Zvláštne potenie

Príspevok v téme: Zvláštne potenie
Zorietta

Dobrý deň, rada by som konzultovala svoj problém s odborníkom, aj ked neviem do akej kategórie vlastne patrí.
Som dlhodobo PN,trpela som veľkou únavou až spavosťou, výsledkom bol kolaps a odvtedy sa zisťuje, kde je problém. Mávam zvýšené teploty poobede - mierne nad 37 st., mala som sedimentáciu viac ako 100, teraz sa "drží" cca na 73. Vraj aj porucha imunity. Zvýšený krvný tlak, čo liečim viac rokov a je teraz v norme. Bola som na PET CT, kde mi zistili na panvovej kosti nejaké ložisko preriedenej kosti neznámej príčiny, inak vraj všetko dobre. Asi pred 2 mesiacmi ma rozbolelo koleno - zistili mi Bakerovu cystu, liečim sa injekciami, zlepšuje sa to. Pred 12 rokmi mi vybrali maternicu i vaječníky a neskôr žlčník. V 30 rokoch veku som mala zvýšenú činnosť štítnej žľazy, liečená bez operácie, teraz zas beriem. Môj obv. lekár mi naordinoval aj antidepresívum Citalec. Čo ma trápi stále okrem zvýšených teplôt a sedimentácie je potenie na jednu stranu tela. V úplnom kľude ma "obleje" pot presne na jednu /väčšinou pravú/ stranu tela, tvár i vlasy a celú polovicu mám úplne mokrú a ľavú suchú. Odpozorovala som, že najprv to bola len pravá strana a teraz sa to objavuje aj opačne, vždy tak, že ak si sadnem alebo ľahnem na pravú stranu, spotí sa ľavá a opačne. Je to divné hlavne v posteli, keď ležím na ľavom boku, ktorý je v teplejšom a spotí sa pravá strana, ktorá je voľnejšia. Reakcia každého lekára na túto moju informáciu je odlišná, neurológ sa ma napr. spýtal, či som už mala niekedy porážku. Naozaj ma teda zaujíma, či je to len nepríjemné, alebo to niečo znamená, čo nie je také nevinné.
Ďakujem, na vašu odpoveď čakám aj na e-mailovej adrese, ktorú som uviedla. Zora Žatková, Rybník, okres Levice

mascha

neurolog ti mal vysvetliť svoju domnienku...keď nie hlava, štítna žľaza, videla by som príčinu v párovom orgáne a ten môže byť napadnutý patogénom..tvrdí sa, že až 80% chorôb zapríčinujú parazity...