Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Antikoncepcia

escap

Hormonálna antikoncepcia je na predpis, bez receptu ju nekúpiš.

Kajusik80, si veľmi mladučká, nemyslíš si, že začať brať chémiu, ktorú vlastne ani nepotrebuješ, je pre teba zdravé? Si ešte vo vývoji, vývin tvojich pohlavných orgánov ešte nebol ukončený a ak do toho začneš brať umelé hormóny, poškodíš si zdravie. HAK chceš asi brať pre to, že chceš začať s pohlavným životom, však?

Už si to asi počula, ale na milovanie máš naozaj času dosť. Si v puberte a prechádzaš veľkými zmenami. V tomto období sa mladý človek ešte len hľadá, jeho názory na veci sa vyvíjajú. Ľahko sa zaľúbi, ale aj odľúbi. Zaľúbenosť ešte nie je láska a určite nie si teraz pripravená zaviazať sa, že budeš s tým chlapcom až do smrti. Však si zatiaľ ani len nepomyslela na zásnuby, manželstvo a deti s ním? Veď si ešte dieťa, nie si na tieto témy pripravená, to je prirodzené. A preto je aj prirodzené, že by si mala sex odložiť, až kým naozaj dospeješ. Sex nie je zábava a hra s telom iného, je to zodpovednosť a prejav lásky k nemu, lásky, ktorá sa tomu druhému vie obetovať a nezuteká od neho, keď prídu problémy. Možno o tom nevieš, ale keď sa ideš s niekým milovať, akoby si mu hovorila: dávam sa iba tebe, som tvoja navždy, kvôli tebe sa do smrti vzdávam všetkých iných mužov/chalanov. Preto by mal byť sex znakom práve manželstva, pri svadbe sa dáva nahlas presne taký istý sľub. Vážne to takto myslíš? Si si istá, že on je tým posledným mužom v tvojom živote? A ak nie a budeš toto svojím telom hovoriť viacerým chlapcom, čo potom platí tvoje slovo? Rozmysli si dobre, komu daruješ svoje panenstvo, lebo to môžeš urobiť len raz. Váž si ho a ponechaj si ho pre toho jediného pravého. Keď ho stretneš, až keď budeš mať 20, nebudeš ľutovať, že si ho ľahkomyseľne dala nejakému chlapcovi, na ktorého si už aj zabudla?

Mala by si ešte vedieť, že o HAK sa zamlčuje jedna závažná vec. Okrem účinkov, ktoré zabraňujú počatiu, čiže vzniku nového života (dieťatka), má ešte jeden účinok, ktorý nastupuje vtedy, aK HAK počatiu nezabráni. Vtedy HAK spôsobí, že dochádza k ranému potratu. U nás je prakticky všetka HAK na trhu potratová. Žena, ktorá berie hormonálnu antikoncepciu si tak nikdy nemôže byť istá, že vo svojom cykle nespôsobila smrť svojho niekoľkodňového dieťatka. O potratovom účinku tabletky po ani nebudem písať.

Naozaj si toto chceš vziať na zodpovednosť?

adgam

určite nie antikoncepcia sa určuje podľa krvného obrazu. Existuje asi 40druhov, sú aj lacné aj drahé od nejakých 10€

Textová Inzercia

Osobný rozvoj inak

Riešenie Vašich osobných problémov jednoduchým, účinným a tým najprirodzenejším spôsobom. Staňte sa sebe tým najlepším liečiteľom.

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.