Mam 13 rokov a 80kg

Príspevok v téme: Mam 13 rokov a 80kg
Sophia_13

Ahojte. Takze nebudem davat omacky aj tak sa to nikomu nechce citat. Proste mam 13 rokov a 80kg ano ja viem asi polovica z vas teraz zavrie tablet s tym ze obeznej poblaznenej pubertacke nebudem pomahat aj tak si za to moze sama no ja si to nemyslim. Od mala som bola pevnejsia ale asi tak ako kazde dieta no ako som starsia zacinam si to viacej uvedomovat. Samozrejme ze si uvedomujem ze to moze mat vpliv na zdravie no mne ide v mojom veku zatial iba o esteticku stranku. Ibaze som vas este stale asi nepresvedsila abyste ten clanok docitali do konca- hovorite si no co ma 80 kg hodi zdravu stravu trochu sportu a za rok ma postavicku ako lusk lenze u mna to takto nefunguje. Svoju postavu som si zacala vsimat asi pred rokom a rozhodla som sa ze stym nieco spravim takze som sa najprv pustila do diety- neuspesne potom dukanova- neuspesne potom zdrava strava- neuspesne mne proste nic nepomaha! Najhorsie je na tom to ze ja stale priberam ale ja neviem z coho! Rozmyslala som uz aj nad tym ci niesom chora no v tychto veciach sa velmi nevyznam a pri dnesnom systeme by som odisla z balikom liekov ktore by mi aj tak nepomohli. Toto je moja otvorene spoved ani nikto na svete nevie kolko skutocnosti vazim a ako ma to trapi takze ludia ja vas prosim o pomoc som chora, je chyba vo mne alebo ako? budem vdacna za kazdu radu
PS: prosim vas nerieste gramatiku

Fleur de lis

Sofia,

Aj jedla ovplyvnuju hormony. Neviem aka je liecba stitnej zlazy bez liekov (pozri si na nete) ale co tiez moze byt problem je lepok (mucne jedla) a mliecne vyrobky (kazein, laktoza, hormony) a samozrejme cukor. Skus obmedzit tieto potraviny na minimum a jedz vela zeleniny od rana, ku kazdemu jedlu. Z mliecnych vol radsej kvalitny biely jogurt. A celkovo jedz co najmenej spracovane jedla. A samozrejme vela cistej vody. Cerealie zdrave nie su a dnesne pecivo tiez nie. Su aj bezlepkove chleby, zisti u mamky ci by bola ochotna ti piect a daju saaj kupit no opat, je v nich chemia kvoli dlhej trvanlivosti.

5.5 elsa

áno viem o tom ,ale informovať sa na lieky nehormonálne v dnešnej dobe je toľko možností choď do nejakej neštátnej kliniky len tam sa už potom platí neviem či ti je ochotná mamina zaplatiť doktorku,ja mám veľmi dobré skúsenosti s neštátnymi klinikami len tam sa už potom platí ak s peniazmi nie je problém tak tam sa treba ísť informovať o možnostiach liečby bez hormónov a znížení váhy ....

Sophia_13

Prepacte ale ja lieky ktore pracuju s hormonami v tele cloveka proste jest nebudem je to z osobnych dovodov. Chcela by som sa ale spytat kedze vy ste dospely a skusenejsi ci by sa dalo ze by som isla k doktorke a len zistila ci funguje ta zlaza no keby nie tak by som od nej ziadne lieky si nezobrala. Mohla by ma zato nejako potrestat ze si nezoberem lieky myslim akoze napr ze my nebude daco preplacat poistovna a podobne?

hulala

Hm, mozno mas nieco so stitnou zlazou, ze menej funguje a potom aj ked malo jes, mas pomaly metabolizmus a z toho proste priberas... skus zajst k doktorke radsej:) .. ja som mala sice 70kg ale som nizsia o par cm a tiez som nevedela vobec nic s tym robit nech som robila co som robila a potom mi doktorka zobrala krv a pvedala, ze ju nemam neaktivnu a preto nemozem schudnut,,, tak mi dala len lieky (euthyrox) ktore by ju mali asi posilnit, a teraz mam 54 kg a ani som nic preto nemusela robit, prostr to slo zrazu dole,

Strasidlo

@sophia_13: Fúúha, tak ale jesť tie hnedé guličky s mliekom, inak povedané Nesquick, či ako sa to volá, to je horšie ako keď si dáš ten rožok so šunkou.

Ja osobne som bola tiež odjakživa baculka. Športovať nemôžem kvôli vážnym operáciám bedrových kĺbov (naozaj som rada, že chodím), vážim niečo viac ako je hore spomínané aj meriam viac, ale áno, priznávam som dosť baculka. Všetko sa mi ukladá nabrucho, do obvodu hrudníka a pŕs, ešte do tváre. Schudnúť by bolo pekné, ale odkedy je oco na dôchodku, mám ešte aj raňajky povinné. :D No ešte keď som bola na strednej, som neraňajkovala a jedla som až na obed. Viem, kecy kecy, že sa má raňajkovať, ale mne to škodí. Mala by som sa tomu začať vyhýbať, čiže odporúčam čo najmenej jesť. Keď som neraňajkovala, dokázala som si niekoľko rokov udržať rovnakú váhu akú som získala ešte väčším nejedením. Ale ako sa tu písalo, v 13 je asi skoro na drastické diéty, skús to o 2-3 roky neskôr. Jesť by si mala, len jednoducho menejkrát za deň. A nie veľké porcie. Áno, tiež som už počula o jojo efekte. U mňa veru nikdy nenastúpil a nie, nechudla som iba vodu, pretože naopak, piť som pila veľa.

Sophia_13

Ludia prepacte mozno si poviete ze som este mlada a nemam vlastny nazor ale ja dnesnemu zdravotnictvu neverim lekari do vas budu tlacit lieky aj ked vam nic neni mam s tym vlastnu skusenost ja som skor myslela ci nemate skusenosti s nejakymi alternativami. Robert nasa rodina nikdy netrpela na chudobu ale ja sa pretriasat vo fitku nebudem. 5.5 elsa neviem civies ako je to s hormonmy na stitnu zlazu ale poviem ti tak ze hormony co zacnes jest budes jest do konca zivota a budu len pribudat a to nehovorim co sa stane ak ti ju vyrezu. Ale nemyslite size na mne sadlo uplne visi mam velku stavbu kosti napr ked si lahnem tak si citim rebra aj tie kosti na bokoch vypadlo mi ako sa to vola

hgcch

no pri vyske 160 a vahe 80kg a v mladom veku urcite neodporucam beh. len si znicis klby. plavanie je vyborne, skus castejsie do tyzdna, jedz vela zeleniny, nejedz ziadne cukry a biele pecivo a urcite chod s mamou k lekarke a povedz ze sa snazis schudnut

odpovedLL

165 cm a 80 kg.. docela dosť.

huhahula- jedlo nie je podstatné ? 70% uspechu je iba o jedle ;)

zájdi za doktorkou nech ti porobí vyšetrenia a ak nie je chyba v tebe skús delenú stravu, žiadne pečivá , vela celozrnnych čo kupiš sa iba tvária ako celozrnné. vyvážená strava a hlavne zdravá je základ . Si to , čo ješ.

to že plávaš je super , len tak dalej. ale kus si ísť aj zabehať , hlavne kupiť dobré tenisky a velmi dôležitý pri behu je povrch po akom beháš, bez po asfaltovej ceste ti zničí kĺby.

A ešte je dôležité rozloženie váhy, ja mám 162 cm a 48 kg- mnoho z vás si povie čoo toľko málo uplne vychudnutá , ale to nie je pravda postavu mám normálnu , vela ludí má velke zadky a chudé nohy takže tých 80kg može byť prevažne v bruchu, zadku a pod :)

prajem veľa úspechov do budúcna, hlavne nech ti to výjde , a ak aj nie , maj sa rada taká aká si :)

5.5 elsa

štítna žľaza hm to je ten problém,treba to riešiť s doktorkou čím sa dá váha znížiť ak berieš lieky či tam nie sú nežiaduce účinky priberanie na váhe potom ich vymeniť také s ktorých sa nepriberá a potom začať športovať to nemá žiadny efekt ak z nejakých liekov priberáš