Prečo sa z mužov stráca slušnosť a gentlmenstvo?

Príspevok v téme: Prečo sa z mužov stráca slušnosť a gentlmenstvo?
sklamanázvás

Prečo? Prosím vyjadrite svoje názory baby. Prečo sa už nesprávajú ako gentlmeni, ale ako hulváti? Prečo namiesto podržania dverí, stratia sa čo najrýchlejšie za nimi alebo ich nechajú zavrieť sa tesne predomnou? Máloktorí muž je ešte dnes ochotní otvoriť alebo podržať žene, dievčaťu dvere keď vstupuje do budovy. Nehovoriac o podržaní výťahových dverí. Nevravím o fotobunkách ktoré sa otvárajú a zatvárajú samé. Alebo uvolnenie miesta v autobuse. Nie diaľkovom kde sa kupujú miestenky, ale bežné MHD. Nielen, že mne neuvolnia, ja som aj tak ešte mladá, nemám ani 35, ale oni ani starším ženám neuvolnia miesto na sedenie keď vidia, že je plný autobus. Alebo nie sú ochotní dávať prednosť ako šoféri na prechodoch pre chodcov. A niektorí ešte naročky pred prechodom pridajú, že akí frajeri sú. Jedine keď pri prechode stoja policajti tak vtedy sú všetci ochotní tú prednosť dať a zastaviť. Niektorí muži aj prestali reagovať na pozdrav. Absolútne sa tvária že je pre nich človek vzduch. Poznajú vás alebo aj keď nepoznajú a niekam vstúpim a pozdravím nahlas tak ani nie sú ochotní sa pozrieť a nie to už pozdraviť. Najmä na úradoch som si všimla že sú dosť arogantní muži. Hlavne že do oblekoch a kravát sa navlečú ale správanie hulvátov. Alebo minule som prišla do potravín a na poličke pre košíky bol len jeden košík keďže bolo veľa ľudí. A keď som sa blížila že ho vezmem, tak zrazu ma predbehol taký asi 25 ročný mladík a vzal ho bez mrknutia oka. Absolútne mu nenapadlo mi ho ponúknuť a povedať zázračné slovíčko nech sa páči.
To už vôbec tí dnešní muži nevedia čo je to slušné správanie sa voči ženám? To už im nič nehovorí galantnosť a ohľaduplnosť? Prečo? Prečo sa z nich stávajú hulváti a arogantní ľudia? Kam sa z nich vytráca slušnosť voči nežnejšiemu pohlaviu?
Prosím podajte mi vysvetlenie čo si o takýchto mužov myslíte a stáva sa aj vám, že sa takto správajú? Pokojne sa môžete aj vy muži vyjadriť na svoju obranu. Máte možnosť zdôvodniť prečo je to tak.
Ďakujem za prečítanie

Slobodna

De - v pohode, lenže u gofruit je to extrém. Všimli si to viacerí.
Tibro to opísal podľa mňa veľmi dobre. Gofruit sa snaží nahovárať si pozitívne veci, hrozí však nebezpečenstvo, že nebude schopná rozlišovať dobro od zla. Pretože tak ako existuje dobro, existuje aj zlo. Jeho popieraním sa nikam nestratí.

De

slobodna

---De - áno, vnímať lepšiu stránku ale zas nežiť v nejakom gofruitkovskom svete ilúzií.---

Podla mna GoFruit nezije v ziadnych iluziach.

Vlastne to mam podobne, ako ona.

Tu ide len o to ze si uzivas tie dobre veci ktore mozes tam vonku postretnut. V kazdom okoli sa deje dost pozitivnych veci na to, aby si clovek mohol uvedomit ze je vlaste vdaka nim stastny.

Tibro

Gofruit možno by som mal súhlasiť s tvojím tvrdením kedže som muž, ale nedá mi nereagovať na tvoje názory, kedže viem akí dokážu byť niektorí muži svine a grázli. Neidealizuj si realitu v duchu len pozitívneho myslenia. Možno si podľahla nejakému kultu pozitívneho trendu, ale radím ti pristáň čo najskôr na zemi a nelietaj v oblakoch s presvedčením, že svet je plný láskavých a dobrých ľudí a v tomto prípade mužov. Len, aby si z toho svojho tvrdenia, že všetci sú dobrí a vo všetkých ľudí je dobro napadla raz na držku a neprebrala sa do krutej reality. Nie, všetci ľudia a tobôž muži niesú takí skvelí ako si nahováraš. A pozor, lebo mnohí sa snažia u žien takúto naivitu zneužiť vo svoj prospech. Už to poznám z okolia ako niektoré ženy naleteli a neskončilo to dobre. To len taká rada do života.

Maoam

GoFruit: ja na teba neutocim, ja som ta v dobrom upozornila na to, co sa s tebou deje bez toho, aby som to myslela zle, ako si to pochopila ty

a ak si tak vyrovnana, ako pises, tieto veci ta mimoriadne rychlo vyvadzaju z miery

zijes vo svete extremov - dobro a zlo

ale svet taky nie je, nie je cierno-biely, ty si v bielom svete a ostatni v ciernom

GoFruit

Maoam musim sa smiat, si nadhernym prikladom ludi, ktori, ked nevnimas svet ako oni, ked sa nestazujes ako oni, ked sa nemas tak zle ako oni, ked nemas ich retoriku, ako je vsetko zle, aki su vsetci zli, ako mne chcu vsetci zle, tak upozornujes, ze je clovek psycho.... ze mu moze prepnut, ale pises to tak jemne a pritom si myslis, ze uz mi niet pomoci, uz mi preplo.
No mne je jedno co si myslis, kvoli tebe nezmenim to ako sa ja citim a ja sa citim dobre. A kedze sa chcem i nadalej citit dobre, odchadzam z diskusie aby som nemusela citat UTOKY na moju osobu, lebo je to chore, clovek sa nestazuje a vidi svet inac ako vy a uz je tercom utokov. Ubohe, bravo. Len tak dalej. Aj tak si o tebe, konretne, Maoam, myslim ze si uzasna. A velmi na tebe obdivujem niektore veci, ale nie tieto co tu prezentujes.

Slobodna

Súhlasím s usb. K poslednej vete - že u mužov vymiera galantnosť dodám len toľko - galantnosti je možné sa naučiť. Osobne si myslím, že za to, že vymiera môžu zúfalé alebo veľmi mladé ženy, ktoré zabudli, že sa netreba mužom podhadzovať ako lacný tovar.
De - áno, vnímať lepšiu stránku ale zas nežiť v nejakom gofruitkovskom svete ilúzií.

GoFruit

De - ano pochopil si :)

ako povedal Albert Einstein - parafrazujem: mozete si vybrat ci budete zit v priatelskom alebo nepriatelskom vesmire.
A ja som si vybrala priatelsky vesmir. Hladam v ludoch to krasne, to dobre, a stretavam tych najuzasnejsich ludi ktori mi pomahaju, vstanu v dopravom prostriedku aby som si mohla so synom sadnut, pomozu mi s nakupnym vozikom cez schody, auta mi zastavuju, ludia sa na mna sami usmievaju, dostavam pochvaly o mojej krase....
milujem ludi a nenecham si obmedzenymi bytostami ktore ziju v REALITE (ale podotykam TEJ SVOJEJ) nahovorit ze musim zazivat to co oni aby som bola normalna. Nie nie ja nemusim. Ja sama urcujem co zazivam vo svojej realite. A kto toto nepochopi - hra sa iba na obet nepriatelskeho vesmiru.

Maoam

GoFruit: nemyslis, ze to uz fakt prehanas? poznala som ta kedysi, citam ta aj teraz, ale mam dojem, ze si stratila svoju identitu a iba vypisujes memorovane mantry

usb

V poriadku De, ale napisala to ako keby bola sfetovana. Ako keby muzi boli nejaki anjeli. Pritom mnohokrát je opak pravdou. Len asi takých 85% su gentlmeni. Aj to mnohokrát s ocakavnim nejakého uzitku pre vas. Najma teraz pred volbami si vsimam ako sa mnohi kandidati do volieb zacali spravat velmi ohladuplne a pozorne voci ludom. Cela blazenost z nich ide.