Hypersomnia - na akeho odbornika sa obratit?

Príspevok v téme: Hypersomnia - na akeho odbornika sa obratit?
Larissa

Zdravim, uz dlhsie mam problem s nadmernou spavostou, robila som si aj test Epworthska skala spavosti, kde mi vyslo 16 bodov - pricom nad 10 sa to uz ma konzultovat s lekarom - a som schopna prespat aj 16 hodin denne.
Problem vsak je, s akym lekarom to konzultovat? Sla som dnes za svojim vseobecnym, ktory ma poslal za psychiatrickou, ta ma vsak dovolenku a okrem toho si nemyslim, ze by to bol psychiatricky problem. Trpim sice depresiami, ale rozoznam spanok pri tazkej depresii a totalnu, ale nevysvetlitelnu unavu a spavost pocas celeho dna (okrem toho teraz v depresii nie som).
Nemyslite, ze by to patrilo skor do ruk neurologa? Pri samovrazednom pokuse predavkovanim liekmi som si svojho casu zrejme poskodila mozog, mozno to ma toto za nasledok, je to mozne? Plus, existuje dobra liecba?

betty112

kablica, ze sa ti chce dohadovat s RNG...ved je to anonym nevedno odkial. Akoby nevedel, ze doplnky sa predavaju aj v lekarnach, ze lekari sa prilevu pacientov brania, ze maju limity na platby, na preskripciu.. doporucuje sialene davky ucinnych liekov bez znalosti konkretnej osoby a jej choroby a ostatnych faktorov ..konkretne D-vitamin.
Nikto ,kto by sa pod svoju ordinaciu musel podpisat, by si nedovolil vysadit pacientovi s epilepsiou lieky a nahradit ich vitaminmi a doplnkami. Mohol by tym sposobit vazne nasledky a mat vazny postih. Pod to sa ziadny lekar nepodpise. RNG kludne, jemu nic nehrozi.

Ludom sa cudujem, ale inteligencia cloveka sa spozna nielen podla toho co cita, ale aj s kym sa radi.

Larissa, suhlasim s tebou. Neurolog by sa ti zisiel. Tvoj objektivny nalez sa mohol zmenit, odkedy ta naposledy videl. Ale ani psychiater nie je zla rada. Zacni tam a pytaj sa aj k neurologovi.

Larissa

kablica, co sa tyka prezivania radosti a pocitu uspokojenia, som toho schopna, ale momentalne som tak unavena, ze nie velmi...

kablica

opat hrusky s jablkami, nema cenu ti nieco pisat, lebo verklikujes stale to iste, rng
mimochodom, tvoje odkazy na ine stranky zasadne necitam

RNG

Inac na status epilepticus zomiera az 20 % ludi a stava sa to aj ludom, co su na lekarmi schvalenymi farmaceutickymi liekmi.
en.wikipedia.org
A som zvedavy kto za to berie zodpovednost a je za to trestany???
A kto berie zodpovednost za hromady inych liekov, co sposobia smrt az vyse 700 000 ludom rocne v USA, tj pripada jedna smrt na jedneho lekara rocne z predpisovych liekov.

RNG

kablica, ja tu len uvadzam rozne doplnky, co moje lekarske zdroje pouzivaju v podobnych pripadoch, takze neobracaj na mna svoje utoky, ale na moje lekarske zdroje. A zrejme ti lekari, co ma larissa jej velmi nepomahaju, tj potrebuje rady inych lekarov, co som sem uviedol. Rozhodnutie je na nej.Je to jej telo, nepatri ziadnym lekarom.
Co sa tyka zodpovednosti, dnes su lieky 3 najcastejsia pricina smrti ludi, takze opatne s tymi utokmi na neskodne potravinove doplnky.
Uz su desiatky tisicov lekarov, co napriek prenasledovaniu a zastrasovaniu, ako tu robis aj ty, tieto doplnky pouzivaju s velkymi uspechmi.

kablica

tak to si sa ucil z velmi zvlastnej ucebnice neurofyziologie a neuropatologie :-D
A ked nahodou Larissa pod vplyvom tvojej rady vysadi antiepileptika a nastane status epilepticus, si vyrovnany s pravnymi a financnymi dosledkami, ktore to pre teba bude mat?

RNG

Epilepsia su vlastne skraty v mozgu a na to pomaha tlmit nervovu cinnost. A uvedene doplnky su tlmiace a pomohli mnohym. Takze tu nejde o moje osobne nazory, ale fakty.
Co sa tyka cinnosti nadoblickovych zliaz, tie su casto pri stresoch, ktore nie su dlhodobo adresovane casto vysilene/poskodene. A to je dovodom na ten obavany syndrom vyhorenia, kde nadoblicky nie su schopne vydavat dost cortizolu a adrenalinu, takze clovek je neustale vysileny a ospaly.