Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Gynekomastia

Príspevok v téme: Gynekomastia
tajny

zdravím
ako začať? mám po 30. Od puberty mám gynekomastiu dokonca na jednom prsníku čiastočne odstránenú. Áno čiastočne, proste operacia sa podarila... V mladosti som prekonal infekčnú žltačku. Je to jeden z možných dôvodov. Môže byť dôvod nedostatok , alebo neovnováha hormonálného systému? Neviem, ale niečo mi hovorí že je to tými hormónmi. Dokonca v prsníkoch pozorujem stály pohyb - síce nie moc výrazný ale predsa. Tieto zmeny niekedy súvisia aj s mierným pálením v danej oblasti. Môže mi niekto priblížiť príčiny!!!!! a možné liečenie. Mám taky dojem,že ani v posteli to nie je ono, ale ako to poznať keď gynekomastiu som mal skôr ako prvý sex?

Súvisiaci obsah

dulo

ja chcem ist na operaciu takisto... NEUVERITELNE tam chcem ist !, ten problem mam od cca 9-10 rokov... teraz mam 18 ( za chvilu 19) a stale to mam, 4-5 rokov som chodil k endokrynologicke no ta mi pomohla velke hovno !, kazdu navstevu ktoru som absolvoval mi davala psychologicke prednasky o tom ze to nieje vidiet, a aj mi ich ohmatala apovedala ze TAM NIC NEMAM... no sakra ! pozriem sa do zrkadla a vidim ze to tam je, chytim si to a citim tam hrudku, tak co kur*a tam robi ta doktorka ?! ... ale spät k veci, neznasam ihly, nemocnice a mam panicky strach z krve a doktorov ci uz len ymslienka nato ze budem lezat na nemocnicnom lozku... ALE pre operacuiu som schopny urobit COKOLVEK !!!! .. od mojich spominanych 9-10 rokov som nebol na kupalisku... vyse 8mich rokov som nebol na kupalisku a to vodu priam MILUJEM ! , jednoducho soms a nedokazal a nedokazem prinutit !, pred casom som zacal cvicit dufajuc ze sa to zlepsi... EE... omyl... prsne svaly sa zacali zvecsovat, koza zacala byt obtiahnutejia a prave preto este odstavajuce ,,spicate,, bradavky zvyraznila... citim sa trapne uz len ked to tu pisem.. ale tak.. uz to v sebe nedokazem drzat... :-// mam neuveritelny hned nato ze kazdy okolo mna moze byt normalny , len ja NIE :((( !!!! oblecenie si musim vyberat len cierne a s velkymi napismi cez hrud, a nehrozi aby som v lete mal LEN tricko, vzdy musi byt aj bunda a tak podobne :-/ jednoducho ma to psychicky depta a obmedzuje ma to vzivote, takze hoc by som mal robit eskort nejakemu staremu uchylovi alebo robit slapku niekde na ruzovke v Holandsku, peniaze na operaciu musim zarobit ! :( este som student takze na trvaly pracovny pomer jednoducho nemam cas a ani kvalifikaciu.. som grafik a obcas s ami nieco externe pdoari ale su to len smiesne peniaze ... :-/,... a pocul som ze kozmeticke veci poistovna nbepreplaca... teda... podla mojej byvalej endokrynologicky to je len ,,vec estetiky,, takze tak... ti co tu operaciu mate za sebou, ZAVIDIM vam !!!, viete dobre aky to je sklucujuci, obmedzujuci a dehonestujuci pocit nosit na sebe neico o com viete ze tam NEPATRI !!! kazdy sa za vami otaca, smeje sa vam do xichtu ci za chrbtom, a tuto tiaz zo sebou nesiete zivotom, opalovanie neprichadza v uvahu ci skocenie do studeneho bazena v lete... NENAVIDIM SA !

JaroBA

Zdravím, chcem sa spítat či máte niekto skúsenosť z plastickou chrurgiou v BA Ružinov. Zajtra mam termín tak uvidím ako to dopadne.

drwoomek

Kusko posli mne prosim ta podrobnosti, a by som ta poprosil aj keby si mi poslal foto ako to teraz vyzera, vdaka mail emil.stary@centrum.sk

Kusko

Čaute!
V prvom rade chcem povedať,že to určite nieje horšie ako to bolo,to určite nie!No čakal som trošku viac..Prsia mám stále väčšie ako väčšina chlapov.Pritom netrpím nadváhou (188 cm,85 kg) Neviem sakra čím to je...Žľazové tkanivo fakt zmizlo,to cítim na pohmat,no stále tam je nejako veľa "mäsa" naokolo :-( Možno to mám dané geneticky či,čo???No keď už som raz za to zaplatil,tak,nech to je spravené poriadne.No nie?Každý máme inú postavu (typ gynekomastie) a u každého to môže vypáliť ináč,takže ťažko niekomu radiť.Nechcem tu zverejňovať kliniku a chirurga,ale ak chcete dajte mail a pošlem vám to.

Exception

Kusko>>

kde si bol operovany??? Mozes zverejnit nejake foto pred a po operacii?? Alebo mi ich mozes poslat na mail Exception@azet.sk a pribal tam aj kliniku/chirurga dik

drwoomek

Tak teraz si ma uplne ze odradil od operacie :/ Fakt toho som sa bal, tolko sa trapit, vyhodit za to peniaze a po operacii to bude este horsie, no naco to?

Kusko

No sevas chlapi!
Tak píšem po pol roku od operácie a musím priznať,že som z prvotného ošiaľu a radosti z výsledného efektu trošku vytriezvel :-( Mal som obojstranne operovanú gynekomastiu s odstránením žľiaz a prebytočného tuku!Po tomto čase od operácie musím priznať,že "špicaté" bradavky síce zmizli,ale prsia ako také mám stále väčšie a na bradavkách poznať stopy po zásahu.Moja predstava výsledného efektu bola trochu iná,takže neskrývam sklamanie.Pritom som bol operovaný v renomovanom zdrav. stredisku,skúseným plastickým chirurgom a za zákrok som dal 1000 Eur.Chystám sa na stretnutie s dotyčným chirurgom,no pochybujem,že niečo vyriešim..som z toho znechutený :-(

medaaaa

zdravim , okrem zlazy ktoru mam v oblasti bradavky som si nad nou nahmatal aj tuhe cuevy alebo neviem co to je , mozu to byt podla vas lymfaticke uzliny ?

drwoomek

No prave som dorazil z vysetrenia v Procare Kosice, super pristup p. Hudakovej, bola velmi mila, najprv mi povedala ze velmi mi to nevidno aj tak, vraj sa to robi v celkovej anesteze (chcel som lokalku no neda sa). Stat to bude do 800€ co to dost vela, cakal som nejakych 500€, ale neplatil som za tuto konzultaciu, aj ked som uz mal dnes platit lebo to bola moja druha v Procare uz. Ale odpustila mi 25€ :) Mam sa rozhodnut, pojdem ku obvodnej objednat sa na sonografiu. Poistovna nic nepreplaca, ale to uz asi viete, kedze mam hormony v poriadku ide o esteticky zakrok. No myslim, ze tato operacia stoji u inych sukromnikoch menej ako v Procare.