syndrom vyhorenia

Príspevok v téme: syndrom vyhorenia
off

po 10 rokoch podnikania a neustalych aktivit som sa dopracovala k syndromu vyhorenia ,zaujimalo by ma ci a ako prezivate taketo obdobie,.....a to mi za 1den v praci vela ludi vravelo aka uzasna a krasna je tato praca a ja som s usmevom prikyvla,aj ked som vedela ju zacinam nenavidiet......tesim sa na vase nazory.....

RNG

Stress je zabijak, samozrejme cim dlhsi, tym sa viac prejavia jeho ucinky. Dnes je stres dost bezny a kto proti nemu nebojuje, alebo sa aspon nepokusi(pozri pod google.sk pod mojim nickom na temu stres a tiez spanok, lebo tieto dve su vzajomne uzko spate)ten nesie jeho nasledky po case.
Stres vyvolava vylucovanie adrenalinu a cortizolu vo vyssich mnozstvach nez je to pre nadoblickove zlazy/adrenalne unosne a po case sa tieto vycerpaju, tj nie su schopne uz vyrobit dost tychto stimulujucich hormonov a clovek zije v stave utlmu, co sposobuju najma neurotransmitery ako serotonin, melatonin a GABA, ktore telo normalne tvori .
Je moznost si materialmy pre nadoblicky aspon ciastocne ich funkciu doplnit, vytazkami z nadobliciek zvierat, vymrazenymi( adrenal cortex , freeze dried) tiez roznymi doplnkami zivin pre tieto zlazy podporit ich funkciu.
Ale ako tvrdim tu vzdy, stres je pomaly zabijak a treba ho adresovat inac clovek vlastne pacha postupnu sebevrazdu, inac to nazvat neviem.