Problém s braním krvi

Príspevok v téme: Problém s braním krvi
Noro

Čaute som chalan a mám 16 rokov dnes som bol u kožnej a povedala že mám ísť na branie krvi buď zajtra alebo v pondelok hm mám s tým jeden obrovský problém keď som bol menší dal som si zobrať krv a odpadol som .. neviem ale odvtedy mám z toho dosť velký strach .. :-(( nemáte nejaké rady ako odbúrať stres z brania krvi alebo či si nedať zobrať krv z prsta ? Ešte keď vidím tú dôchodkyňu zdravotnú sestru a keď si predstavím že mi netrafí na prvý krat do žily :D tak ma z toho až nadúva :-((((

philips

bkulukulu, cvičenie tiež nie je zo všetkého najlepšie. :) I keď vždy lepšie ako odpadnutie.
Ak sa jedná o odber na klinickú biochémiu, tak nalačno. Ale o tomto ťa asi poučili. Samotného odberu sa báť nemusíš, bolí to iba chvíľu a potom je po probléme.

bkulukulu

no napi sa aby dobre tieklakrv vodu caj to mozes. neviem ci musis byt na lacno .ak nie najedz sa nieco lahke.mozno sa bojis alebo od bolesti ak si tenky.
zo ziliy ?alebo s prsta=pri nom neodpadnes.ked velmi vrta ahlada zilu tak to boli a mozno preto odpadnes pocvic stou riukou pred tym.

0vecka

vzmuz sa a nejako to vydrz ja mam tiez hrozu ale nejako som to vzdy vydrzal.. brat krv z prsta je tiez dos tneprijemne... mne tak 3x robili tusim sa to vola hypoglykemicky test tam ti beru krv tusim kazdu hodinu z prsta...

prezývka

to poznám, asi si uvedomuješ že t to boliet nebude a že to nie je nič strašné no napriek tomu sa bojíš.. skus si lahnut a tk nech ti berie krv, a zober zo sebou niekoho blízkeho komu veríš aj to dost pomáha :)

magnetka.

súhlasím s danými radami. Ja by som možno pridala toľko ešte, že pred tým ako ti budú brať krv, tak povedz sestričke, že ti býva/lo dosť nevoľno pri tom,.... tak sestrička vie niekedy pacienta uložiť aj na lôžko a po ležiačky vzať krv, ... nie je to žiadna hanba, neboj :)
držím palce....

ni-ka

urcite ti nezoberu krv z prsta:-)
paradoxne,mne uz brali krv aj z nohy,z tepny aj zboku zapastia ale nic ma tak nevydesi ako pichanie do prsta :-)))ja mam stres prave z toho...

a fakt pomaha nepozerat sa,zameraj sa na nejaky bod v okoli,pocitaj nieco,len nemysli na odber..

dr.Kyjak

neboj sa, skus odvratit zrak a doverovat, bez toho to nejde raz to stipne a ptm to uz citit nebudes, alebo povedz nech ti zoberu krv tensou ihlou bolest bude mensia ale bude to trvat dlhsie