Gynekomastia

Príspevok v téme: Gynekomastia
tajny

zdravím
ako začať? mám po 30. Od puberty mám gynekomastiu dokonca na jednom prsníku čiastočne odstránenú. Áno čiastočne, proste operacia sa podarila... V mladosti som prekonal infekčnú žltačku. Je to jeden z možných dôvodov. Môže byť dôvod nedostatok , alebo neovnováha hormonálného systému? Neviem, ale niečo mi hovorí že je to tými hormónmi. Dokonca v prsníkoch pozorujem stály pohyb - síce nie moc výrazný ale predsa. Tieto zmeny niekedy súvisia aj s mierným pálením v danej oblasti. Môže mi niekto priblížiť príčiny!!!!! a možné liečenie. Mám taky dojem,že ani v posteli to nie je ono, ale ako to poznať keď gynekomastiu som mal skôr ako prvý sex?

Súvisiaci obsah

Orech

Ahoj realista, foto pred nemám, ale ak mi dáš e-mail, môžem zaslať foto po. Včera som si dal prvý krát dole náplaste z jaziev a vyzerá to fakt dobre. Výsledok stojí za to. Keď začnem cvičiť, bude to ešte lepšie. jazvy sú tesne pod bradavkou, takže ich nebude moc vidno.U dr.karovičovej nedávajú vestu, dávajú šťahovací obväz, ktorý dostaneš zadarmo. Ten cenový rozdiel je možno aj kôli anestézií, celková je naozaj drahá. Na druhej strane, myslím že pri tomto zákroku je zbytočná, dá sa to v pohode pod lokálkou.

realista

pre orech,mas aj nejake fotky s pred a po operacii,chcel by som vidiet ci to mam take ako ty alebo podobne,ja mam tiez obojstrannu,o dr.Karovicovej som tu uz cital a chvalili si ju,tak k nej asi najskor by som asi siel,u nas je suma za zakrok u doktora 1200 eur,plus vysetrenia a vesta,to je strasne drahe,ked som mal prachy uz som aj mal termin a bol som aj toto ochotny zaplatit,ale ochorel som,prisiel som o pracu a tym padom aj o vsetky peniaze,a hlavne som sa bal aj celkovej anestezi,od coho to zavisi ci ti da celkovu alebo lokalnu lebo mne to chcel robit v celkovej a z toho som mal velke obavy,ale chcel by som to uz mat aj ja odstranene,ak mozes tak nas informuj priebezne ako to s tebou vyzera,vdaka

Orech

Nie, vyšetrenia som absolvoval na iných klinikách. Cena 400 eur je iba za zákrok, k tejto sume je potrebné pripočítať cenu za vyšetrenia (100 eur) + USG prsníkov som absolvoval v štátnej nemocnici, tam mi to spravili zadarmo a na súkromnej klinike to bolo za 50 eur

janiiiiiik

orech dakujem za odpoved plus este by som sa ta chcel opytat ci si tieto vysetrenia absolvoval priamo v procare ci je to zaratane v tych 400€

Orech

Pre janiiiiiik:
kontakt je 0850 888 999, je to kontakt na recepciu kliniky. Objednáš sa na prvé vyšetrenie (zadarmo aj keď je to súkromná klinika). Na prvom vyšetrení ti doktorka povie ktoré vyšetrenia sú potrebné pred operáciou (vyšetrenie krvi, USG prsníkov, urológ, endokrinológ. Ja mám obvodnú lekárku na strednom slovensku, ale pracujem v BA kde aj bývam, tak som všetky vyšetrenia absolvoval na súkromných klinikách (cca 100 eur). Aj keby ideš na vyšetrenia do štátnej nemocnice, ku endokrinológovi budeš musieť ísť do súkromnej, v štátnej sa čaká skoro rok. Keď budeš mať všetky výsledky, s doktorkou sa dohodnete na termíne operácie (ja som išiel 4 dni po predložení výsledkov doktorke)

Orech

Ahojte,
som práve 4 hodiny po operácií gynekomastie. operáciu som absolvoval u dr.karovičovej. Skvelá doktorka, všetko prebehlo v poriadku. Operovali mi obojstrannú gynekomastiu v lokálnom umŕtvení. Ni príjemne, ale keďže operácia trvala necelú hodinu, dalo sa to v pohode vydržať. Teraz som už doma, mám trochu bolesti, ktoré sú deň o operácií bežné (našťastie mi dali lieky proti bolesti). Celkovo som za operáciu zaplatil iba 400e čo je skvelá cena v porovnaní s inými klinikami (vyoperovali mi žľazy a spravili mi aj lipo). Páni, ak máte problém s gynekomastiou, odporúčam to riešiť u Dr. karovičovej v bratislave ako ja

pseudogyn

Takže. Mám 15 rokov. Som dosť tlstý - v detstve som ešte nerozmýšlal dobre a tak to aj dopadlo. Teraz sa snažím žiť zdravo, chcel by som začať aj cvičiť. Práve za chvílu ideme kúpiť súpravu veľkých činiek na bench press. Mám pseudogynekomastiu. Viem to podľa viacerých diskusií aj tu. Proste som tlstý, znormalizujú sa v chlade a absolútne nič ma tam nebolí ked si to stlačím. Gynekomastia to určite nebude. Kedže som v puberte, dalo by sa s tým niečo robiť. Cviky, výživa. Počul som, že ked v puberte budem veľa jesť bielka z vajíčok, tak sa to rýchlejšie v budúcnosti upravú. Čo mám jesť, ako mám cvičiť aby mi to veľmi rýchlo - 1 rok aspoň trochu zmizlo. Nosím voľné tričká - aj tie si rozťahujem, ale aj tak to vidno. Chcem sa najprv zbaviť pseudogynekomastie, potom držať diétu - nie veľmi prísnu a veľa cvičiť a chudnúť aby som potom mohol dobre posilovať a naberať svalovú hmotu. Čo má teda človek v puberte robiť s pseudogynekomastiou ?