Ako správne prať?

Príspevok v téme: Ako správne prať?
beskyd

zdravím, neviete niekto ako predchádzať tomu, že sa prádlo v práčke pomerne rýchlo vyťahá? nedávno som sa presťahoval a v tom novom byte je práčka zn. Zanussi ale neviem či ju mám vyhodiť a kúpiť novú alebo len zmeniť systém prania. periem na 850 otáčok, farebné a pletené veci na 40, svetlé veci na 60 stupňov, bielizeň a posteľné prádlo a podobné veci aj na viac. môže byť problémom že som prášok (palmex) alebo tekutý prac9 prostriedok dával priamo zhora na bubon a nie do tej prepážky alebo mám proste len blbú práčku, ktorú treba nejak opraviť alebo vyhodiť? vďaka:)

hlh

ja perem vsetko biele oblecenie aj spodne pradlo / farebne, ked nieje cierne na 60stupnov.

to ze mas roztahane veci je podla mna kvoli sposobu vesania pradla. skus pradlo rozprestriet na susiak, miesto vesania a natahovania na snure

zuziik

podľa mna dávaš na niektoré vysokú teplotu.
ja periem takto a biela je biela a nie sú vytahané:
- biele prádlo len s bielym - na 40 tke, ( jasné ponožky ak sú špinavšie tak na silnejšom, ale zvyknem predtým namočiť), uteráky na 60, a plachty a pod na 90.

farebné veci na 40

tmavé na 40

tričká, ktoré som mala len raz a sú zapotené, dám len na skrátené pranie, prípadne ručné pranie. Ale svetlé veci určite nedávaj na silné pranie lebo ti zosivejú....