Poobedny spanok v MS - nariadenia a vyhrazky

Príspevok v téme: Poobedny spanok v MS - nariadenia a vyhrazky
Krcica

Dobry den,
syn 5 rokov doposial navstevoval sukromne zariadenie, od septembra sme ho v suvislosti s predskolskou pripravou dali do statnej skolky.
Syn chodil prve dni zo skolky spokojny, nedavno vsak aj plakal, kvoli spanku, resp. odpocinku, ktory je povinny.
Rada by som sa spytala na nazor odbornika na praktiky, ktore ma tato skolka zauzivane.
Najskor to bolo slovne: Tomasko, ak nebudes spat, dostanes po zadku.
Teraz syna dost trapi, ze deti musi byt otocene smerom k stene a ruky musia mat pod paplonom.
Mam dojem, ze to nie je vhodny postoj, podla mna moze vzniknut u deti neuroza a pocas takeho odpocinku si vobec neoddychne, lebo je v strese.
Je pravda, ze syn je zivsi a vela rozprava, ale v sukromnom zariadeni sa nikdy na toto nestazovali.
Prosim poradte mi, ako mam vhodne vysvetlit pedagogickemu pracovnikovi mozne rizika takehoto pristupu. alebo sa mylim, ze takyto pristup moze dietatu skodit?
Dakujem

ni-ka

urcite by som sa stazovala,ako pise aj emalea a mozno aj na vyssom poste lebo riaditelka obvykle je jedna ruka s ucitelkami...
a nie,nie je to normalne,predskolaci uz nemusia spinkat poobede,mozu odpocivat,alebo ich ma ucitelka zobrat bokom a citat im alebo sa s nimi hrat...lenze to by si pravda nemohla dat kavicku...

emalea

to čo je za škôlka, mám 2 dcéry , pri oboch dcérach som si týmto prešla, proste dievčatá v tom veku už nechceli spávať, v oboch prípadoch učiteľky postupovali tak, že deti museli byť síce v pižamkách ale spať nemuseli, bolo to len také oddychovanie na postieľkach, takže postupu učiteliek absolútne nerozumiem... ja by som sa porozprávala s riaditeľkou, ale nie akože sa sťažujem, ale nech poradí čo a ako...