Gynekomastia

Príspevok v téme: Gynekomastia
tajny

zdravím
ako začať? mám po 30. Od puberty mám gynekomastiu dokonca na jednom prsníku čiastočne odstránenú. Áno čiastočne, proste operacia sa podarila... V mladosti som prekonal infekčnú žltačku. Je to jeden z možných dôvodov. Môže byť dôvod nedostatok , alebo neovnováha hormonálného systému? Neviem, ale niečo mi hovorí že je to tými hormónmi. Dokonca v prsníkoch pozorujem stály pohyb - síce nie moc výrazný ale predsa. Tieto zmeny niekedy súvisia aj s mierným pálením v danej oblasti. Môže mi niekto priblížiť príčiny!!!!! a možné liečenie. Mám taky dojem,že ani v posteli to nie je ono, ale ako to poznať keď gynekomastiu som mal skôr ako prvý sex?

Súvisiaci obsah

sportovec0902

budis mozno ano ja som bral nieco podobne ale zvacsila sa mi skor ta zlaza ale tuk tam nemam ziaden, kolko mas rokov a co beries?

endik

Ja už týmto trpím tiež asi od svojich 12tich rokov ... momentálne mám 18. Doteraz mi to nejako nevadilo i keď priznávam, že aby som stým išiel niekam von sa kúpať to teda nie ... radšej som si vymyslel nejakú výhovorku ... takže uvažujem, že stým pôjdem tiež na operáciu ... lenže teraz už mám naplánovanú jednu operáciu (konkrétne s nosom - prepážka) takže asi až neskôr cez leto ... v každom prípade na tú operáciu pôjdem, snáď mi dá doporučenie, aby som nemusel nič platiť.

sportovec0902

no ja som siel hned ku endo, nemusel som ist ku lekarke, ale neviem teraz ako je to s tymi vymennymi listkami :D ale mozes ist rovno aj ku endo, ale ja myslim mam sukromneho tak by to bolo aj tak jedno, iba som si ho vygooglil, zavolal objednal sa, najprv mi zobrala krv sestricka a o tyzden ma potom objednala na vysetrenie, chodim k nemu uz asi 4 roky a nic sa nevyriesilo

budis

keď chem isť ku endokrynologovi musim isť prve ku obvodnej doktorke a ona ma tam pošle či môžem isť rovno za endokrynologom???