Je to jej chorobná žiarlivosť? Ako ďalej?.....

Príspevok v téme: Je to jej chorobná žiarlivosť? Ako ďalej?.....
differentworld

Mal som s manželkou v pohode život. Zmenil som tento rok prácu, kde som sa zoznámil s kolegyňou. Rozumieme si, ako priatelia. Naozaj, som toto pri žiadnom inom človeku nezažil. Manželke to začalo vadiť, že ako môžem mať kolegyňu priateľku, že určite je za tým niečo viac. Verte, neverte nie je. Manželka ma už pol roka upodozrieva, že s kolegyňou niečo mám. Z každej situácie vie nájsť dôvod na hádku. Ja už psychicky z toho nátlaku nevládzem. Každý deň počúvam, od manželky, že sa mám rozhodnúť, bud ona alebo moja kolegyňa. Aj napriek tomu, že som manželke povedal, aby s týmito scénami prestala, lebo odídem. Ona neprestáva a ja som stále doma. Chápem, miluje ma a žiarli, ale toto je už moc. Kolegyňa absolutne nič neriesi, lebo sme priatelia a nechceme byť nič viac, lebo si natolko vážime svoje kamarátstvo, že to nechceme pokaziť. Ja už to nezvládam. Najhoršie je to, že ked na nu začne manželka nadávať a "pchá" mi ju do postele, vtedy by som bol najradšej s kolegynou niekde na káve alebo len tak jednoducho bol s ňou....

?????

Chcela by som vidiet tvoje reakcie,ak by to bolo opacne.ak by mala priatela tvoja manzelka.no musis ju velmi milovat,ak ti je kdejaka kamaratka prednejsia.nikdy by nikto nemal stat medzi manzelmi.preco si to dovolil,tak na to si odpovedz ty sam.

trdlajsicka

nikdy to iba pri kamaratstve neskonci...chapem tvoju zenu a vacsina zien by robila sceny, je to normalne

bud sa snimi stretavaj tak, ze nech su tam obe, spravte si "partiu" a v praci proste sa ma pracovat a nie kamaratit, mimo si mozte vybehnut von, ale manzelku z toho nevynechaj

Agnes989

Tvoja manzelka nie je chorobne ziarliva, ona je normalne ziarliva. Dobre, mozno by nemusela tak hystercit, ale zrejme ta moc miluje a vidi, ze vas vztah sa ruti do zahuby a nezvlada to. To tvoje stretavanie s kolegynou zrejme nebude len v praci, prip. obcas po praci jedna kavicka, zrejme s nou niekam chodis casto kedze to tvoja zena vie a riesi. To co mas s kolegynou nie je len nevinne kamaratstvo, hoci k sexu ste sa este nemuseli dostat, ale blizi sa to. Zalezi ti vobec na svojej manzelke, mas ju rad? Chces si zachranit manzelstvo alebo ho chces pochovat? Ak ho chces zachranit, tak obmedz kolegynu a vezmi casto manzelku niekam von, na vylet, do kina, hocikam, urobte si spolocny program. Snaz sa viac rozpravat s nou a viac sa jej zdoverovat. Zo zaciatku asi este bude mrzuta a bude mat ustipacne poznamky, ale ak budes mat trpezlivost, uveri ti a zachranis si manzelstvo. Ak o neho vobec stojis, lebo z toho co pises taky pocit ani nemam.

DontWorry

Tvoja manzelka ta miluje a nechce ta stratit a vsetky slova co ti hovori je len strach, ze o teba pride. A ty by si mal byt ten, ktory jej pocit pochopi. Skus sa vcitit do jej koze. Je normalne mat kamarata opacneho pohlavia, ale v ramci normy. Tzn sa rozpravat na pracovisku a vsetok volny cas potom travit s manzelkou. Jasne aj kava vhod padne, ale aby sa to nestalo rutinnou zalezitostou. Ty nevladzes a ona nevladze sa pozerat na to ako chvile ktore by si mohol venovat jej, venujes inej...nebud sebecky a neobvinuj manzelku z prehnanej ziarlivosti, lebo ti garantujem, ze ziadna zena nie je nastavena tak, ze bude vsetko s usmevom tolerovat...

Maoam

differentworld: skus si tu situaciu otocit, vcitit sa trochu do situacie tvojej zeny...

uz si sa jej aj vyhrazal, ze od nej odides, coraz viac pocitujes tuzbu byt s kolegynou

ja ti nic nepodsuvam, neupodozrievam ta, mozno si fakt spoznal tzv. spriaznenu dusu cisto na tomto leveli a koniec, ale kvoli tomu sa ti uz ruca manzelstvo

na vsetko su dvaja, ok, manzelka vyvadza, nezvlada to

ty to zjavne nezvladas tiez

riesit to musite SPOLU

repetete

to co tu pisete je aj podla mna pravda, v mojej zivotnej skusenosti to bolo dost, ze podobne - zacal si zazracne rozumiet s inym dievcatom, ked som ja bola zavalena robotou a kaslala na neho a zanedbavala ho, minimalne sa s nim rozpravala. myslela, som ze to bude bez nasledkov, ale to ze si nasiel kamosku bol vyskedok aj mojho zanedbavania. odkedy sme to dali dokopy, ich kontakt je sporadicky a pre mna v uplnom poriadku.

Fleur-de-lis

vieš, ja si myslím, že partner by mal byť najlepším priateľom opačného pohlavia. Ak manželka cíti, že ste sa v sfére priateľstva odcudzili a ty preferuješ priateľstvo inej ženy, tak rozumiem jej žiarlivosti. Aj keď teda očividne chýba dôvera, keď si ona myslí, že s ňou aj spávaš.
Ja nepoznám vaše manželstvo, no tvoj prístup mi príde egoistický. Viac ti záleží na priateľstve s kolegyňou ako na na tom ako sa tvoja manželka cíti??? Dobre, ona zrejme príliš útočí, ale ty nevidíš, že je za tým strach a zranenie???
Ľúbiš vlastne svoju manželku? Prečo nie si ochotný popracovať na vašom vzťahu, aby ste boli aj dobrými priateľmi? Ja by som na tvojom mieste určite uprednostnila manželstvo, dala si pauzu s priateľstvom a popracovala na priateľstve a dôvere s manželkou.
Chlap je ten čo sa problému postaví zodpovedne a nie zuteká...

Dadula56

Tvoja zena sa sprava pochopitelne, kolegov-kamaratov mame skoro vsetci, ale nechodime po kavach a nevyhladavame ich spolocnost mimo prace a pracovnych akcii.
Zverujes sa jej a vykomunikuvas si s nou veci, ktore by si mal hovorit svojej manzelke. Ak je to takto, uz davno vase manzelstvo nie je funkcne a uzasne, blizke priatelstvo s kolegynou je len potvrdenim toho, ze vam to krachuje na vsetkych frontoch.
Niekto urcite bude namietat, ze by sme mali byt tolernatni ohladom priatelstiev, ale sme len ludia a sme formovani spolocnostou. Jednoducho a strucne- ak najdem osobu opacneho pohlavia, s ktorou si rozumiem lepsie ako s partnerom, zacnem postupom casu uvazovat, preco teda zdielam svoj zivot s niekym, kto mi vlastne "nerozumie".

MultiLevel

Nuz, vies....nie kazda zena dokaze akceptovat a prijat to, ze jej muz ma inu zenu, ktorej sa stazuje, s ktorou je rad, ktorej povie vsetko, vsetko co ho trapi...Ja sama by som to asi velmi dlho rozdychavala. Problem je aj ten, ze nieco sa medzi vami pokazilo, ked si si nasiel "butlavu vrbu" v niekom inom, ako v manzelke. Urcite kvalita rozhovoru medzi tebou a tvojou zenou je uplne odlisna od toho, ako dokazez komunikovat s kolegynou. Ale co sa stalo? Preco? Preco nedokazeme s niekym, s kym zijeme, s kym travime najviac casu a mal by nas poznat najlepsie, komunikovat na inej, alebo aspon takej urovni ako s inymi? Podla mna ste sa dost odsudzili a to bol dovod, preco si si nasiel v niekom inom najlepsiu kamaratku. Ver, ze by to hravo zastala tvoja zena, ale zjavne si to niecim dokaslala...respektive ste obaja urobili nejaku chybu...
Tvoja zena ma na vyber, bud sa bude spravat tak, ako sa sprava a casom o teba pride, alebo nastane u nej obrat a ukaze ti, preco by si si ju mal vazit a mat prave ju za dovernicku....
Tvoja kolegyna vie, ako vase priatelstvo vadi tvojej zene? Ak o tom vie, co na to hovori?
A posledna vec, ujasni si, co chces ty. Ci skutocne tuzis byt nadalej so svojou zenou a najma, pridi na to, preco ste sa odsudzili a skoncili tak, ako ste skoncili...

repetete

ja som proste ziarlivka a velmi mito vadi, lebo potom robim sceny ako tvoja zena a furija som ja a nie ta kamoska. cize ja narozdiel od tvojej zeny asi, si to uvedomujem a mrzi ma, ze vlastnou vinou som si odhanala priatela. proste...radim ti este to, ze pomoze, ked aj ona sa s nou skontaktuje a aj osobne kludne, nech ju uvidi, nech si ju oddemonizuje a nepredstavuje ako barbie modelku (jedine ze by bola, to mas potom tazke ;))