Tehotná

Príspevok v téme: Tehotná
indy223

Dobrý deň,potrebovala by som radu.mám 16, som tehotná a netušim ako to povedať rodičom.Aj ked som nemala nechraneny sex, chápem že zodovednosť za svoje činy musím niesť avšak s rodičmi nemam absolutne žiadny vztah, sme si ako cudzi, vôbec sa nerozpravame a nikdy sme sa ani nerozpravali napriek tomu že spolu byvame.prosim pomôžte

5.5 elsa

indy 223 som rada že ti to dopadlo dobre bez ohľadu na to ako si sa rozhodla do budúcna dobre zváž antikoncepciu a následky aby sa už neopakovali a to ti nechcem dávať kázanie .....

indy223

Už to mám za sebou, na názory ludi sa vyjadrovať nebudem je to vaša vec ja vas presviedčat nebudem.Len niektoré chceli vedieť ako to dopadlo takže dopadlo to dobre, ešte za týždeň na prehliadku a to je všetko.hádam sa nič neskomplikuje

Slobodna

"Až se svět ohlédne za našim stoletím, bude plakat. Ne proto, že bylo zaplaveno krutostí, ale proto, že dobří lidé mlčeli."
(Martin Luther King)

hm..

ja aj tak neverim, ze niekto moze byt takto chladnokrvny a emocne na urovni husenice..ze vecer pred planovanym potratom sedi na fore a presviedca nas (samu seba), ako ide urobit tu najlepsiu vec na svete..pristupujes k tomu celemu ako keby ti mali dnes vytrhnut osmicku a zivot pojde dalej..desive

mila zakladatelka, na to aby si sexovala si bola dostatocne dospela, ale postarat sa o to, co si si navarila, na to si este len 16rocne ubohe dietatko, co si nechce skazit zivot..grc..tak typicke a alibisticke zmyslanie..absolutne si sa nezamyslela nad inymi moznostami, ale vybrala si si pre seba tu najpohodlnejsiu, pricom zabijes nevinne stvorenie, kt. je uz teraz kusom teba..nie nie je to embryo, co cakas..cakas dieta, ktore je uz od momentu pocatia nositelom genetickej vybavy po tebe a tvojom partnerovi..

prajem ti, aby si sa dokazala s nasledkami svojho cinu vysporiadat aspon tak chladnokrvne ako si k tomu celemu pristupila..a vycitky svedomia pridu o to sa nebojim..pocitis ich pri kazdom kociku co okolo teba prejde..kazdy jeden ti pripomenie, ako si svojmu dietatu nedala sancu..

btw. fakt sa zamyslam, ze aky je svet kruty a nespravodlivy..v okoli mam xy zien co sa snazia zufalo otehotniet a nemozu, platia prachy za umele oplodnenie a taketo soplave deti si nevazia nielen vlastne telo a maternice, ale aj nove zivoty, kt. svojim laxnym pristupom pocali a vzapati ich vypocitavo a chladnokrvne ukoncia akoby nic..smutne

ojka

indy, máš pravdu, ja osobne som neotehotnela, takže som nad niečím ako ty ani nepremýšľala,... ale ako som spomínala, bola/som v úzkom kontakte so ženami, ktoré si tým prešli a sú radi, že na tej interupcii neboli, resp.iné ľutujú, že ju podstúpili....Navonok častokrát ani nevidno, čo sa stalo, ale vnútri ich to zožiera....
a áno, mám známych aj z detských domovov, aj to sú zaujímavé životné príbehy a ver mi, nech si tí ľudia preskákali čímkoľvek, sú radi, že sú na svete... že aj keď ich nevychovávala biologická matka, aj tak sú jej vďační za život...
Rozhodla si sa.... každopádne budem aspoň ja osobne rada, ak sa ozveš, ako dopadol ten zajtrajšok (Teda aspoň sa mi zdá, že si spomínala štvrtok)

Slobodna

Vedomosti v danej oblasti mám ale tu sa o tom baviť nebudem.
"dušu vo vyvíjajúcom sa tele zabezpečí predsa matka. Dieťa si ju začne tvoriť samé, až keď je prítomné v tele."
zase si protirečíš :) a obávam sa, že s týmto by veriaci rozhodne súhlasiť nemohli.

anjelik *

Ale kdeže. nesúď ma podľa seba. :o) Pýtala som sa, a nie na vajce a sliepku, ale na to všetko, aby som mala predstavu o tom, s kým mám to potešenie a aké máš vedomosti v danej oblasti. Tak odpovedala si. :o) A teda, ale už naposledy, si dovolím ti niečo povedať...dušu vo vyvíjajúcom sa tele zabezpečí predsa matka. Dieťa si ju začne tvoriť samé, až keď je prítomné v tele. :o) Pekný večer ti prajem.

Slobodna

Anjelik pokojne to ber ako prejav mojej slabosti alebo nevedomosti. Nenechám sa tebou zatiahnuť do nezmyselnej hádky. Ono je dosť veľký rozdiel pýtať sa čo je duša a Boh, či existujú, a ako je ich existencia dokázateľná a na druhej strane tvrdiť na základe svojho dojmu alebo viery, že plod v matkinom tele je mŕtva neľudská hmota, zhluk buniek ako nádor a na základe toho podporovať, resp. odobrovať neplnoletej osobe potrat. Aj keď to nie je právny problém je to rozhodne problém etický.
Na jednej strane tvrdíš alebo veríš to a na druhej strane úplný opak. Žeby schizofrénia??? Sú to úplne dve protirečivé veci. Položíš otázku čo bolo skôr vajce alebo sliepka a myslíš si, že ako si ma prešťala :) Pre mňa je to prejav úbohosti.