Tehotná

Príspevok v téme: Tehotná
indy223

Dobrý deň,potrebovala by som radu.mám 16, som tehotná a netušim ako to povedať rodičom.Aj ked som nemala nechraneny sex, chápem že zodovednosť za svoje činy musím niesť avšak s rodičmi nemam absolutne žiadny vztah, sme si ako cudzi, vôbec sa nerozpravame a nikdy sme sa ani nerozpravali napriek tomu že spolu byvame.prosim pomôžte

government

anjelik* ako mozes povedat, ze to nezije???
Azda nerastie? Nevyvija sa? -
Ako mozes povedat, ze nikdy nebude zit? Ved keby slecna nesla na potrat, za chvilu sa narodi pekne, ruzove babatko?

Preco zakladatelka temy hned vylucila moznost porodu a pripadnej adopcie/hniezda zachrany?? Ani slovkom sa o tom nezmienila. Nikto nemoze vediet, ci by si ho nevzala milujuca rodina a ci by nebolo stastne a uspesne. Preco hned takto radikalne zakrocit? Mysli si azda to dievca, ze potrat boli menej ako porod? Ha ha ha, boli ovela viac. A to nielen fyzicky.
???

Chuda dievca, chuda babatko. Ale dobre jej tak. Pocka par dni, kym sa s nou ten chlapec rozide, a mozno potom zmudrie. Nevazi si samu seba, svoje telo, nevazi si druhych. Ani ju si nebude nikto vazit.

Mile nemoralistky, som hrda na to, ze ma rodicia vychovali s laskou a dali mi spoznat urcite hodnoty, ktore su ovela hlbsie, nez len to, kto ma aku rit, kto ma vela penazi, a kto s kym spal. Som hrda, ze zijem v dobrej,velkej, milujucej rodine,kde si vzdy vieme pomoct, podporit sa, vela sa smiat, navstivit sa navzajom a vieme sa spolu rozpravat.

Lebo dnesni ludia sa nemaju zle. Prave naopak uz sa maju prilis dobre a zabudaju na tie najjednoduchsie a najkrajsie veci.

Ondrej_333

Dobrý príklad Anjelík, hneď mám v tom a aj ja nechápavý jasno. Nie je mi síce ešte úplne jasné, prečo chceš síce v svojej garáži, ale rozbiť úplne cudzie auto, lebo ty si myslíš, že ešte nie je hotové ...
Ale doviedol by som to do dokonalosti. Je už veľa autičiek - hlavne tých starších, ktorým už vynecháva motor, kolesá neslúžia a ani riadenie moc nefunguje. Šoféri v nich si už nikdy poriadne nezajazdia. Čo s tým? Navrhujem šrotovisko, rozobrať na súčiastky, použiť čo sa ešte dá ostatné recyklovať, veď šofér si poradí - nájde iné, nové, fungujúce autičko.

Čo som týmto chcel povedať? To, že neúcta k životu neskončí iba pri potratoch ... bohužiaľ

Slobodna

rituľka keby si ty vedela, koľko toho ja popri tom stihnem :D a existuje niečo také ako internet v mobile, vieš? :)
Takže to zhrniem:
A) názor môžeme mať len taký ako to tebe vyhovuje.
B) nick môžeme mať len taký, aký si ty schopná pochopiť.
C) môžeme tu tráviť toľko času, koľko nám sama milostivo dovolíš.

Slobodna

Anjelik ty si evidentne múdrejšia ako vedci, ktorí sami nevedia prísť na to, kedy vlastne začína život v tele matky.

anjelik *

Pre detičky, ktoré tak bojujú za právo na život a pletú si pojmy a dojmy. Ako sa rodí človek. :o)
Najjednoduchšie to bude asi vysvetliť na autíčku a šoférovi. Tak predstavme si, že je niekde šofér a ten šofér, aby mohol jazdiť, musí mať autíčko. Tak sa vyberie garáž a v tej sa to autíčko začne montovať. Súčiastka po súčiastke. Až keď sa namontuje motor, a všetko je kompletné, až vtedy si tam šofér sadne a jazda môže začať. Skôr nie. :o) A teraz teda konkrétne. Auto je vaše telo, motor je mozog. Vy ste šofér, ten, čo v tom tele žije a mal by myslieť. Mal. :o)) Až ukončeným vývojom mozgu sa môže začať to, čo si tu detičky predstavujú, že je život. Skôr nie. Takže, ak niekto, majiteľka garáže, svojim vlastným rozhodnutím pozastaví výrobu auta, nie je vrahyňou, ako sa tu zaužíva, pretože, život sa nedá zničiť, dá sa zničiť iba to auto, to jest telo. A to nikdy nežilo a ani nikdy žiť nebude. Bez šoféra. Ten si proste bude musieť počkať na ďalšiu garáž, ale život mu nikto nikdy nevezme. :o) Je to naozaj tak zložité na pochopenie? :o) Čo sa tak zamyslieť nad tým, že kto všeobecne najviac bojuje za právo na život a aké k tomu asi tak má dôvody? Potom vám možno dôjde, prečo sa takto nevysvetľuje, čo je život a kedy začína, ale sa za život považuje mŕtva hmota, ktorá nikdy nežila a nikdy žiť nebude. :o)

Slobodna

Ja som na tvoj nick nereagovala ako napísal Ondrej, je mi úplne jedno akú máš riť.
Nabudúce, trošku uber s tých liekov, ktoré užívaš, resp. ak ich máš užívať tak ich užívaj.

sexiritka

Hou Hou prrr... Mily Ondrej,ja som pisala za seba ,citaj poriadne..ze ja si stojim za svojim a ze je to moj nazor a ze keby je to na mne,nikdy by som dieta nepriviedla na svet za tychto okolonosti... Takze si precitaj vsetky prispveky a v nich najdes to ,ako tu moralisti priesviedcaju aby si decko nechala ze su to vrahyne a podobne,.. Takze treba citat poriadne.
A co sa tyka toho ze som reagovala na slobodnu na jej nick,tak moj nick tiez pekne reagovali :P
Takze sa tu prosim skludnite..