Hnisajuci palec na nohe

RNG

Hej, skusil konecne niekto moju radu s cukrom? Mne to pracuje a podla informacii z periodik(reputabilny lekari), kde som to vycital aj druhym to pracuje.
A nie je to nic noveho, stari egyptania pouzivali suchy medovy prasok na rany uz pred vyse 4000 rokmi s uspechom. A med nie je natolko sterilny, nez cisty cukor.

amiriamkaaa

trochu pomáha aj teplý kúpeľ v harmančekovom čaj,dostať nál.vrecúška dajte 2 je to účinnejšie,ďalej SALOXYL tzv. čierna masť cca 80;Sk al. ICHTOXYL je to podobné ale SALOXYL JE ÚČINNEJŠÍ !!!! A na dezinfekciu skúste BETADINE,treba navlhčiť malý kúsok obväzu a vtlačiť pod necht,aby tak nevrastal,meniť aspoň 3-krát denne.Pozor,všetky prípravky sa ťažko vyperú tak NIE BIELE PONOŽKY !!!

tika

Ahojte,
tak aktualne info vam poskytnem v pondelok, akurat dnes sa chystam na chirurgiu so zarastenym nechtom a hnisavym prstom na nohe...

mon97

ja som bola este u lekarky, predpisala mi mast Fucidin - netibioticka - a musim povedat, ze po par dnoch to prestalo boliet. Este sa palec sice celkom nestiahol, ale neboli..

damian

Moja mama mala podobny problem s hnisajucim prstom. Pomohlo jaj, ked mocila palec vo velmi horucej vode (tak horuca, ako sa da zniest, len pozor na popalenie!). Osobne som videl, ze do rana hnis vytiekol. Ale aj ten propolis je vyborna vec.

RNG

Nie. Cukor a kokosovy olej prenikaju cez kozu-teda aj cez tkanivo otvorenej rany a vyzivuju blizku oblast, takze sa moze rychlejsie regenerovat.
GSE je tam pridane len kvoli extra antimikrobialnemu ucinky na niektore "tvrdohlave" infekcie.
Ak nemas kokosovy olej skus s inym jedlym olejom(olivovy, na varenie), ale kokosovy pracuje najlepsie.