Ako ukončiť vzťah...

Príspevok v téme: Ako ukončiť vzťah...
malulienka

Anjelik*, ale aj ini, skuste mi prosim poradit ako ukoncit vztah alebo dat tomu este sancu. Zacalo to nesmierne krasne. Nie preto, ze sme mali na ociach ruzove okuliare a boli sme zamilovani. Ale preto, ze sme prezivali presne to, co opisuje Hirax vo svojich knihach. Skutocnu lasku. Ktora vsak nevydrzala, lebo sme to pokaslali obaja. A teraz neviem ako z toho von. Vzdy vzdy sme tu boli jeden pre druheho, pre kazdeho z okolia priklad ako ma fungovat spravny vztah. Pokazilo sa to v momente, kedy nam do toho zacala zasahovat tretia osoba-jeho byvala. Zo zaciatku som vsetko tolerovala. Ale ked mi raz partner povedal, ze byvala ho zrejme este bude pritahovat, no ja sa nemam nicoho obavat, zbystrila som. Neustale som o nej pocuvala, ci uz od neho, alebo od jeho mamy. Cela rodina ju chodili pravidelne navstevovat do jej prace, akoby stale neboli nikto zmiereni s tym, ze ten vztah skoncil a nejake prilisne stretka len vyprovokuju mna k tomu, aby som ziarlila a byvalku k tomu, aby sa trapila, kedze ta nebola s rozchodom zmierena. Ano, zacala som ziarlit. Aspon podla partnera. Prosila som ho, radila sa s nim o tom, ake to musi byt pre nu zle, ze nie je spravne aby ju stale chodili navstevovat vsetci....bola som len ziarlivka pre kazdeho. Navstivila som teda psychologa, ktory si ma pozorne vypocul a povedal mi, ze na mojom mieste mal sediet moj priatel a nie ja. Vraj sa len branim voci tomu vsetkemu co sa deje a je prirodzene, ze mi to vadi. Priatel toto samozrejme ani od psychologa neprijal, a dostala som ultimatum, bud sa zmenim, alebo koniec.
Dostala som napad, "skamaratit" sa s byvalkou. Aby som ju spoznala a nejakym sposobom sa s nou zmierila. Stalo sa. Okej, problem vyrieseny? Kdeze.....vplyvom antiky som sa stala naladovou. Tie hnusne zmeny nalad som nedokazala ovladat a dostala som dalsie ultimatum. Bud sa zmenim, alebo koniec. Patrala som, co sposobuje zmeny spravania a prisla som na to, ze za vsetko moze antika. Priatel opat a zas, neveril mojim slovam. Naladovost sa ako tak upravila, ale on mi to stale nevie zabudnut ako som sa spravala, a najma stale nechce uverit, ze za tym bola antika.....ani vyjadrenie mojej gyndy mu nestaci....nevie mi odpustit moju ziarlivost, ani moju naladovost, ktora sa este obcas ukaze, ale okamzite ako to spozorujem, snazim sa vsetko rozdychavat. Uz to nie je to, co na zaciatku....a neviem co s tym. Porozpravat sa o tom nechce, ake kolvek rozpravanie o vztahu skonci s tym, ze sa mu nechce nic riesit.....som zufala a premyslam nad rozchodom :( Kto to docital az sem, dakujem. Ale bolo dolezite objasnit vsetky fakty

Fleur-de-lis

málo kedy alebo nikdy nie je vinný len jeden. Začínam dosť pochybovať o jeho láske k tebe, podľa tých vyjadrení, ktoré ti dáva. Ako môže niekto, kto ma už 2 roky úprimne ľúbi zrazu tvrdiť, že to len ja sa mám zmeniť, lebo je to predsa normálne, že je bývala stále súčasťou jeho života a ešte ho aj priťahuje. Prepáč, ale to je pritiahnuté za vlasy. Keby ťa naozaj ľúbil tak by bol ochotný ťa počúvať a zhodnotiť svoj postoj a nájsť kompromis.
Ja ozaj pochybujem, že to bola nesebecká (v rámci možností samozrejme) láska z jeho strany už aj počas prvých dvoch rokov. A ešte aj objektívny psychológ bol na tvojej strane...
Určite nesieš nejakú vinu aj ty, to je samozrejmé. Ale jeho správanie je jednoducho sebecké a nie je prejavom lásky.

malulienka

Fleur, dakujem :-)
Nechcem nikoho presviedat o tom aky ten vztah bol..Prosto sa to pokazilo a on je sklamany zo mna. 2 Roky bolo super,nasledujuce dva nanic z dovodov ake som opisala. Ak sa o niecom rozpravame vzdy som ja ta vinna co to pokaslala a mam sa zmenit. Ale ani ked na sebe pracujem nevidim vo vztahu zmeny

Fleur-de-lis

no ja neviem, ale ak by bol vzťah taký skvelý, tak by ste dokázali aj dobre riešiť problémy. Každý vzťah bude mať prekážky, problémy, a práve tie skvelé vzťahy sú tie, ktoré dokážu tie problémy zrelo, s úctou a rozumom vyriešiť.
Toto zrejme nie je váš prípad. Takže osobne mám pochybnosti o tej skutočnej láske. Ale to je môj osobný názor z toho mála čo si napísala...

A podľa mňa je to celé zle, čo sa týka tej jeho bývalej. A tvoj priateľ, no neviem, to správanie dáva najavo neporozumenie a neochotu porozumieť či vnímať veci z druhej stránky. To mi príde ako tvrdohlavosť, sebeckosť, hrdosť a neúcta k tebe. A ešte, že ty sa máš zmeniť inak koniec. Uf, jemu by prospel preplesk.

Z toho čo viem, by som jednoznačne poradila rozchod. Ak budeš zotrvávať v tom vzťahu, bude tvoje sebavedomie a sebaúcta len klesať. Ukonči to čím skôr...
Veľa sily!