som vegetarianka!

Príspevok v téme: som vegetarianka!
dojia

Ahojte! som vegetarianka, nejem ziadne mäso, ani ryby. Toto trva uz 6 rokov a momentalne mam 15! zatial zijem a zije sa mi dobrem ale vsetci mi vravia ze som si vybrala to najhorsie obdobie - pubertu! no je to pravda, ze byt vegetarianom pocas dospievania je dost riziko,ale...jednoduch je to tak! co moze byt podla vas rizikom pre mna?? mohli by ste mi poradit zopar dobrych osvedcenych rad ako si mäso nahradit?? napr. inymi potravinami alebo...? a inac este som nedostala prvy meznes.......a strasne sa bojim ze ani nedostanem......kedze akoze nemam dost bielkovin!! bozeee poradte ludkovia! vopred dakujem

sfdr

Kazdy clovek potrebuje pre svoj zdravy vyvin a regeneraciu mnozstvo roznych typov bielkovin. Pre organizmus maju vsak vyznam iba tie proteiny (bielkoviny), ktore si telo dokaze rozlozit na aminokyseliny. A tych nas organizmus pre spravnu funkciu potrebuje 20, z coho 8 je esencialnych (organizmus si ich nevie vyrobit, prijima ich vylucne zvonka, z potravy). Jednou z nich je lyzin, ktory sa vo vegetarianskej strave bez zivocisnych produktov prakticky vobec nevyskytuje. Okrem ineho ma na starosti i syntezu bielkovin a rast a regeneraciu svalovej hmoty. Vegetariani, prezradte, z coho ho ziskavate? Alebo aj vy vegetariancite iba tak zivelne, bez ohladu na vysledok toho, co robite?

somella

Podla mna to nieje az take drasticke ako to vegetarianstvo opisujete,baby! ked sa niekto rozhodne byt vegetarianom,je to jednoducho jeho vlastny nazor a nikto......NIKTO mu/jej ho nezoberie! nech papa to, co sama uzna za vhodne. aj ked je pravda ze vas resp. nas vsetkych poziadala o nas vlastny nazor a to co pisete samozrajme vas nazor je! a teraz pisem svoj nazor. podla mna clovek, ktory neje mäso vobec netrpi a ani v buducnosti trpiet nebude. ak sa jej organizmus rozhodol nejest mäso potom v tom cosi bude,nie? ved kazdy clovek ma ine telo, iny organizmus! niekomu mäso veeeelmi chuti a potrebuje ho, niekomu to voooobec nechuti, ba dokonca niekto mäso ani jest nemoze! ak jej takyto stav vegetarianstva vyhovuje, preco nie? podla mna su vegetariani este zdravsi ako my ostatni co maso jeme pravidelne. Ved len ked si to zoberiete z tejto stranky: kedysi davno, velmi daaaavno ludia mäso nejedli vobec alebo ho jedli len vo sviatocne dni. a nebolo im dobre? no, jednoducho....kazdy sa musi rozhodnut sam...ci chce jest maso, ci nie...a keby aj vegetarianstvo nejako ublizilo cloveku....potom aj tieto "zdravotne problemy" su u kazdeho ziveho tvora ine, odlisne...

fraisee

maso je zlozka potravy, kt je tazko nahraditelna sojou a inymi blbostami (hovorime o obdobi vyvoja/vyvinu). takisto sa nesmie vynechavat ovocie a zelenina. no a hlavne rybie maso - velmi dolezite a velmi zdrave, ma sa jest minimalne raz tyzdenne.

elwin

nemusi ale MALO BY... najlepsia alternativa je biele maso a ryby ale pokial ho nahradi vo velkej miere sojou a strukovinami tak je to takmer rovnako dobre... jasne ze maso je najlepsi zdroj bielkovin a zivin ale ked ma dakto odpor k tomu jest nieco co pocas zivota trpelo, a co zilo iba kvoli tomu aby to bolo zabite tak ako nutit ho nebudeme hadam...

fraisee

maso sa jest musi najma v obdobi vyvinu, lebo inac si mozes viac ublizit ako pomoct, a to sa odzrkadli na zdravi, ked bude uz neskoro. ja jem iba biele maso, cervene som nikdy nejedla ani v detstve, proste mi nechuti a je mastne ( ked vidim tie zilky dviha sa mi zaludok a je u mna tazko stravitelne). nejem to iba z 1 dovodu, ze mi to nechuti. ale biele maso byt proste musi.

elwin

byt vegetariankou aj v puberte, dokonca aj v detstve nie je vobec zle, dokonca je dokazane ze je to zdraviu prospesne, samozrejme ze iba v pripade vyvazenej stravy pozostavajucej zo strukovin, soje, obilnin, orechov, ovocia a zeleniny... pochopitelne ze v pripade keby si jedla aspon biele maso a ryby tak by to bolo asi to najlepsie riesenie, ale to zavisi od mnohych dalsich faktorov, ako napriklad ci si das kuracie prsia na prirodno s borkolicou alebo vyprazany kuraci rezen so zemiakmi a k tomu tatarsku... ja nejem maso uz dva roky, mam 16 a nepocitujem zatial ziadne zle nasledky mojho rozhodnutia, chodim na lekarske prehliadky a nic mi nezistili takze setko v pohode... ranajkujem misku ovsenych vlociek s lyzickou medu, lupanej slnecnice a orechov, obedujem zvacsa soju so zeleninou a vecer zjem bud nejake ovocie alebo si odstavim pollitra pomarancovogrepovej stavy a mam dost... a este jem ryby, aj ked minimalne ale matka by uz chytila hisak keby som ich nejedla... takze tak... drzim ti palec, neupusti od vegetarianstva a papaj vela soje... pa muc

obycajnaaa

noo precitala som si vase prispevky..ja mam 14 a som vegetarianka asi od konci 12..mne maso v podstate vobec nechuti a ece necem jest neco co zilo a teraz pre nas to museli zabit..cize asi thaaak