Chorobná žiarlivosť

Príspevok v téme: Chorobná žiarlivosť
žiarlivka

Zdravím, zaujímalo by ma, či sa dá *vyliečiť* zo žiarlivosti... Ono, problém je v tom, že na začiatku vzťahu som partnerovi na 100% dôverovala, a asi po trištvrte roku som zistila, že nehral úplne férovo... Ďalší polrok sa ťahal tiež nemastno-neslano, a hoci trz už *seká dobrotu*, neverím mu... Chcem mu veriť, aj ho púšťam preč s kamošmi (bývame spolu), ale vždy mi vrtá v hlave, že čo ak mi klame, a už si predstavujem rôzne scenáre... Dá sa toho zbaviť? Má niekto podobnú skúsenosť?

žiarlivka

Nedokážem od neho odísť... A zas, on si pri mne tiež dosť vytrpel, keďže zo začiatku som náš vzťah brala tak ležérne... Čo to musel preskákať pri mne... A išiel zo vzťahu do vzťahu, aj keď na to nebol pripravený, len kvôli tomu, aby som si ja cez leto niekoho nenašla... Ale ako spomínam, to všetko bolo pred vyše troma rokmi, všetko je už navonok pozabúdané, už len ja trpím kvôli *následkom*...

žiarlivka

Elsa: lenže to s tým porovnãvaním bolo pred vyše dvoma rokmi, bývalú trz už vôbec nespomína... Aj s tými rečami o poj***ní... Trz je už navonok všetko v poriadku, tak, ako to vo vzťahu má byť... Jediné miesto, kde to nechalo nejaké stopy, je moja hlava, a sebavedomie... Preto zisťujem, či sa niečo také dá vyriešiť u psychologičky, liekmi, alebo nejak samostatne... Hociako,.. A rady typu *však urob to isté, aj ty mu ubližuj* nepomáhajú... Už veľakrát som bola rozhodnutá ho srať s tým, že pôjdem von s nejakým chlapom, alebo hocičo, lenže som to nikdy neurobila... Lebo ja sprostá krava ho ľúbim natoľko, že mu nedokážem ubližovať...

5.5elsa

ty sa máš snažiť to čo je nasilu udržiavaný vzťah alebo ti rád robí výcvik no lebo vie že si to môže dovoliť ja ti poradím nestrácaj s ním čas a nájdi si niekoho iného kto bude rešpektovať teba pre zmenu

5.5elsa

to je na rozchod čo je tvoj brat aby ti hovoril že ťa chce niekto len po....ť aj keby čo jeho po tom, čo on ti vyberá budúceho partnera no skapem ráta s rozchodom a čo porovnáva tak nech sa k nej vráti keď ju tak obdivuje ja by som ho poslala do riťi do už po určitej dobe v tebe bude vrieť a rozídeš sa s ním nech sa vráti k nej až ho chce vôbec

žiarlivka

Fleur: práve kvôli tomu, lebo v tom čase som bola taká, že *hej, ty tak? Ta ja tiež*... A to nechcel... A hej, zaľúbila som sa do neho preto, ako sa správal, aké mal názory, a v podstate to pretvárka nebola, lebo vyše troch rokov sa nedá pretvarovať, ale rešpektovať ho nedokážem... Kvôli tomu sa aj hádame, lebo cíti, že ho *nerešpektujem*... A to porovnávanie, to bolo čisto manipulačného charakteru (áno, je to manipulátor), ako sa k tomu sám priznal, polovica vecí ani nebola pravda, len chcel, aby som sa viacej snažila... A hej, vtedy sme mali ešte pred 20-tkou, trz už takë malichernosti neriešime...

žiarlivka

A tá suseda... Ono.. Ona tu chodila, keď sme sa my ešte nehádali... Tomu verím, že s ňou nespal, len sa potreboval niekomu ukazovať, aký je potrebný... V minulom vzťahu bol zvyknutý, že dotyčnej trebalo aj *riť vytrieť po veľkej potrebe*, ja som zas typ, že sa snažím o všetko sama, a len v ojedinelých prípadoch som ho *zaťažovala* s tým, aby mi pomohol... A to bola chyba, lebo sa pri mne cítil byť *nepotrebný*... Tak mu tá suseda kvalitne zvýšila ego tým, že mu priniesla svoj notebook na opravu... Ale to už som sa poučila, že aj s najmenšou hovadinou musím chodiť za ním... A s tými vychádzkami... On má robotu z domu, aj to len keď mu príde zákazka, čiže má veľa času byť sám doma... A keď mám horšiu náladu, tiež ma deptajú myšlienky, čo asi robí... Ja robím na 12-tky, a v meste ani nemám kamarátky veľmi, lebo sú všetky roztrúsené kade-tade, čiže ani dokopy nemám s kým chodiť von... A aj z toho mám depky, že buď som v robote alebo doma...

Fleur-de-lis

uf, ešte ťa aj porovnáva s bývalou. No sorry, ale toto do vzťahu nepatrí. Každý je jedinečný, aj vzťah je jedinečný. Porovnávanie vzťah,lásku a úctu zabíja.
To je ešte riadne nevyzretý chlap. Zmýšľanie a správanie má na puberťaka.

Fleur-de-lis

a z akého dôvodu ti to zatajil? Keď o nič nešlo tak nebolo čo tajiť, nie? Buď bolo viac ako pexeso, alebo mal zlé svedomie lebo vedel, že jemu by sa nepáčilo, keby si ty tak posedávala s kamošom. Lenže to nie je férové správanie a rozumiem, že mu nedôveruješ. On je žiarlivý a majetnícky, ale zároveň on sa chce správať slobodne, ale tebe to nedovolí. To je sebecké.
No neviem.
Stojí ti to zato? Je to typ človeka, ktorého si môžeš vážiť a obdivovať pre jeho hodnoty, zásady...? Vieš ho rešpektovať? Lebo inak vzťah veľmi nemá zmysel.

žiarlivka

Ako... Už len tým, že očumoval profily iných báb, takých tých playmate (ja tiež nie som škaredá, len taká obyčajná), mi znižoval sebavedomie, lebo aj keď som mu povedala, že mi to ubližuje, robil to... Alebo mi stále vyhadzoval na oči, že každý jeden chlap sa o mňa zaujíma len kvôli môjmu výzoru, a že ma chcú len poj**ať, a len on chudák je so mnou kvôli môjmu vnútru... A to s tou bývalou je na veľmi dlho, ale keď chcel, aby som niečo na sebe zmenila, mal na to fintu... Že bývalá v tom bola lepšia, robila toto lepšie, tamto lepšie... A stále s výhovorkou, že chce, aby bol náš vzťah perfektný... Je toho veľa, ani ja som nerobila všetky veci správne, ale nvm.., chcem s ním byť, ľúbim ho, ale miestami ho aj nenávidím, a neviem sa odhodlať od neho odísť... A ani nvm prinútiť samu seba nemyslieť na minulosť...

5.5elsa

určite hrali pexeso no to by som neuverila to nie pokiaľ to je suseda nejaká soplaňa také teliatka sú vždy najhoršie buď za tým čo bolo urobíš hrubú čiaru alebo potom hľadať niekoho iného s tou žiarlivosťou prestaň nedaj to na sebe poznať ak ide von s kamarátmi no zasa ako často a kam po baroch?a dokedy kedy sa vráti nadránom no ja neviem aj tam popíja a ty nemôžeš aha to nie keď on tak aj ty čo tam potom naháňa bokovky a ty ho čakáš doma hmmmm nie s tým by som nesúhlasila keď jeden tak aj druhý a aby ste vedeli kde ste o sebe