Mám zväčšenú štítnu žľazu a bojím sa

Príspevok v téme: Mám zväčšenú štítnu žľazu a bojím sa
elen125

Ahojte, dnes som dostala celkom strach, lebo k mojim početným diagnózam som sa dozvedela, že mám zväčšenú štítnu žľazu.
mám momentálne angínu a pri kontrole u doktorky mi prehmatala krk a zistila že štítna žľaza je zväčšená. No myslím si, že hormóny mám v poriadku, lebo mám problémy s menštruačným cyklom a preto mi doktorka dala robiť hormonálny profil, a mal by byť v pohode. Čo znamená to zväčšenie žľazy?
Mylsíte že môže byť zväčšená len dočasne? napríklad preto, že som mala v hrdle zápal? alebo to musí evokovať niečo vážnejšie?
okrem toho som v poslednej dobe denne jedávala surový cesnak. nemohla sa zväčšiť aj preto?
prosím čo mám robiť aby sa zmenšila?

elen125

Samozrejme je jasné že z prehmatania sa nič bližšie nedá zistiť. Len by som veľmi potrebovala vedieť, či je možnosť, že to zväčšenie je len prechodné, že to po chvíli zmizne.

inak mám 20 rokov, nemám cukrovku ani cievne ochorenia ani nič také.

kabel

po prve-rucne prehmatanie zlazy este nic neznamena, treba ist na sono a endokrinologicke vysetrenie
zvacsena stitna zlaza moze mat viacero pricin-nedostatok jodu, autoimunne postihnutie s.z. atd...na sono sa zisti i to, ci je to zvacsenie difuzne, alebo su tam horuce ci studene uzly..
nepredbiehaj, chod na vysetrenie a uvidis.
z cesnaku to nemas