Je nutné vyberať mandle? Klady verzus zápory

Príspevok v téme: Je nutné vyberať mandle? Klady verzus zápory
winki

Dobrý deň,

dnes mi na krčnom riešili hnisavý abses na mandli ľavej. Prvý krát za život (29 rokov). Nikdy som s mandľami problémy nemala. A teraz toto. Doktor povedal, že pravdepodobne mi tie mandle vyberie. A ja sa pýtam či je to naozaj nevyhnutné, nakoľko som čítala dosť veľa rôznych názorov na výber mandlí.

Maoam

winki, fajn, tak dober celu davku ATB, lebo s tymto nie je sranda, oslabeny organizmus je nachylny na infekcie vsetkeho druhu, casto prenosne kvapockovou infekciou, hnis treba odstranit komplet a po dobrati ATB pockat aspon tyzden a urobit kontrolny ster na kultivaciu a citlivost

napis potom, ako si dopadla

winki

Maoam...som rada, že si napísala. Toto bol môj prvý problém s mandľami za život. Doktor mi vytlačil hnisavé lôžko.....tri krát, ale zakaždým tam toho bolo menej....mám nasadené antibiotiká....momentálne je to o 90 % lepšie ako bolo. Mám dezinfekciu, antibotiká a ja som si nasadila probiotiká, vitamín C a mám objednané výživové doplnky na radu RNG, NAC, citricidal,koloidne striebro.
Ja osobne si myslím, že toto celé vzniklo zo stresu čo som mala v práci. 2 týždne neskutočné stresy, k tomu mám od mala zníženú imunitu a alergiu. Takže myslím, že sa to všetko nahromadilo.Nemám žiadne iné komplikácie, čo sa týka horúčky, alebo tak.

usb

A preco by nas mal admi mazat?
Zato, ze sa ta pytam ci ti robil nejake testy? Co ti uz semeno aj do hlavy udrelo dievca?

Maoam

winki: rozmyslala som, ci ti sem prispejem, nie som lekar, to vies, ale napisem ti, co viem, mozno ti to pomoze dalej - peritonsilarny absces sa povazuje vzdy za komplikaciu zapaloveho procesu v oblasti krcnych mandli, pricinou je väcsinou streptokokova infekcia, ale casto sa najdu aj anaerobne bakterie, preto je potrebne zistit povodcu infekcie

co s abscesom: to je vzdy individualne rozhodnutie, ktore suvisi s tym, ci sa absces objavil prvykrat alebo opakovane + ake dalsie symptomy pacient ma (teploty, zly celkovy zdrav. stav, caste anginy atd.)

ak sa absces zjavil prvykrat, robi sa väcsinou punkcia abscesu, kde sa vysaje hnis a zasle do labaku, nasledne nasleduje antibioticka liecba, u streptokokov minimalne 10-14 dni kvoli tomu, ze su zname vazne nasledky nedostatocnej antibiotickej liecby (oblicky, srdce)

ak absces recidivuje, pristupuje sa potom k chirurgickemu odstraneniu krcnych mandli

neliecenie abscesu moze mat niekolko vaznych nasledkov, ktore nechci mat, takze to treba riesit

usb

Ja som kludna. To ty by si sa mala upokojit. Mne je tvoj sexualny zivot ukradnuty, ja len, ze ako sa branis tym, ze ten problem co mas, nemoze byt z toho. Nemusi, ale moze. Ved tebe nakoniec ide o mandle. Ale stale si mi neodpovedala na otazky, tak neviem, ci nieco zatajujes, alebo preco neodpovedas. Namiesto toho tu obhajujes svoje sexual. praktiky.

dochtorka

aha slešne sa ide trošku proti srsti tak sa jej to už nepáči.
pravda je taká že je divné ako píše usb že ti chce vyberať mandle a nezisťuje príčinu z čoho abces sa tvorí. Abces by sa mal odstrániť a nasadiť podľa výsledkov antibiotiká. A samozrejme až do vyliečenia žiaden oral frajerovi! Inak sa toho nezbavíš a mandle budú musieť ísť preč lebo si ohrozuješ že sa ti infekcia prenesie aj na srdce alebo obličky. A to už nebudeš takto vyskakovať ako teraz.

winki

usb....nevieš vôbec nič o mojom živote....tak mlč. Lekár nepovedal, že okamžite vybrať madle, ale navrhol to ako jednu z možností ak budú potiaže pretrvávať.....a čo sa týka môjho sexuálneho života ten s tým nemá absolútne nič spoločné, tak sa ukludni.

usb

Pocuj wini, chces pomoc alebo nie? Oral moze byt jednou z pricin vzniku tvojho abcesu tak nechapem preco si to nechces pripustit. Robil ti tu kultivaciu ci nie? Krvne testy na aslo a ine virusy? To ti chce dat vybrat mandle len tak bez ostatných vysetreni?