Celiakia

Príspevok v téme: Celiakia
ululuka

Zdravičko! Chcela by som sa informovať kolko trvalo po nasedení diety kým sa váš stav ,,znormalizoval\".
Ja držím dietu už 3mesiac. Krče postupne odozneli, ale stolica stale nič moc. Aj zvýšenú teplotu mávam, doktorka mi nič extra nepovedala, tak neviem či to s tým súvisí. No zaujímali by ma vase uzdravenia ;) (poprípade rady).

Lulu2011

michal chod na alergologii, kde robia aj potravinove alergie, bez toho, ay si nevysadil co ti skodi sa nepohnes dalej, co za operaciu si vybavujes? lebo ak mas potravinovu alergiu operaca ti nepomoze, ci mas vredy?

RNG

Travenie je vec dostatku kyselin roznych enzymov, mikrovlaknin a pravidelne nasadzanych probiotik. Cokolvek z toho hyba znamenam ze sa postupne dostavia stovky roznych zdravotnych problemov.
Vsetko sa riesit neda, v sucasnosti este stale nie je dobry enzym na lepok, len taky pomocny, kde sa ale este lepku aj tak musis vyhybat, ale na ine rozne , ako mlieko a ine su uz dobre enzymy.Bolestio zaludka a brucha su len jeden z nasledkov nedostatku kyselin a enzymov, co nakoniec vedia aj k zniceniu probiotickej crevnej flory. Takze to musis adresovat a nespoliehat sa, ze ti to operacia vyriesi. Ta ti neda ani viac kyselin, prave naopak, menej, a ani viac enzymov. Ani ti nenapravi crevnu floru na probioticku.

michal 14

ja mam velke zdravotne problemy, tych symptomov je mnozstvo... testom food detective mi vysla intolerancia na mlieko, psenicu, kukuricu, vajcia, papriku, drozdie... prakticky na vsetko zakladne... vsetko sa vynechat nedalo, ja ale neviem, ci nemam celiakiu, robili mi vysetrenie davnejsie odberom s tenkeho creva, nic nenasli, kupil som si aj celiatik test v lekarni, tiez negativny, moje problemy sa ale zhorsuju... teraz mi zistili zdeformovany zaludok, mam silne vyzarujuce bolesti do celeho hrudnika, vybavujem si operaciu, pretoze je to uz neznesitelne... ale preco je taky neviem, lekari v mojom okoli na mna kaslu a ja nepoznam liek na moje problemy... poradite mi ? dakujem

RNG

Nestaci byt na bezlepkovej diete, creva treba , ako aj cele telo precistit od lepku a jeho metabolitov, na co treba brat enzym na lepok/gluten, . Tento sice nie je dostatocny na to, aby odstranil celiakiu, ale rozhodne pomoze telo odmorit, a podobne aj creva. A na vyhojenie pomozu rozne doplnky, najma hojive aloe vera a adaptogen ako DGL a pripadne aj triphala, hoci tato u niekoho citlivejsieho moze sposobit docasne hnacku, takze treba zacat s mensimi davkami a ked nie je na to reakcia postupne zvysit.

Samozrejme bez kazdodenneho doplnku zmesi mikrovlaknin a probiotik je odmorenie a vyhojenie criev nemozne

emalea

ďakujem za odpoveď, ja mám 46 rokov a mám tiež podozrenie, ale z krvi mi vyšlo, že nemám...tak neviem... na biopsiu čreva sa bojím ísť...ešte uvidím, ako to poriešim v budúcnosti...

emalea

p.Helus, chcela by som sa spýtyť, že koľko máte rokov, lebo som sa dočítala, že kedysi lekári tvrdili, že celiakiu buď dieťa má alebo nemá, ale je to blbosť, keď ju odhalia aj u ľudí v strednom veku...dokonca aj u dôchodcov...ale potom mi vychádza, že telo trpelo celé roky rokúce...

Helus

Ja sama som celiaticka uz 19 mesiacov diagnostikovcana.Mne presli krce a vracanie do 3 mesiacov,ale je to individualne,ako mas poskodene creva ja mam Marsch 3c.

huhulaja

vraj sa nasi predkovia stravovali bez lepku ze pouzivali prirodzene bezlepkove potraviny vsetky obilniny aj orechy sa daju namleo na jemno.ide tu o vynechat lepkove psenica raz jacmen a pod.kazdemu to trava podla toho aky ma organizmus uvidis cau.bezlepkova dieta je aj setriaca tak sa treba prisposobit svojim moznostiam cau.videla si film vies na co myslim?