Ako sa zbaviť toho pocitu?

Príspevok v téme: Ako sa zbaviť toho pocitu?
martinaaa1

Prajem príjemný deň. Na úvod Vás chcem poprosiť, aby ste ma nesúdili, viem, že to čo tu napíšem pár ľudí nemusí chápať - verte mi, nechápem to ani ja...Môj problém je nasledovný a neviem si s tým rady.
Mám priateľa, sme spolu už nejaký ten rok. Chcem a snívam o tom, že on bude môj manžel a otec mojich detí. Skrátka ľúbim ho aj keď sme mali kopu problémov ale vyriešili sme ich a aj keď to niekedy neklape tak ako by malo ale sme proste spolu už dosť dlho. Poslednú dobu ale narážam na problém, ako to len napísať - opísať pocity je fest ťažké....Proste mám sexuálne túžby, v ktorých je iný muž. Obaja sa poznáme, riešime náš vzťah vždy len čisto kamarátsky aj keď viem, že on by to chcel tiež. Neviem, či to nie je len nejaký úlet? Dosť ma to trápi, nikdy sa mi to totiž nestalo a ani ma nenapadlo, že by sa mi to stať mohlo. Tie pocity mávam čoraz častejšie a ide ma z toho poraziť!!Prosím, ak zažil niekto niekedy niečo podobné poraďte, čo ste s tým robili....
Ďakujem

martinaaa1

Ďakujem Vám všetkým veľmi pekne za rady...náš vzťah s tým dotyčným je trošku zložitejší a na dlhšie...ale myslím, že to nespravím...asi som fakt túžila iba po tom jednom ale keby som to spravila tak určite by som si to vyčítala...a všetko by som zničila...ja som tak trošku dúfala, že by mu mohlo ísť hádam o niečo viac aj sa tak sem tam tváril aj mi to napísal, dokonca povedal ale to je už minulosť...ale teraz je to už iné, už viem, že mu ide asi len o to jedno...nestojí mi za to...horšie bude s ním prerušiť kontakt, je to neuveriteľne ťažké...párkrát sme sa už o to pokúšali ale vždy sme skončili tak, že sme sa zas začali kontaktovať...tak držte mi palce nech to zvládnem a ešte raz ďakujem

kafe

no neviem, neviem. Si fakt šťastná s priateľom, alebo si to len snažíš nahovoriť? To, že ste spolu dlho (viac ako dva roky) znamená len jedinú vec, a to že toho človeka naozaj poznáš, čo je zač. A na základe toho sa môžeš rozhodnúť, či ho skutočne chceš za partnera, či chceš s ním deti a či chceš s ním zostarnúť. Potrebuješ byť úprimná sama k sebe a nesnažiť sa pútať k človeku, s ktorým to síce niekedy funguje, ale jednoducho to neni ono. Nie si pripútaná reťazou k niekomu len preto, že ho ľúbiš. Je váš vzťah z väčšej časti šťastný alebo nie? Niekedy proste až po dlhšej dobe zistíš, že to neni ono a neni to žiaden zločin sa rozísť a ísť ďalej. Nerieš nového chlapíka, maximálne ho môžeš tak "použiť", ak sa rozhodneš vzťah ukončiť. Sprav si víkend sama pre seba, niekde v tichu, vyber sa do daždivého lesa na 2 hodinky a pýtaj sa sama seba, svojho vnútra či súčasný partner je skutočne vhodný chlap pre teba a budeš s ním šťastná. Nesnaž sa do toho pliesť rozum, počúvaj, čo ti hovorí srdce. Vnímaj svoje pocity, ako sa CÍTIŠ keď si predstavíš budúcnosť s tvojim partnerom? Nepotláčaš tak náhodou svoju intuíciu, ktorá sa ti snaží všemožne ukázať, že súčasný pre teba neni vhodný partner a ty to stále a dookola potláčaš , prehliadaš a nechceš vidieť?

andy993

Ahoj...
poznám ten pocit. Nie raz som takému podľahol. Viem, že to čo napíšem a čo som spravil je zlé a ešte horšie ale stálo to za to. S frajerkou som bol rok a pol a dva krát som ju takto podviedol, že som sa vyspal s "kamarátkami". Potom som to ľutoval a doma sekal dobrotu. No po čase som prišiel na to, že k sebe nepatríme a že by sme každý mali ísť svojou cestou. Rozišli sme sa.
Ja som po pol roku spoznal novú babu, do ktorej som sa zamiloval po uši, už sme spolu dva roky a nikdy viac som o niečom takom už neuvažoval. Teraz som šťastnejší ako nikdy predtým

Slobodna

Jasné chápem ale zas na druhej strane sa tiež hovorí, že zakázané ovocie chutí najlepšie.
Podľa mňa je to aj o tom, že ak vo vzťahu niečo nefunguje, niečo čo je pre mňa nejakým spôsobom podstatné a viem, že sa to nikdy nezmení, tak to človeka ťahá inde. Vtedy, ako píšeš, je fér voči všetkým zúčastneným stranám, to nefungujúce jednoznačne ukončiť.
Nevieme, či je tam všetko skutočne také ideálne, veď povedzme si otvorene, ktorý vzťah je fakt ideálny? Je to o tom, čo dokážem akceptovať a čo už nie.

Žužova

Slobodná,ono to tak funguje pokial sa uplne nepoddáš tej tužbe..ja soms a namotala a ako sme prestali komunikovať ono ma to prešlo,takže viem že to bolo len pobluznenie z dlhej chvíle.A zrazu som si aj tak uvedomila aký je ten moj užasný a ako ho milujem,to pobluznenie ma nejak len nabilo chuťou a okorenilo mi to terajší vzťah. (to som sním ani nič nemusela mať,iba tá predstava mi stačila) Možno to tak bude je aj u autorky..neviem.
A možno nie.Tak nech si to teda nejak overí,oťuká si toho nového ale nie tak že sním skončí v posteli,lebo potom je 100% istota že to bude lutovať a zrazu pridu vyčitky a uvedomí si že urobila strašnu chybu,lenže už bud eneskoro na napravu..to tak býva skoro vždy.
Ja byť nou kašlem na toho druhého a venujem sa svojmu vzťahu.pokial by sa nič nemenilo a vzťah by bol o hovne tak ok,nech to skusi inde.ona teraz pokial myslí len na sex stým druhým tak neni o čom.... nepozná ho ,nevie či by jej bol dobrým partnerom v buducnosti, či by bol dobrým mužom a otcom detí... ide len o nejaku hlupu ťužbu lebo sa nudí vo vzťahu.lebo je to stereotypne..

Alebo teda je tá možnosť ukončiť vzťah a uživať si bezvýčitiek a nič viac neriešiť. Kto vie možno by boo z toho niečo viac nakoniec...
Len mi to pri tom terajšom partnerovi príde dosť nefér

Slobodna

Neviem Žužova, na mňa to porekadlo - zíde z očí, zíde z mysle - pôsobí skôr opačne. Ale myslím, že muži to majú práve tak. Oni s tým dokážu akosi inak bojovať. Dokážu sa odstrihnúť, zakázať si túžbu, dajú prednosť rozumu pred citmi, resp. túžbou.

Maoam

Zuzova ma inak pravdu, ak ta bali muz a vie, ze si zadana, nie je to bohvieco ...ale tak mozno si mu pisala, ze mate problemy a nepoklada vas vztah za idealny....a robi si nadeje alebo proste chce iba vyskusat, aka si

nevieme vela o nom

Maoam

martinaa1- nesudim ta, toto sa moze stat kazdemu, z mojej skusenosti sa toto stane zene, ktora je inak na urovni, schopna lasky, stability a nejedna sa o rozhodnozku a radodajku najmä vtedy, ked sa citi vo vztahu, v ktorom je nespokojna, neocenena, alebo proste este nenasla pre seba toho praveho, hoci si dovtedy myslela, ze s takym je vo vztahu

vo veku okolo 26 rokov toho asi za sebou az tak vela nemas, najmä co sa vztahov tyka, takze by nebolo nicim neobvyklym, ak by si zistila, ze vztah, v ktorom si, ti az tak velmi nevyhovuje

pises, ze ste mali viacero problemov - neviem ake presne, problem neznamena hned komplikovany vztah, su veci, na ktorych par rastie, su veci, ktore vztah pomaly ale isto destruktivne nicia

ak sa citis byt uz okukana alebo ze si brana ako samozrejmost, je to aj o pozornosti, ktora ti chyba, komplimenty, nieco nove, je vsak aj mozne, ze tento druhy muz, ktory ta pritahuje by ti vyhovoval viac, ako terajsi partner

ako dobre ho poznas? ono jedno je pritazlivost, ci uz fyzicka, dusevna, osobnostna a druhe je, ci by ste vedeli fungovat vo vztahu

niekto vie byt super kamarat a je tam mozno aj fyzicka a osobnostna pritazlivost, ale vo vztahu sa uz sprava inak - to ty samozrejme teraz nevies

skus si to premliet do buducnosti, co by ta asi ocakavalo s tym novym a co ta ocakava s aktualnym? aky je jeho vztah k tebe? ma ten aktualny s tebou konkretne plany, ci iba ty s nim? vyhovuje ti sexualne? je vela faktorov, dolezitych vo vztahu

musis si to preklepnut, teda ich oboch a to s rozumom, lebo s tym by si mala do cinenia...

aj tak si osobne myslim - bez toho, aby som ta za to odsudzovala, ze by si si vela ujasnila vtedy, kedy by si sa s tymto novym vyspala...tak to je

Žužova

Nechaj tomu čas...msli na dobre vlastnosti tvojho terajšieho priatela a venuj sa jemu..skus sním nejak poexperimentovať,skuste si nejak oživiť okoreniť vzťah spolu,zrejme ti niečo chýba preto pokukuješ po inom... aj ja som mala take stavy a tiež som myslela na to že fuha keby je priležitosť asi by som podlahla.. no potom ako mi ten chlapec zišiel z očí ,tak mi zišiel aj z mysle... čo ja viem tak si sním nepíš ? to by bol velký problem prerušiť kontakt trochu ? alebo ho obmedziť ? To si chceš fakt kvoli hlupej tužbe prekaziť pekný vzťah ? Podla mna nie... neskušaj nič ,nepoddaj sa tomu lebo potom stratíš možno obidvoch a ostane ti nálepka,,K*rvy" a to by bolo asi blbé :) Ten druhý tiež neni bohvie čo ked by bol schopný stebou niečo riešiť aj ked vie že maš vzťah...takže kašli na to,venujs a viac priatelovi pokial je super tak si to stále pripominaj