Dlhodobý boj s depresiou

jajaa

Kaylee, držím palce, bojujte! Ja s depresiami bojujem už roky, medzitým sa mi podarilo úspešne vyštudovať VŠ a aj sa zamestnať, hoci to nebolo a nie je ľahké, aj preto, že mávam obdobia dekompenzácií a niekedy už fakt nevládzem. Práve preto ma strašne bolí keď mi niekto povie, že sa mám vzchopiť a že sa ľutujem a keď ráno nevládzem vstať z postele hoci chcem, lebo sú aj také dni, tak že mám prikázať svojim nohám vstať. :(

Kaylee

Ahoj, moj partner trpi tiez s depresiami, on ma ku tomu este aj strach a zachvaty paniky. uz sa lieci pomaly 2,5 roka, beier antidepresiva, navstevuje psychologa kazde 2 tyzdne na hodinu, a je doma na PN-ke. nieje to s nim ani s tou chorobou lahke. najlepsie je pravidelne si navstevovat psychologa ( nie psychiatra ), vyrozpravat sa a nedat sa

luckaCC

JA. Najlepšie je si nájsť niekoho blízkeho, ktorému možeš povedať co cítiš, ja som bola stratená ale našla som si chápavého priateľa, ktorý mi je oporou..taký človek ti ale nevie dobre poradiť čo s tým..najlepšie je chodiť na psychoterpiu, nech zistíš ako z toho von..

nikolciak7

Ahojte,...bola by som rada ak by ste sa mi ozvali na mail nikinka.reznickova@gmail.com ....trpím neskutočnými depresiami, neviem ako ďalej potrebovala by som sa s niekým porozpávať kto má podobný problém a navzájom by sme si pomohli, podporili by sme sa...ťažko sa zdôverovať zdravému človeku, ktorý to nepochopí, pokiaľ to nezažil :(

jajaa

Monika, snažím sa ti poslať mail, ale nejde mi to, stále sa mi vracia ako nedoručený. Máš aj iný? Alebo mi skús napísať ty