Ph v moči

jaroslava 51

kupila som si tie papieriky na testovanie ph v moci ale nerozumiem tym hodnotam. uplne dole je pisane krv a neviem co to znamena ked sa mi to sfarbi uplne na tmavo. nechapem preco tam nedaju nejaky navod k tomu... viem sice porovnat tie farebne odchylky ale co z toho ked neviem co znamenaju...

philips

Prekyslený organizmus neexistuje, tak to je... Ak je pH mimo tej úrovne, tak hrozí zlyhanie organizmu a potom smrť...

hviezda01

no vačšinou sa píše o prekyslení organizmu len,som si myslela,že sa jedná o ph v moči...tušim dokonca aj bolo písané,že si možme kontrolovať naše ph podla moču,čiže papierikmi,ktoré kúpime v lekárni...a v prekyslenom organizme sa zržujú rakovinotvorné bunky...či ako to je vlastne??

philips

kikarik, to vážne? Verím tomu, že ak pH klesne pod 7 tak prekyslený organizmus to už nebude... To už bude mŕtvy organizmus.
Ideálna hladina je 7,4 +/- 0,04 (7,36 až 7,44). Akákoľvek zmena mimo tejto hranice je životu ohrozujúca, takže by ma zaujímalo, že o akom prekyslení je reč...

kikarika1

volá sa to takto:
Selektivne indikátorové papieriky na meranie pH 6,0 - 7,5 (pozri si ich na stránke ezoshop.sk)

ja som si tiež chcela odmerať ph organizmu a kúpila som si indikátor, ktorý meria ph v moči a to je niečo iné, tam to meria od 5 do 9 :))))

kikarika1

hviezda

načo potrebuješ vedieť ph moču? či nejde náhodou o niečo vážne v tvojom tele? pretože na to potrebuješ vedieť ph v krvi - normálnu hodnotu máš niečo nad 7 a ak ti klesne pod 7, máš prekyslený organizmus, ak máš hodnotu viac ako 7 - máš alkalické prostredie v organizme (a aj tak tieto hodnoty ešte nemusia znamenať, že sa v tele deje niečo vážne)

najideálnejšie je niečo "medzi" ....kúp si ph indikátor na vyšetrenie ph v krvi (ale nie ph indikátor na vyšetrenie moču) :)))))))

Maoam

hviezda, rano mozes mat 5,5-6, co suvisi s pracou obliciek pocas noci a vylucovanim istych latok, poobede mas 7, co je uplne normalne, takze asi tak...

vela pi (cista voda, mineralky, caje), vela zeleniny, dbaj na vyvazenu stravu a nevyhadzuj prachy

su pacienti, ktori skutocne trpia acidozou, napr. pacienti s umelym vyvodom (bez moc. mechura), ale to je uplne nieco ine, tam acidoza vznika z dovodu, ze sa mocovody implantuju do casti tenkeho creva (predtym operacne odstraneneho) a kedze tenke crevo je usposobene na absorpciu latok, absorbuje aj odpadove latky z mocu, pri cloveku s normalnym mocovym mechurom, ktory je uplne inak stavany a sliznica v moc. mechuri je stavana tak, ze sa nic z mocu neresorbuje spät, sa toto nedeje

zasa nik nevravi, ze mas dzgat do seba fast food, vkuse mäso, zivocisne bielkoviny od rana do vecera, vyvazena strava, ovocie, zelenina, bielkoviny, vsetko co ti treba, mineraly, vitaminy, stopove prvky a nedaj sa vyviest z miery

Maoam

ph mocu sa meni aj pocas dna...rano je ine ako napr. poobede ci vecer

zavisi samozrejme od toho, co prijimas stravou

pri bakterialnych infekciach je pH mocu 8-9

ni-ka

hviezda-to co si sa docitala to je len reklamny tah,pretoze ph zdraveho mocu je vzdy kysle za normalnych okolnosti-takze ked si kazdy clovek odmeria ph,vyjde mu kysle,zlakne sa ze je prekysleny a uz na nom zarabaju...

hviezda01

no lebo som sa dočítala na nete,že podlaph v moči možem zistiť,či mám prekyslený organizmus,alebo nie,preto som sa pýtala