som vegetarianka!

Príspevok v téme: som vegetarianka!
dojia

Ahojte! som vegetarianka, nejem ziadne mäso, ani ryby. Toto trva uz 6 rokov a momentalne mam 15! zatial zijem a zije sa mi dobrem ale vsetci mi vravia ze som si vybrala to najhorsie obdobie - pubertu! no je to pravda, ze byt vegetarianom pocas dospievania je dost riziko,ale...jednoduch je to tak! co moze byt podla vas rizikom pre mna?? mohli by ste mi poradit zopar dobrych osvedcenych rad ako si mäso nahradit?? napr. inymi potravinami alebo...? a inac este som nedostala prvy meznes.......a strasne sa bojim ze ani nedostanem......kedze akoze nemam dost bielkovin!! bozeee poradte ludkovia! vopred dakujem

agina

Mikaela podla mojho nazoru by mala zacat s vegetarianstvom az po 18.roku zivota, ked je uz telo v podstate dovyvijane.Nic nestrati, ani jej nepribudne.Takto si len ublizuje a nasledky sa neskor dostavia.Clovek je tvor vsezravy, starocia bol na to prisposobeny aj jeho organizmus a kazdy extrem je zly.Takze ja radim jest vsetko,ale s mierou.

mikaela

Ja som tiež vegetarianka (pozri fórum Vegetarianstvo, vaganstvo, surová strava) podobne ako milión ľudí na svete. Ak ti to vyhovuje, a mäso ti nechutí, nie je dôvod na poplach,ale samozrejme nezabudni aspoň mlieko a mliečne výrobky, vajíčka a sója + všetky strukoviny. A tiež tofu, chutí výborne, ja ti držím palce :)))

zaba

aspon ryby by si mala zacat papat,ale ak jedavas vajcia a tvaroh,tak by to nemal byt az taky problem,vela bielkovín má aj soja

agina

Co blaznis v tvojom veku??? To ti ktora mudra hlava poradila??? Ty kokso od 11 vegetarianka.Zivocisne bielkoviny ti nenahradi ziadna rastlinna strava, ale asi je to zbytocne ti pisat.