V úzadí

Príspevok v téme: V úzadí
subj.

Pekný deň.Prosím o nestranný názor na nasledujúcu situáciu.
Ste krátky čas pred odchodom z rodičovského bytu.Chcete sa osamostatniť a máte konečne tú možnosť. Doma o tom všetci vedia a počítajú s tým, že do konca roka tu už bývať nebudete. V tom sa začne rekonštrukcia ešte stále aj vášho domova,s cieľom poskytnúť pekné bývanie vášmu staršiemu súrodencovi a jeho malej rodinke. Komplet náklady idú z vrecka len vášho rodiča,ktorý bude bývať spolu s rodinou vášho súrodenca. Vám na bývanie nikto nedá ani cent. Musíte zaplatiť svojmu rodičovi aj pár eur za riad, ktorý našiel v zľave a kúpil ho pre vás.

Podotýkam, kašlem na peniaze. Ide mi len o to, že sa cítim čudne a neviem čo si mám o tomto celom myslieť.Mám pocit, že budú oslavovať, keď si zoberiem už aj svoje posledné veci.

Slobodna

Vzhľadom k tomu, že sa chceš osamostatniť, oni už s tebou nerátajú a snažia sa alibisticky zabezpečiť na starobu. Medzi 2 súrodencami je to vždy tak - jeden sa snaží ako blázon, pracuje, drie, študuje najlepšie ako vie, pretĺka sa, obetuje sa a pomáha ako môže a aj tak bude vždy ten horší a druhému sa odpustí aj vražda. S tým nič neurobíš. Bolo mi to vysvetlené tak, že rodičia ho vnímajú ako silnejšieho, ktorému netreba pomáhať ale dokáže sa postarať sám o seba.

Dadula56

subj, ja by som este chcela dodat tolko (uz to tu ludia nacali), ze sice prichadzas o domov, z ktoreho ta pomaly ale isto vytlacili, ale je to len a len tvoja vyhoda. Oni budu zit ako manzelsky par, ktoremu stale do vztahu nieco vstupuje. Ak spravne chapem surodenec=brat, t.j. svokra s nevestou zavreta v byte. To nedopada dobre az na velmi vzacne vynimky. Vecne bude tento manzelsky par musiet prisposobovat svoj zivot tomu, co na to povie svokra/mama a to aj v takych detailoch ako co si daju v nedelu na obed. Ziadna vyhra to nie je ani pre nich...Moze sa ti pokojne stat, ze ked tam budes chodit "na navstevu" zacnes coskoro pocitovat, ze tam vladne akesi neprijemne napatie. Doba je tazka, to je pravda, ale myslim si, ze navrat domov, ked uz raz clovek bol vo vlastnom je to najnudzovejsie riesenie. Osobne poznam mozno dvoch ludi, ktori to museli spravit, takze az taka velka sanca, ze na to pride tam nie je. Clovek sa nejako pretlcie, aj ked mu to momentalne nevychadza.

Maoam

cau, uplne ta chapem, takto to chodi v mnohych rodinach, zivot nie je moc fer a je to tak, ze v rodinach sa vzdy uprednostnuje jeden pred druhym z roznych dovodov, väcsinou ten vychcanejsi a lepsi herec a keby si sa do toho obul, vyjdes z toho ty ako ten zly

je to blbe, ale zaroven pre teba lekcia do zivota o ludoch aj o blizkych a zaroven mas moznost sa komplet odstrihnut a neskor sa mozno o par rokov karta obrati

si uplne ina povaha ale neboj, raz z toho budes profitovat, ak ostanes pri mudrych rozhodnutiach a nebudes od nich uz nikdy nic cakat a ani sa umarat tym, co sa tam udialo

a nie si sam, toto zazilo dost ludi, je to debilny pocit v tom veku

_meno

Ahoj subj.

Si samostatný a rodičia pomáhajú tomu, kto si nevie tak dobro pomôcť.

Ty si pomôcť vieš, preto .. skôr rodičia už tebe nedávajú, ale radi by si nechali od teba pomôcť.

Prosto je to hierarchia.

Boh -> majster -> ziak -> ziacik.

Ty si uz postupil zo ziacik na ziak, uz ti pomaha a chvali ta majster.

Akoby som to povedal ... nečakaj vďaku, pochopenie a pomoc ... od tých, ktorým poskytuješ pomoc, pochopenie a vďaku.

Vo vojakovi Rayanovi to pekne vraveli, ze veliteľ, prečo sa na nič nesťažujete? Sťažujem, ale svojmu veliteľovi, nie Vám.

Nie to kruté, je to hierarchia schopností :)

Veľa pochopenia a porozumenia ti prajem subj. :)

genova

Nie si v uzadi ale vpredu teraz mas sancu zacat svoj zivot inak a rob tak ze nebudes zavisla(ly)na tvojej rodine.A je to otazne ci oni spolu dlho vydrzia byvat nevesta zo svokrou..TO uvidis.Teraz sa nezamyslaj ze preco oni tak robia a ze tvoja izba uz nebude tvoja.Mnohy ludia prichadzaju o domy majetky a myslis ze premyslaju nad tym ze joj prisla som o svoju policku atd?Nie proste idu dalej stavaju aby mali kde byvat.Z tvojej situacie sa mozes poucit a nie zufat.Teraz mas velku sancu makat na,,svojej,,buducnosti.

subj.

V každom príspevku je kus pravdy. Ani neviem na čo skôr reagovať. Debata o tom s nimi nie je možná, resp. nikam nikdy nevedie. Ale keď už ide aj o vzdialenejšiu budúcnosť (dedenie), neverím, že by ma mali z čoho vyplatiť. Úver si títo ľudia nikdy nezoberú, majú na to milión dôvodov ( v preklade:museli by sa občas uskromniť). Takže odchodom z bytu prídem o ako takú istotu, že sa zo mňa nikdy nestane bezdomovec. A môžem na sebe akokoľvek tvrdo makať, doba mladým nepraje. V rodine sú pritom vzťahy relatívne v poriadku, ale krásne sa ukazuje, kto tu je uprednostňovaný. A dôvod? netuším

MultiLevel

Nuz, skus sa na to pozriet aj takto - oni, co ostanu zit s tvojim rodicom, budu sa o neho musiet starat, az bude nevladny, respektive ked sa mu zhorsi zdravie atd...jednoducho ho "dochovaju", neviem najst na to vhodnejsi vyraz. Samozrejme, ak supnete rodica do domova dochodcov, tak fasa, ale ak nie, oni, co s nim byvaju, sa o neho budu starat az do jeho smrti :)
To, co si ty sam nadobudnes, bude len a len tvoje. Avsak, tento byt by ste mali dedit obaja, nie? Respektive, ten co si ho necha, vyplati peniaze tomu druhemu....
Urcite by sa ani mne nepacilo, kebyze rodicia uprednostnuju jedneho z mojich surodencov. Ale ticho by som nebola. Mas pravonsa ozvat a povedat o svojich pocitoch. Je jasne, ze tvoj rodic uz nebude mat peniaze aby prispel na byvanie aj tebe, ale ide o celkovy princip. A divne mi je, ze financuje takto surodencovi prerabku bytu. Financovat si to mali sami....ale kedze to zatiahla mama, ci otec, ci o kom je rec, tak je jasne, ze byt nebude patrit len tvojmu surodencovi, ale vam obom :)

poradimtiti

Si stastny clovek - takyto pristup ta vyhana z domu, nemusis ronit slzy, prinuti ta to viacej na sebe makat, lebo nemas zadne vratka ale bude SLOBODA a nikto ti nikdy nebude moct vycitat, ze ti nieco dal, najma ked budu ti ludia stari, dementni a budu hovorit veci, ktore by nemali... Bud vdacny(a) aj za tie roky, ktore tam byvas od dospelosti, resp. ukoncenia skoly. Ak sa chces osamostatnit, netreba sa zamyslat nad zlym ludskym spravanim, lebo z toho by sa jeden zblaznil - skutocny zivot nie je fer - zvykni si na to, prisposob sa a vitaj v klube :)

5.5 elsa

o 10 rokov starší už mal byť dávno vo svojom,ale skôr je dobre vypočítavý a postupne ťa vypratal z bytu von v budúcnosti s toho bytu nedostaneš vôbec nič tvoji rodičia za to môžu že mu to dovolili a ty sa staraj keď jeden odísť tak aj druhý , ale život nie je spravodlivý takto to chodí v mnohých rodinách pri delení majetku v budúcnosti nedostaneš nič alebo symbolicky niečo aby sa nepovedalo ľudia bez chrbtovej kosti sa mali vždy najlepšie a vždy to tak bude ....