Práca v poisťovníctve na DIČ

Príspevok v téme: Práca v poisťovníctve na DIČ
Wejaa

Dobrý deň,
Má niekto z vás skúsenosti s takouto formou práce? Zaujíma ma najmä to, čo obnáša práve vybavovanie DIČ, či sú nejaké poplatky pri prideľovaní. Ako mi bolo povedané, zdravotku si budem platiť mesačne sama, čo obnáša cca 52 eur, ale vraj takéto osoby majú po dobu 1 roka oslobodenie od odvodov do sociálnej poisťovne. Ide mi najmä o to, zistiť, či sa mi do toho oplatí ísť, respektívne, či na tom neprerobím v prípade, že s tým budem chcieť \\\"seknúť\\\". A tiež, či je možné niečo takéto hocikedy ukončiť.
Ďakujem.

mate59

aby nemusela mat poistovna zamestnancov a za nich platila, tak to chce na DIČ.Je to pre teba nevýhodné.Musela by si si založit živnostenský list na živn. úrade a prihlásit sa na danový úrad, kde ti pridelia DIČ- danové identifikačné číslo.Odvod zdravotného poistenia je od januára budúceho roka 57,68 mesačne.Po roku musíš platit aj poistné do soc.,prípadne dane.Musíš viest účtovníctvo a podávat danové priznanie.Bolo by to podnikanie ako každé iné.Tvojou úlohou bude nahánat pre poistovnu klientov, čo je dnes velmi tažké a za každého dostaneš odmenu.Nech ta zamestnajú im povedz a uvidíš, čo oni na to.