždy a hluposti nikdy nie je spokojná s tým čo má vždy chce mat viac a viac a vkuse je potom iba nervozna ked t nema

jfjf

V prvom rade prestan hovorit poriadim lebo ma to ruzculuje..:D ked uz tak poupratujem nie?! .. Ja mam to iste.. Proste racej sa zoberem a ignorujem ju ak ma pomne kricat. ..:D