Som vyčerpana

Príspevok v téme: Som vyčerpana
Ramiia

Dobrý deň. Mám 24 rokov, som zamestnaná, mám sedavé zamestnanie, občas ľahký stres. Cez víkend vždy sobotu ráno chodím do posilovne, v pondelok po práci idem do večernej školy, len raz do týť´ždna. v utorok a štvrtok po práci chodím na klavír. v stredu po práci trénujem 2,5 hodiny sama na klavír. Na piatok sa vžd teším, že niekam pôjdeme, ale už som taká vyčerpaná z týždňa, že ľahnem a spím. Niekedy už ani nemôžem zaspať. napr. ako včera v noci a tak ma boleli oči, telo, mala som aj teplotu a nie a nie zaspať až mi do plaču bolo, poplakala som si a zaspala..Dneska mi je fajn, ale nič sa mi nechce, strácam chuť do práce, lenže nemôžem si to dovoliť, lebo mám vela neprajníkov, ktorý by to hned využili,, čo by som prehliadla hned by som bola za blbca. snažím sa tváriť že som ok, v poslednej dobe prestávam dbať na vzhľad, nohy som si oholila dávno..Plus večer priateľ chce aby som sa mu venovala, ale mna už nič nebaví, som vyčerpaná, najradšej by som už zomrela. Mám kopec myšlienok stále v hlave, toto, tamto a už zabúdam aj. Mám pocit že je den krátky a energie mam ešte menej. týždne letia ako voda. aj na dovolenky chodím ale priatel ma tiež vyčerpáva nie je to ako oddych pre mna. oddýchnem si najviac ked som sama...ale nikdy sama nie som a vždy mám kopec práce. poradte mi, ako sa nakopnúť?

Ramiia

stale ma prehovara aby som nechodila na klavir, nešla cvičit nerobila to hento. stale dokola. mne to velmi ubera energiu nepodporuje ma ale taha dole. na začiatku mi niečo vravelo že tento chalan ma bude tahat dole. prečo som do toho vztahu šla, už ani neviem. asi som nechcela byt sama. chcela som byt zamilovana. aj ho milujem, ale unavuje ma to všetko. som samotarka, vždy som bola. chcela by som muža čo by mi bol verny ale nepotreboval by zas tolko obskakovania..je na mna priliš nalepeny a nedokažem ho opustit. nedokažem.

Maoam

okrem toho pise, ze najradsej by chcela byt sama...

je to alarm jej tela, jej psychiky, jej duse, clovek chce byt sam, ked nema energiu na inych a potrebuje si utriedit veci a oddychnut

podla mojho dojmu z toho, co pise, najväcsim faktorom bude ten vztah

poradimtiti

"najradsej by som uz zomrela" - tato veta mi hovori, ze by si mala zmenit veci v zivote. Je to vystraha. Co sa stane, ked zmenis zamestnanie alebo konicky? Prostredie, priatela... Nieco nie je v poriadku a energiou to nezachranis...

mod2

a tiez suhlasim s tym co pise maoam :) vo vztahu by sa mal clovek citit uvolnene a citit radost, teda bolo by dobre taky vztah prehodnotit.

mod2

vyskusal by som zvolit vhodnejsiu stravu a vhodnejsi sport pri ktorom nacerpas energiu. napriklad by som skusil pridat viac surovej zeleniny, pridal nejake vitaminove doplnky, probiiotika, a vyskusal pravidelny jogging. za dalsie by som si vo vsetkom co robim definoval priority, od najdolezitejsich veci po najmenej a zaradil si tam na vyssie priecky napriklad ten jogging, potom nejake hobby aktivity, aktivny oddych (meditacia, masaze, prechadzky), nejake sebaodmenovanie (nakupy, nieco dlho odopierane,...) a proste vsetky aktivity ktore by ti mohli dodat energiu a radost zo zivota. urcite nezabudni na tu meditaciu alebo aj autogenny trening na uvolnenie a presmerovanie myslienok, navodov je plny net.

Maoam

strava je jedno, ale ten tvoj vztah - sama priznavas, ze ti berie polovicu tvojej energie

chapem ta, ale toto je na zamyslenie, nie si vycerpana najmä KVOLI tomu vztahu?

vies, vo vztahu by si mala prosperovat a citit sa podporena, akceptovana, mala by si mat viac energie a radosti a nie naopak, ked citis, ze ti partner/vztah na energii vyrazne ubera, tak to treba poriadne preklepnut

nie je to ziadna novinka, su ludia, ktori strasne saju energiu vo vztahoch a to nemusia byt iba partnerske, alebo sa proste k sebe nehodite a ver tomu, ze nase telo to velmi dobre vnima a dava najavo skrz rozne poruchy, vycerpanie, az ochorenia

a ked sa vztah skonci, clovek sa da dokopy...

Ramiia

skusim tu zmenu stravy, skusim to s lahšim obedom a ranajkami. Zalub sa teraz nemožem vzdat, lebo sa pripravujem na jednu akciu a všetko to s tym suvisi. MOj partner mi nenačuva ked mu vravim, že som unavena, sex mu neodpieram mam ho rada, ale on nepochopi že napr. chcem si čitat alebo chcem trenovať, on chce aby som s nim pozerala telku. to mi vadi, keby ma nenutil. aj to ma velmi vyčerpava. je skvely užasny, ale 50% mojej energie ide na neho. a 45% sa s nim len natahujem :(

Fleur-de-lis

tak ja spomeniem dve oblasti. Jedna je, že každý si potrebuje nájsť vhodné množstvo aktivít. Ak vnímaš, že to nezvládaš, tak si musíš poupraviť priority a vybrať si čo ti je najdôležitejšie a tomu zvyšnému sa venovať pomenej.
Ďalej, nesprávna životospráva unavuje. Ak zaťažujeme svoj organizmus ťažko stráviteľným jedlom, tak sa to prejaví aj na únave.
A pravidelnosť môže tiež pomôcť, najmä čo sa spánku týka.

Takže porozmýšľaj či potrebuješ určite len nakopnúť, alebo skôr preorganizovať svoj čas a niečo zredukovať :)