Zlá finančná situácia, problem s otcom

Príspevok v téme: Zlá finančná situácia, problem s otcom
Katkaluliak

Dobry den, obraciam sa na Vas s prosbou o radu. Sme uplne normálna 4členná rodina. Ja mam 19 a som na strednej, brat ma 18 a tiez študuje, mamina pracuje v školstve, a otec je nezamestnaný (ma 3 vysoke skoly, z toho dve vyštudované v USA). Uz 4 roky je bez práce, vsetky nasporene peniazky aj životne poistky investoval do začínajúceho podnikania, ktore mu ale nevyšlo, respektíve o to na Slovensku nie je zaujem. Predal pred pol rokom obrovsku kanceláriu, kedze sme nemali z čoho žiť. Teraz žijeme z tych oeniazkov, ale míňajú sa rychlo.. Otec by aj mal ponuky na prácu, ale neviem ako to povedat, on je proste strasne náročný a nechce len take miesto obyčajne... Ja s mamou mu dohovarame.. Ale on sa vzdy s nami prestane baviť asi na dva tri dni.. Vzdy povie ze si nájde prácu a ze vyrieši tuto situáciu, ale uz to trvá dlho.. Ja to pociťujem, ze nežijeme ako predtým, ked mal trvalú prácu..a mama samozrejme tiez, kedze ráta kazde euro, a nemá zimnú bundu a nechce si ju kúpiť lebo ze potom nám nevjDu peniazky... Toto počúvam pri každom nákupe, pri každej veci...mama sa sťažuje iba mne, začne kludne a potom po mne kričí ze mam neschopného otca atak..ja sa vzdy rozplacem..preco sa o Tom nevedia porozprávať ?? A preco je moj otec tak zatrpknutý a nechce normálnu pracu aby sme žili normálne ako predtým ?:( ja viem ze peniaze nie su vsetko, ale vidím ze je moja mama nešťastná, trápi ju to a prenasleduje ju to stale...moj brat to tak nevníma, a ja sa trápim s mamou.. S otcom sa o Tom neda porozroavat..poradte mi prosim, ako reagovať ked sa mi mama sťažuje, asi by som mala byt ticho a vypočuť ju ale ona si vzdy zlosť vybíja na mne..neviem preco, ale moj brat je jej miláčik, synček, čo nemusí doma ani prstom pohnúť.., a ja varím, upratujem, a este som aj ta najhoršia...a ako sa rozprávať s otcom ? Je naozaj inteligentný, múdry a vzdelaný, ale je akoby tym podnikaním posadnutý a proste nechce ist do normálnej práce kde bude musieť mat nejakého nadriadeného...teraz ma svoj režim, vstáva si kedy chce, ma psíka v hoteli ( ceky rok !!! Platíme strasne vela za hotel, granule, výcvik a tréningy-chodí s nim na cvicak, jedna hodina 15€, chodí 4x za tyzden, a o benzíne ani nehovorím !!!! Kedze sme z Nitry a hoetel kde je pes je v Pezinku......,...a dnes mi len tak povedal ze jedna lopticka stojí 8€ a ze teraz kúpil 10 do zásoby, je to mozne ???....) jemu to je asi jedno, alebo ja neviem, on sa proste stará len o svoje veci ..... Poraďte mi probím, dakujem

Katkaluliak

Dakujem vam za rady, otec je slovak, dnes bol zase cely den so svojimpsikom.. Aach jaj, musím sa s nim porozprávať, ale neviem ako, viem ze ma nebude počúvať, odíde z izby ...:(

+++

Mama by mala nájsť odvahu a porozprávať sa s otcom, veď je to jej manžel, čoho sa bojí? Nie je totiž normálne, aby ona nemala na zimnú bundu, pretože by nevyšlo na vyžitie a otcov pes má pri tom taký luxus. Ak si to otec neuvedomuje, treba mu to s pokojom a láskou vysvetliť, veď určite nechce, aby kvôli nemu trpela jeho manželka a aj celá rodina. Otec nie je Slovák?

salon

Berte si teda priklad z vasho otca a starajte sa kazdy o seba. On ma asi v pecku,kedze peniaze este su a vlastne z nich zijete aj vy ostatni.
A mozno situacia nie je az taka zla ako sa zda,vy sa len bojite co bude potom. Nechaj to ty tak.Ty si studujuca dcera,ktora robi co moze a vie a ked bude najhorsie tak sa zase situacia vyvrbi a ty uz teraz pomaly rozmyslaj co a ako. Mozno odides z domu,mozno ostanes doma a budes obetny baranok,aspon si tvoja mama bude mat na kom vyvrsovat svoje nervy...co tym chcem povedat? Aby si sa uvolnila a pokial mas co jest,tak nic neries. Len pekne dostuduj popripade nejaku brigadu si najdi a uz sa uc samostatnosti.

Milan NMnV

Ahoj ... keby si povedala otcovi ze ked nepojde on pracovat tak budes musiet robit ty s bratom po veceroch , viem ze sa to cez skolu neda ale len mu to skus povedat pripadne sa s bratom zoberte a akoze idete do prace ... mozno mu to pride luto ze deti musia robit na otca a zacne si hladat miesto