Chorobná žiarlivosť

Príspevok v téme: Chorobná žiarlivosť
žiarlivka

Zdravím, zaujímalo by ma, či sa dá *vyliečiť* zo žiarlivosti... Ono, problém je v tom, že na začiatku vzťahu som partnerovi na 100% dôverovala, a asi po trištvrte roku som zistila, že nehral úplne férovo... Ďalší polrok sa ťahal tiež nemastno-neslano, a hoci trz už *seká dobrotu*, neverím mu... Chcem mu veriť, aj ho púšťam preč s kamošmi (bývame spolu), ale vždy mi vrtá v hlave, že čo ak mi klame, a už si predstavujem rôzne scenáre... Dá sa toho zbaviť? Má niekto podobnú skúsenosť?

žiarlivka

Elsa: ja už NEVIEM čo chcem... Ešte na čo si pamätám, je, ako mi dávno dávno rozprával o druhej bývalej, že bola tiež taká plachá, a v kuse jej opakoval, aká je pekná a nvm čo, a zvýšil jej sebavedomie natoľko, že ho ona podviedla... A asi odvtedy má ten zvyk drbať do sebavedomia, lebo stále mi predtým opakoval, že som ako ona, že tiež som k nemu prišla s nulovým sebavedomím, on mi ho zvýšil (čo je ale pravda), a ptm sa tak začal sprãvať zjavne kvôli tomu opačne, aby som nenasledovala tú bývalku... Asi si ma tým udržiaval pri sebe, mám pocit... Že sa mi snažil natrepať do hlavy, že by so mnou žiadny nevydržal, a to len kvôli tomu, lebo mal strach sám o seba... To by po čase dávalo aj logiku...

žiarlivka

Lombardo: presne ako vravíš... Chcel sa so mnou chváliť, kamaráti aj slintali, len ptm mu asi začalo vadiť, že slintajú aj iní muži...

5.5elsa

sama seba zhadzuješ a jeho obhajuješ v podstate teraz tak neviem čo ty vlastne chceš a práve on ti znížil sebavedomie to by si mala pochopiť že ti hovorí že si pekná je preto lebo vidí že s teba spravil zakomplexovanú osobu na rovinu a že to asi prehnal tak nech ti ho zasa zvýši no len to už pôjde ťažko aspoň do tej plavárne choď do posilky behať neviem či rada športuješ

lombardo1981

Podľa mňa dôležitejšie ako to, že sa k tebe už nespráva ako k odpadu je fakt, že sa tak už správal. A ak som to dobre pochopila, tak toto jeho správanie si eliminovala jedine tým, že si sa začala tváriť, že si bez neho neporadíš. A tu nastáva problém. Pretože ak znovu začneš byť sama sebou, tak podľa mňa nebude váhať, urobiť to ešte raz.
Podľa toho, čo si opísala, mám pocit, že potrebuje mať pri sebe atraktívnu ženu, pri pohľadu na ktorú chlapi slintajú. Zvyšujeme mu to sebavedomie. Ale zase na druhú stranu neznesie, aby niekto v jeho okolí mal vyššie sebavedomie ako on. Pravdepodobne vo svojom vnútri neustále s niekym súperí o to, kto je lepší. Usudzujem, že asi žiadne nemá, pretože má potrebu dokazovať si svoju dôležitosť "pochvalami" od iných ľudí.

žiarlivka

Fleur: všetko, presne to všetko, čo si písala... A s tou susedou, skôr to zatĺkanie... Viacej než že tam vôbec bola...

Fleur-de-lis

a tvoj problém s ním je, že mu nedôveruješ v čom? Že ťa podvedie? Bude flirtovať? Cielene vyhľadávať a prezerať si iné ženy? Tráviť čas s inými ženami?
Že sa stretával s tou susedou, vadí ti to stretávanie alebo to, že to zatĺkal?

Inak, nie je to ľahké byť vo vzťahu, kde si jeden alebo obaja potrebujú zvýšiť cez toho druhého sebavedomie. To nevedie k nesebeckej láske, ale skôr k sebeckému využívaniu. Aj keď sa to niekedy tak nezdá.

Fleur-de-lis

a tvoj problém s ním je, že mu nedôveruješ v čom? Že ťa podvedie? Bude flirtovať? Cielene vyhľadávať a prezerať si iné ženy? Tráviť čas s inými ženami?
Že sa stretával s tou susedou, vadí ti to stretávanie alebo to, že to zatĺkal?

Inak, nie je to ľahké byť vo vzťahu, kde si jeden alebo obaja potrebujú zvýšiť cez toho druhého sebavedomie. To nevedie k nesebeckej láske, ale skôr k sebeckému využívaniu. Aj keď sa to niekedy tak nezdá.

žiarlivka

A myslíš že pri ďalších chlapoch nebudem mať pochybnosti? O sebe, či som dosť dobrá, pekná, atď...? A nie, nie je to tým, že by ma ten terajší zhadzoval, prãve naopak, v kuse mi opakuje, že som pekná, atď, lenže moja zakomplexovaná hlava mu neverí... Rovnako ako nebude asi veriť ani inému... Ak chápeš...

Fleur-de-lis

a tvoj problém s ním je, že mu nedôveruješ v čom? Že ťa podvedie? Bude flirtovať? Cielene vyhľadávať a prezerať si iné ženy? Tráviť čas s inými ženami?
Že sa stretával s tou susedou, vadí ti to stretávanie alebo to, že to zatĺkal?

Inak, nie je to ľahké byť vo vzťahu, kde si jeden alebo obaja potrebujú zvýšiť cez toho druhého sebavedomie. To nevedie k nesebeckej láske, ale skôr k sebeckému využívaniu. Aj keď sa to niekedy tak nezdá.

5.5elsa

tak mi už povedz čo je to za muža ktorý ťa doženie k liekom alebo k psychologičke iného partnera by si si mala nájsť a psychicky sa dať dokopy začni chodiť do posilovne,plaváreň -welnes nejakú kamošku nájdi vylepšíš si postavu možno tam aj na niekoho natrafíš lebo tam ten si na tebe lieči nejaké komplexy pravdepodobne