nizkosacharidova / paleo / low carb / protiplesnova dieta

Príspevok v téme: nizkosacharidova / paleo / low carb / protiplesnova dieta
bezsachrov

Ahojte,
chcel by som sa podeliť a zároven vas vyzvat, aby ste napisali skusenosti s touto (týmito) principialne podobnymi dietami.
Ja som "zacal" s low carb dietou, teda nejest skoro ziadne sacharidy, jest vela masa a zdravych tukov, vela zeleniny... zacal som hlavne preto, lebo mam zdravotne problemy ako seborea, kruhy pod ocami, padanie vlasov... vysledky samozrejme OK už niekolko rokov, tak som sa snazil upravit rapidne stravu (bez muky a rafinovanych cukrov zijem uz asi rok), čiže ani zlozene sacharidy. Cital som skvele ohlasy tak že idem do toho..
Už v prvý deň som citil únavu, zaspal som skoro, to iste aj druhy den. treti den - toci sa mi hlava, obcas mi je navracanie. stvrti den to iste, je mi proste na odpadnutie Cital som ze to je normalne, ale neviem ako to vydrzať. Hladny som skoro stale, proste mi tie sacharidy (prilohy) chýbaju.
Ake máte skusenosti vy? vyriesili ste stravou svoje zdravotne problemy? mali ste zle stavy z diety?

ps: vysadenie muky a raf. cukrov u mna nic nezmenilo, problemy pretrvavaju. Samozrejme som uzival aj milionkrat spominane protiplesnove doplky od RNG (ktoreho si vazim), ficmi hlavne na kokosovom oleji, atd. preto som sa rozhodol skusit vysadit sacharidy uplne

Maoam

a kazdy extrem nie je OK

neprijimat ziadne sacharidy alebo skoro ziadne natrvalo nie je OK

potrebujes ako sacharidy, tak aj bielkoviny, tak aj tuky na spravnu funkciu tvojho organizmu, vyber si zdravu formu a zlatu strednu cestu a nezabudaj na vitaminy, mineraly, stopove prvky, probiotika, vlaknina, vela cistej vody (filtruj si ju)

Maoam

neviem, aky mas skutocne problem, bol si vobec niekedy riadne vysetreny lekarom? nemas nahodou malabsorpciu a Co., pripadne aj horsie - celiakiu alebo ine ochorenie?

ono na dialku cez net tazko urcit, co je tvoj problem, idealne by bolo obratit sa na podkutejsieho kompetentneho internistu, najprv vylucit organicke priciny

ak sa nic nenajde, obratila by som sa na lekara, ktory okrem klasickej mediciny vystudoval aj TCM, ti su podkuti vo veciach ako detox, remineralizacia organizmu, su to normalni lekari, akurat maju sirsi zaber aj v inych oblastiach, robia aj akupunkturu atd.

ti sa zvyknu venovat aj ozdraveniu crevnej flory, niektori robia predtym klystiry (ambulantne, nie ty sam doma, to je nebezpecne, zvlast ak sa nevie, ci nemas nieco s crevami - takze najprv toto treba riadne preklepnut)

kludne mozes mat aj anemiu, co my tu vieme, ziadne vysledky testov si tu neudal, takze tazko radit

bezsachrov

doubledog

ja som dietu nezacal robit preto ze to je teraz "IN". precital som vela clankov a vyslo mi z toho to, že na tom nieco bude. Kedze mne vynechanie najvacsich zabijakov dnesnej doby nepomohlo, skusil som vylucit vsetky sachre

bezsachrov

dakujem za odpovede,

Maomam
prosim ako by si nasadila ten detox? lebo to podla rng mi nepomohlo. uzivam C,E,omega 3, zinok, b komplex, probitika,psylium ako mikrovlakniny..viem že by tam mal byt aj jod a selen ale ten som este neuzival

m8
takto som sa stravoval cely rok, v podstate iba "zdrave" veci, civicil som a ani gram hore, co je pre mna pri 60kg neziaduci efekt

Fleur
asi je to lepsia forma ist postupne ako sa takto hned odpalit :)

Fleur-de-lis

no ja som po vylúčení lepku cítila únavu niekoľko týždňov. Ale nebola som bez sacharidov úplne.
Na niečo typu paleo prechádzam postupne, čiže sa vyhýbam mliečnym výrobkom, obilninám, cukru. Ale bezlepkové obilniny stále konzumujem a rovnako strukoviny. Tie do palea tiež nepatria.
Postupne zisťujem, čo môjmu organizmu nesedí. Každý sme iný, treba vyskúšať.
Zatiaľ radikálnu zmenu na paleo neriešim. Nie som si istá ako by na to organizmus reagoval. Ja radšej postupne.

A zlepšuje sa mi pokožka a trávenie. Takže zatiaľ pozitívna skúsenosť.

Ja osobne neviem či je nutné a múdre vylúčiť úplne všetky sacharidy. Podľa mňa je skôr dôležitejšie nájsť tu správnu formu sacharidov. V prípade obilnín sú to pôvodné druhy, nešľachtené človekom. Sú lepšie stráviteľné a nemajú taký účinok na cukor v krvi a inzulín. Dá sa ich zohnať.

m8

vykašli sa na diety. jedz pravidelne akžde 3 hodinky niečo. to niečo musi byt vyvažene, presne sa da vypočitat kolko kcal denne by si mal prijať, kolko gramov tuku, biekovin, sacharidov, soli..sacharidy nie je dobre celkom vynechať, ikeď tiež som niekedy tuto dietu oblubovala. ano privela sacharidov, žiaden vydaj, jasneže priberieš. zisti si čo je glykemicky index.
doporučujem v lidli sa da kupiť prefektny ražny chlieb stoji cca 75centov 500g značky rivercote. dva platky na ranajky je ulne do klidku. alebo jeden a o 3 hodinky zas jeden.
ražny chlieb je najvhodnejši pri chudnuti. treba chudnuť tak, aby si čo najmenej hladoval. veľa zeleniny samozrejme, menšie porcie normálneho jedla, sladkosti nie max. kocka kvalitnej horkej čokolady , vyhýbať sa smaženému pokiaľ ozaj že nerobíš v bani.

Maoam

no ak si v hypoglykemii, tak to je vazny stav, inak kvasinky a plesne sa po tom, co im clovek odoprie cukry, pekne adaptuju a ziju z tukov a bielkovin ;-)), to ti povie kazdy mikrobiolog, dalej iste mnozstvo kvasiniek je v hr. creve normalne a zakladom by malo byt upravit crevnu floru a znovuvybudovat ju + vlakniny a mikrovlakniny, zdrava bakterialna mikroflora zatlaci patogeny do uzadia, tomu podla tvojich problemov by skor mal predchadzat detox, reminerealizacia tela + dodanie dolezitych vitaminov a stopovych prvkov, ktorych budes mat latentny nedostatok a idealne pod dohladom, o.i. mozes byt teraz v ketoze a to ti na zdravi neprida

nevravim, ze mas zacat jest buchty na pare, pirohy a kolace, ale mozes jest surove ovocie nalacno, robit si smoothies, dalej jest mensie procie zdravych sacharidov, ako napr. pohanka,zito, tmava nelupana ryza, varene alebo dusene zemiaky, strukoviny su tiez super, navyse obsahuju vela draslika a mnoho zivin, ak mas rad, super su aj hriby, nezabudaj na pridavanie cerstvych byliniek a vnati, obsahuju strasne vela latok, ktore inde nemas ako prijat, iba ak v umelej tbl. forme