Rakovina pankreasu?

Príspevok v téme: Rakovina pankreasu?
|AnonyM|

Takže pre moje chronické bolesti v epigastriu som sa rozhodol hľadať na internete že čo by to mohlo byť. Hľadal som až som sa nejak dohľadal nato, že či to nieje náhodou rakovina pankreasu. Mám tupé, mirne bolesti v epigastriu už rok. Stolica v pohode, žiadne zapchy ani hnačky, ani vracanie len tá tupá bolesť. Na tej stranke kde som to čítal tak bolo že pankreatitida ma ostré bolesti v nadbrušku a nádor tupé. Lenže mňa napadlo, že ak by to bola rakovina tak za ten rok by už bolo v podstate pomne. Mal som robenu sonografiu 2x aj krv mi brali tak by prišli nato že mam rakovinu alebo pankreatitidu nie? Prosím poradťe tie bolesti ma dostavaju do zufalstva každý deň prezerám internet aj 2 hodiny. A nakoniec skončím vždy u rakoviny. Mám len 17 rokov a veľký strach z toho čo somnou bude :/ Inak na gastroskopii na kontrole mi povedali že všetko je OK (mal som reflux žlče do pažeráka)

kikarika1

anonym

už som ti napísala, že zistiť sa to dá jedine histologickým vyšetrením - to znamená, že ak sa nájde v tele človeka nález, tak sa z toho nálezu vezme vzorka na skúmanie pod mikroskopom....

človek môže mať všetky príznaky rakoviny a nemusí ju mať, naopak človek, ktorý sa cíti zdravý ako buk, môže mať rakovinu v celom tele....v tomto je tá zákernosť ľudského života....

|AnonyM|

A ake su priznaky pri tomto ochoreni?
Zmeni sa stolica alebo ako sa da zistiť, že by mohlo isť o rakovinu pankreasu? Veď lekár musí vedieť že može isť aj o tuto diagnozu nie?

kikarika1

anonym

USG vyšetrením ani gastroskopiou sa rakovina zistiť nedá....môžu nájsť jedine podozrivý nález, z ktorého by aj tak museli kúsok odštiknúť a ten potom analyzujú histologicky - vtedy sa dá rakovina zistiť alebo vylúčiť (čiže len mikroskopickým vyšetrením je to možné)...

|AnonyM|

Fuu lamblie? to som ani nepočul :D ... ale hneď po prečitani som si to vyhľadal na internete. No a keď som videl, že zdroj nakazy može byť aj voda tak je to dosť pravdepodobné. Veľmi rád chodím do lesa a keď mi dojde voda tak nemam problem sa napiť ani z lesných zdrojov vody.
Vyšetrenie žaludočnych štiav nebolo, jedine samovyšetrenie s Betain HCL.
Jedine vyšetrenie boli sonografia a gastroskopia.

|AnonyM|

A da sa vobec rakovina pankreasu zistit napriklad z krvi, sonografie alebo gastroskopie?
Prečo keď mam chronicke bolesti ma gastroenterlogička neposlala niekde na RTG? (ok možno že nespadam do rizikovej skupiny mam 17 rokov, ale myslim si že pri mojich problemoch je už asi všetko možne)
ja už neviem žiadne lieky nezaberaju :/

|AnonyM|

Ja mam tie bolesti len z jedného bodu, presne tam kde sa rozchadzajzu rebra a presne z toho bodu a vyžaruje to nižšie. Niekedy mam aj pocit na zvracanie... ale naštastie to je len pocit.

hviezda01

tak bola som dnes na sono....tam mi povedali,že mám všetko v poriadku,ale vraj mám strašnú plynatoť a bolesti možu byť aj z toho...ešte v utorok budem mať výsledky moču a krvu u obvodnej lekárky,tak ak aj tam bude všetko ok,tak asi je to naozaj z tej plynatosti,len ma znepokojuje tá krv v moči,potom sa objednám aj ku gynekologičke