Kolko vypytat penazi od priatelky na byvanie v mojom byte

Príspevok v téme: Kolko vypytat penazi od priatelky na byvanie v mojom byte
Boris26

Ahojte,
chcel by som sa opytat ako by ste sa postavili k tejto situacii.
Byvam sam v 2-izbovom byte ktory som si zobral na hypoteku. Kedze mam priatelku ktora byva v rovnakom meste ale este u rodicov, chceli by sme byvat spolu. Ja navrhujem aby sa nastahovala ku mne ale pravdu povediac neviem aky financny prispevok mam od nej vypytat. Hypoteku splacam 200 eur mesacne. Naklady za najom energie a internet ma vyjdu okolo 150 eur. Kedze hypoteka je moja, pride mi blbe aby mi prispievala na nu kedze byt patri mne, avsak ak by sme sa mali delit iba o energie pride mi tiez nespravodlive ak ona bude platit iba 75 eur aa ja 275 a pritom budeme byt uzivat spolu. Taktiez nase platy su rovnako vysoke. Samozrejme jedlo, drogeria a tieto veci pojdu napolovicu.. Ako by ste sa postavili ku tejto situacii a aky velky financny prispevok je podla vas spravodlivy?

sssm

Ano, muzi co nechcu len tak vydrziavat zenu su zli, zakomplexovani lakomi manipulatori. Na to som si uz akosi zvykol.

Nefi

sssm - možno nie si zlý chlap, ale si strašne moc zakomplexovaný.
Skús sa na veci pozrieť aj z iného uhla pohľadu ako je iba ten tvoj.

sssm

Ved si kup dom, alebo byt a nastahuj si tam koho chces a za kolko chces.

A ked si v najme u niekoho cudzieho, to ti nevadi, ze splacas niekomu celu hypoteku a nie len nejaku malu cast?

Uz len za to by sa mal partner na teba vykaslat, teda ak nejakeho mas, ze kalkulujes s kazdym centom, len aby si mu nahodou na nieco neprispela.

LAXMI

Vies sssm preco vas zeny vzdy opustia kvoli bohatsiemu chlapovi?
Nie preto, ze chcu vsetko zadarmo, ani preto, ze su vypocitave, ci zlatokopky, ale preto, aby nemuseli furt dookola pocuvat tuto obohratu platnu, riesit vsetko presne napoly, kazdy cent, hoci vas milovali.

Ano, mamicky vam to vtlkaju do hlav, ze zeny su spiny vypocitave, neverne, ale nie preto, ze im ide o vase dobro, ale preto, ze choro ziarlia a nenavidia kazdu zenu. Musia vas fakt "milovat", ked im je jedno, ze zostanete po ich smrti opusteni a nedopraju vam stastie a lasku s inou zenou.

Nefi

LAXMI tiež nechápem, prečo si myslia, že chceme všetko zadarmo. Mne by napríklad ani nedalo bývať s partnerom a nechať sa od neho živiť. Oni podľa mňa majú stále zakomplexované v hlave, že všetky ženy sú v dnešnej dobe zlatokopky. A preto majú také názory a tvrdia si dokolečka iba svoje. Nečítajú medzi riadkami...v živote by som nedovolila, aby mi chlap všetko platil! Myslím, že veľa žien má nato svoju hrdosť a svoju nezávislosť. To je jedná vec. Ale splácať partnerovi hypotéku, zato že aj on chce so mnou bývať a chceme byť obaja spolu, nerozumiem tomu. Nech si každý hovorí čo chce, ale v poslednej dobe sú chlapi tí vychcanejší. Autorovi témy radím iba to, aby jej navrhol, aby si rozdelili výdavky na energie, stravu a pod...čo si myslím, že ona sama to navrhne. Ale pýtať si na splácanie jeho bytu, nech to ani neskúša, lebo od takého chlapa by som ani bicykel neoprela!

LAXMI

Preco mi neustale nutis svoj nazor?
Ake mne podobne? Myslis zeny, ktore nechcu vsetko zadarmo, platia polovicu, len nie su sproste, aby niekomu splacali byt, ktory nie je ich? Sam si priznal, ze ty by si to tiez nerobil. Tak neviem, co mas furt za pindy a neustale musis vsetkych presviedcat, ze chceme vsetko zadarmo, hoci nikto nechce.
To zadarmo je iba v tvojej hlave.