Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Neprekonatelna priepast

Príspevok v téme: Neprekonatelna priepast
kimii

Asi tak by som vedela nazvat vztah medzi mnou a mojou mamou. Dlho mi trvalo sa odhodlat sem napisat. Celkovy problem spociva v tom ze my dve si k sebe nevieme najst cestu. Striedaju sa obdobia kedy je vsetko oukej a fazy kedy bojujeme. Dôvod je nejasny. Je uplne jedno preco sa hadame ona jednoducho to vyhladava. A ja uz nevladzem. Sposobuje mi to akesi uzkostne stavy a psychicke problemy kedy sa neviem na nic sustredit nic si uzit a pocit ze sa rozplacem kazdu chvilu mavam aj ked som v divadle alebo len tak pocas vecera, je jedno aky mam program. Vela ludi mi odporucilo uz ze sa mam s nou porozpravat ale to sa neda. Je to ten typ manipulatora ktory obrati vsetko proti vam a riesit nebude nic. Hadky su takeho hlupeho razu uplne malichernosti ktore by bezny clovek neriesil alebo maximalne sa rozculil nad tym na 2 minuty a koniec ale u nas to trva aj pol dna. Pol dna chodi a vyhladava stale momenty aby mohla nieco vytiahnut. Uraza ma a nadava mi az ma to vyprovokuje k tomu ze tiez poviem veci ktore by som v pokojnom stave nepovedala a ani to nemyslim tak vazne. A potom nasleduje to ze urobi zo seba chuderku zo mna najhorsiu dceru a vyplakava sa kadekomu ako si ju nevazim. Moznost sa odstahovat mam a aj prostriedky na zabezpecenie sa ale potom len pocuvam ako si mam peniaze setrit. Ja mam strach zbalit kufre a odist z domu lebo sa bojim ze ten natlak sa vystupnuje este viac. Je to bludny kruh neriesitelny kedy clovek by sa aj zhovaral ale ona ma vysmeje a odide ze s takym clovekom ako som ja sa nema o com bavit. Skumam hladam dovody kde robim chybu stale sa vinim za nieco sebavedomie mam na minime. Zvazovala som odbornika.A na druhej strane ma stale daco pri nej drzi. Asi fakt ze je moja mama a mna mrzi ze toto sa deje a stale dookola sa snazim nieco napravit ale uz sama to nedokazem. Dakujem ze som sa aspon vam neznamym mohla vyrozpravat

De

Inak taka instantna pomoc:

Chapem, ze je to tazke nezaoberat sa tym, ale musis sa snazit nezozierat sa tym az prilis.

Chod von medzi ludi, najlepsie nejaka aktivita - beh alebo hocico ine.

Problem to sice nevyriesi, ale pomoze to vycistit hlavu a cloveka to potom menej dusi ;)

De

No tak problem prameni odtial. K tebe sa sprava takto, pretoze u nej vznikli bloky na zaklade zleho vztahu s jej rodicmi. Takze vlastne sa to prenasa z jednej generacie na druhu.

Skus sa porozpravat s otcom, nech sa porozprava s mamou. Bez toho aby si tvoja mama uvedomila co sposobuje, sa to nevyriesi.

Dolezite tiez je, aby u teba nevznikli podobne bloky k tvojim buducim detom kvoli tomu ze nemas dobry vztah so svojou mamou.

Rodinne vztahy su proste takou retazovou reakciou :)

Vela vztahovych veci z predoslej generacie(rodicia) sa moze v nejakej forme odzrkadlovat v nasledujucej generacii (deti).

kimii

S ocom ma zrejme normalny hoci si myslim ze riesi sprostosti aj s nim a niekedy pocujem aj jeho hucat nech uz prestane

S jej rodicmi podla mojho nazoru nie dobry.Povahovo je cely jej otec a inak nepocujem ju nikdy nic pekne na nich povedat.Trpela v mojom veku viac nez ja. Som zufala z toho tu uzkost prezivam aj v tejto chvili a nici ma to