Hnisajuci palec na nohe

RNG

Nuz na otvorenu ranu je dobre dat zmes praskoveho cukru a kokosoveho oleja, pripadne aj s par kvapkami citricidalu/GSE
Mnwe ako cukrovkarovi DM2 sa nehoja uz roky rany na nohach dost rychlo a tato zmes ich zahoji do tyzdna.

janisa

dobry den, potrebujem surne pomoc, na nohe na palci mam asi zarasteny necht lebocely prst mam napuchnuty stale mi krvaca boli ma a dokonca mi vychadza mäso co s tym mam robit???? zevraj mi to bdudu musiet rezat ale to aj nechcem... nmozet mi nieco poradit??? davala som si na to aj repik!!! prosim surne!!!!! vopred dakujem za odpoved

S1M

Tú diétu čo písal RNG môžem len odporúčať! Ja som sa vďaka nej zbavila tej bolesti na palcoch, hnisania a plesne v tele zároveň. Bola to prísna diéta, ale posledné roky nemám vôbec problém, no rafinovaný cukor obmedzujem alebo ho radšej nahrádzam fruktózou. Taktiež sladkomliečne vysadzujem a preferujem kyslomliečne výrobky. Naozaj Vám stojí za to to skúsiť, prekonať sa, pretrpieť mesiac-dva a potom s tým mať už pokoj :)

jaanna

moja kamarka mala na oboch palch strhavane nechty spolu 12x...a nepomahalo to,ani rozne antibiotikove masticky,ci tbl. Vyliecila si to trpezlivym domacim liecenim-vecer macala nohy v odvare harmanceka a potom si to osetrila s domacim propolisom-dala na tampon a dala to na necht -prelepila a mala celu noc...a kazdy den si takto osetrovala-nechty sa jej vyliecili...Teraz ani nepoznat,ze mala chore palce.....skus...

alenka123

Lenze ja neviem, ci je diagnoza len hnisajuci palec, ci aj nieco ine, ako je candida alebo nejake plesne.... A s doktormi mam velmi zle skusenosti, preto hladam pomoc na internete...

RNG

Ak mas v tele plesne alebo candidu, a chces ich vyhubit, musis drzat nielen nieco z tej rady, ale vsetko.Vynechanie cohokolvek da candide moznost to prezit a po skonceni bezsacharidovej diety sa znovu premnozit.
Toto cele ale vlastne nepatri do temy "hnisajuci palec", ale do tem candida a plesne, pripadne plesne nechtov=onychomykoza.
Aj to tu uz bezalo niekolkokrat.